Po raz pierwszy sfotografowano sarnę zjadającą ludzkie szczątki

Kategorie: 

Źródło: Lauren A. Meckel/Texas State University

Naukowcy po raz pierwszy sfotografowali sarnę żywiącą się ludzkimi szczątkami. Zdjęcie zostało wykonane przez pracowników Instytutu Badawczego Antropologii Sądowej w Uniwersytecie Stanowym Teksasu. Badacze w wyznaczonym obszarze analizowali jak ludzkie szczątki rozkładają się w terenie, nie spodziewali się jednak zastania takiego zjawiska.

 

Jest to pierwszy znany dowód fotograficzny na tego typu zachowanie saren – twierdzą naukowcy. Na zdjęciu widać sarnę trzymającą w zębach ludzką kość. Ciało rozkładało się przez 183 dni i zostało już oprawione przez sępy, które usunęły większość tkanki miękkiej.

 

Badania wykazały, że od czasu do czasu sarny żywią się kośćmi innych zwierząt, które są dla nich źródłem fosforu, wapnia, sodu oraz innych minerałów, których ich naturalne pożywienie nie jest w stanie im dostarczyć podczas zimy. Ponadto, sarny mogą sporadycznie żywić się mięsem małych ssaków lub ptaków, pomimo powszechnego uznawania ich za zwierzęta roślinożerne.Naukowcy odzyskali przeżuwane kości i przeanalizowali charakterystyczne ślady pozostawione przez zwierzę. Dzięki temu możliwe będzie rozpoznanie takiego przypadku w przyszłości.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Nawiązując do wypowiedzi

Nawiązując do wypowiedzi @Babadook...zgadzam sięz nim i potwierdzam info.

W USA są tzw. trupie farmy tworzone do celów naukowych. Są to ściśle wydzielone obszary w różnych miejacach USA (klimat, teren), gdzie ciała zmarłych wykłada się w różnych miejscach, pozycjach, zawiniątkach, beczkach itp itd, w celu analizy jak rozkłada się ciało ludzkie i co się z nim dzieje po jakim czasie.

Ciała pochodzą wyłącznie od ochotników, którzy wyrazili zgodę na takie pośmiertne potraktowanie ich ciała do celów naukowych. Może to wygląda makabrycznie, ale ktoś taką wiedzę i takie dane musi jakoś zdobyć np. dla potrzeb kryminalistyki.

Portret użytkownika Eva11

ciekawe kto moze byc tak

ciekawe kto moze byc tak ograniczony ,aby umiescic martwe cialo czlowieka i patrzec jak sie rozklada ?

i wielu podziwia ta ,,nauke ,, !

a tak po za tym to nie wiadomo co tam sie dzialo ....moze sarenka gyzla trawe,ktora zarastala szczatki ludzi ....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Babadook

Ograniczona, to jesteś Ty,

Ograniczona, to jesteś Ty, formuując zdania typu "kto jest tak ograniczony, aby tam Twoje ble, ble, ble...". Masz gówniane pojęcie o kryminalistyce, o medycynie sądowej itp. widać Smile Dzięki tym truchłom zalegającym na terenie tego ośrodka, wiadomo min. po ilu godzinach, czy dniach, dane larwy much składają jaja i zaczynają wcinać umrzyka, a dzięki ktorym można określić ewentualne zejście. Wiadomo od jakiego czasu następuje zwoskowienie itp., które nie będę Ci przybliżał, bo możesz zwymiotować. Nie zabieraj głosu w sprawach, o których nawet nie wiedziałaś z filmów. Lady Smile

Strony

Skomentuj