Po raz pierwszy odkryto materię organiczną na asteroidzie

Kategorie: 

Źródło: JAXA

Naukowcy po raz pierwszy odkryli na asteroidzie materię organiczną, która jest niezbędna dla powstania życia na Ziemi. To zmienia nasze postrzeganie początków życia na naszej planecie.

 

Najnowsze odkrycie pochodzi z próbek materiału pobranego na asteroidzie Itokawa. Japońska sonda kosmiczna Hayabusa pobrała je w 2005 roku i dostarczyła na Ziemię w 2010 roku. Okazało się, że próbki zawierają wodę i materię organiczną. Co ciekawe, materiał ten pochodzi z samej asteroidy.

Ziarnko pyłu, pobrane z asteroidy Itokawa – źródło: ISAS-JAXA

Naukowcy sugerują, że asteroida Itokawa nieustannie ewoluowała od miliardów lat i wchłaniała wodę oraz materiał organiczny podobnie jak Ziemia. Asteroida doświadczyła w przeszłości ekstremalnie wysokich temperatur, odwodnienia i kolizji, a mimo to zdołała ponownie się uformować i nawodnić.

 

Badania pokazują również, że asteroidy typu S, takie jak Itokawa, które są bardzo rozpowszechnione w Układzie Słonecznym, zawierają surowe składniki życia. Analiza tej asteroidy zmienia nasz pogląd na temat pochodzenia życia na Ziemi. Wcześniej w dużej mierze koncentrowano się na asteroidach typu C, które są bogate w węgiel.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika IamRobson

Posiadam nagranie jak słońce

Posiadam nagranie jak słońce nie zachodzi za horyzontem ziemi. Oglądałem sobie transmisje na żywo ze startu rakiety spaceX dragon rok temu i w pewnym momencie szykował się piękny zachód słońca no i tak oglądam, oglądam, słońce zbliża się do horyzontu, a tu klops, słońce mimo iż już w połowie powinno być schowane za horyzontem, nadal było widoczne w całości, wtedy prawdopodobnie w studiu zorientowali się, że widać co widać, więc szybko urwano scenę z rakiety i pokazano jakiegoś tweetera. Dany fragment jest usunięty z oficjalnego materiału na kanale spaceX i na wszystkich innych materialach z tego wydarzenia. nigdzie go już nie zobaczycie. Zapraszam na bitchute, proszę wpisać w wyszukiwarce "sun no set" i podziwiajcie piękny NIEzachód słońca Wink a skoro ślad po owym fragmencie całkowicie zniknął z jutuba, oraz z oficjalnych kanałów spacex'a i NASA to znaczy, że coś jest im nie wsmak Wink

a jak wrzucam go na swój kanał jutubowy to też szybciutko jest kasowany, na vimeo rownież mi go zbanowali ;))))))))

Portret użytkownika mariusx78

'IamRobson' myślisz że

'IamRobson' myślisz że rakieta stoi w miejscu i nie porusza się względem słońca? Zachodu nie ma, bo spaceX unosi się coraz dalej od ziemi, więc Słońce nie nadąża schować się za Ziemią względem rakiety na przedstawionym fragmencie nagrania.

Portret użytkownika Quark

Jak wsiądziesz do szybkiego

Jak wsiądziesz do szybkiego samolotu np. myśliwca i będziesz leciał ze wschodu na zachód z prędkością ok. 1660 km/h to też słońce "nie zajdzie" , tak długo dopuki Ci paliwa wystarczy ! Ale żeby zrozumieć tą "zagadkę" to musisz się sam wysilić , kup sobie globus , postaw na stole przed żarówką i się pobaw to wszystko zrozumiesz.

Portret użytkownika emel

IamRobson wrote: Posiadam

IamRobson wrote:
Posiadam nagranie jak słońce nie zachodzi za horyzontem ziemi (...) szykował się piękny zachód słońca no i tak oglądam, oglądam, słońce zbliża się do horyzontu, a tu klops, słońce mimo iż już w połowie powinno być schowane za horyzontem, nadal było widoczne w całości, wtedy prawdopodobnie w studiu zorientowali się, że widać co widać, więc szybko urwano scenę z rakiety i pokazano jakiegoś tweetera (...)

a jak wrzucam go na swój kanał jutubowy to też szybciutko jest kasowany, na vimeo rownież mi go zbanowali

IamRobson wrote:
https://www.bitchute.com/video/Ec72JLGg8QFv/

Kłamstwo. Nikt tego fragmentu nie usuwał i wciąż jest dostępny na youtube na oficjalnym kanale: https://youtu.be/z9uAN6YNkP0?t=4857

IamRobson wrote:
a skoro ślad po owym fragmencie całkowicie zniknął z jutuba, oraz z oficjalnych kanałów spacex'a i NASA to znaczy, że coś jest im nie wsmak
A co jeśli nie zniknął?

 

IamRobson wrote:
Dany fragment jest usunięty z oficjalnego materiału na kanale spaceX i na wszystkich innych materialach z tego wydarzenia. nigdzie go już nie zobaczycie
Jakoś udało mi się zobaczyć na oficjalnym materiale. Faktycznie szkoda, że nie pokazali tego do końca. Na szczęscie możesz zobaczyć zachód i wschód Słońca na innych klipach, tym razem z orbitującej ISS. Tutaj przykład: https://www.youtube.com/watch?v=ZnhKSZMHnQk

Portret użytkownika antyryt

Żeby chociaż dali radę

Żeby chociaż dali radę przybliżyć temat tego czym jest życie, a w wyniku powstałych wniosków, czym są organizmy żywe - to dopiero by można zacząć rozmawiać na temat "materii organicznej". Bo inaczej to takie gadanie w ciul.
 

Portret użytkownika Mirosław Dakowski

ależ skądże... Już w latach

ależ skądże... Już w latach 60-tych prazowałem z chondrytem węglistym [ to te chyna najstarsze] , w którym ktoś znalażł związki organiczne.

NIC z tego nie wynika, dla "hioptezy żYcia'.

Proszę każdego dupka , co coś publikuje, nie nazywać "naukowcem".

Portret użytkownika Ted

Dotychczas to jedno wielkie

Dotychczas to jedno wielkie kłamstwo, oszustwo i fałszerstwa wyników badań, przeprowadzanych i kierowanych przez żymian, głównie z USA.

Inaczej wyglądający w rzeczywistości Księżyc, fotografie brązowej powierzchni przesłane przez Chińczyków, czy jak w tym artykule, zmieniające podejście do istnienia życia we Wszechświecie, opublikowane przez Japończyków.

Zniszczę tą planetę.

 

Skomentuj