Po krwawych zamachach w Hiszpanii rozpoczęły się ataki na meczety

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Jonathan Gill/CC BY-NC 2.0

Po krwawych wydarzeniach w Katalonii i w kilku miastach Hiszpanii, w tym w Granadzie, Sewilli, Logroño i katalońskim Montblancie, odnotowuje się ataki na meczety. Na ścianach niektórych świątyń pojawiły się inskrypcje z groźbami wobec muzułmanów.

 

Media oficjalnego nurtu podają, że to „grupy radykałów, rzucające petardy i wykrzykujące ksenofobiczne hasła, przyszły pod główny meczet w Granadzie, w którym przebywało kilkaset osób”.

Na transparencie trzymanym przez demonstrantów napisano jednak: „Ci, którzy finansowali ten meczet opłacają terroryzm. Dlaczego władze milczą?” Manifestujący wrzucili świece dymne do meczetu z okrzykami: „niech dym wyprowadzi z meczetu muzułmanów”, którzy według ich opinii, są powiązani z Państwem Islamskim.

 

Interweniowała policja i manifestujący rozpierzchli się w ciągu piętnastu minut. Na fasadach meczetów w Logroño i Sewilli pojawiły się inskrypcje z groźbami. Zgodnie z informacją hiszpańskiego Związku Wspólnot Islamskich, w Hiszpanii żyje na stałe około dwóch milionów muzułmanów, co stanowi 4% ludności tego kraju.

 

Tymczasem hiszpańscy muzułmanie organizują swoje wiece, aby uczcić pamięć ofiar ataków terrorystycznych. W poniedziałek, około stu wspólnot muzułmańskich w Katalonii zgromadziło się w Barcelonie pod pretekstem solidarności z ofiarami zamachów. Islamiści wznosili antyterrorystyczne hasła.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.7 (3 votes)Komentarze

Portret użytkownika MINOTAUR

Kochane dzieciatka. Tylko

Kochane dzieciatka. Tylko sterylizacja osiagniemy zamierzony efekt. Zarowno wystraszymy negroidow lapiacych sie co piec minut za jaja jak ich islamskich braci mordujacych nas na ulicach. Pracujac z tymi zwierzetami zauwazylem, ze kazdy jest dumny z dzieciorobstwa. Kiedys napisalaem o Kadaffim i jego planie przejecia Europy bez jednego wystrzalu. Uzywajac do tego samcow i samic rozplodowych i dobrodziejstwa demokracji. Teraz mamy juz tego efekty. Musimy zatrzymac ich za wszelka cene bo bez tego za 100-200 lat nasze pra-pra wnuki beda mialy uraz mozgu walac w posadzke 5 razy na dobe. I tym optymistycznym akcentem zapraszam do interesujacej dyskusji jak wplywa walenie lbem w posadzke na IQ.

Portret użytkownika prafdziwek

Witam.

Witam.

Tym co rządzą o to właśnie chodzi by napuścić jednych na druginch.Oni są tak przebiegli i mają tak rozpracowane wszystkie narody,mentalność ludzi że wiedzą jak dozować tego typu zachowania.Zauważcie dlaczego nie ma zamachów w Polsce?przecież nie dlatego że mamy dobre służby,technoligie czy coś innego.W Polsce nie ma zamachów bo po takim incydencie na drugi dzień wszystkie ciapki musiały by wypierdalać na rowerkach tam skąd przyszli co by nie było porządanym zachowaniem bo tu chodzi o powolne budowanie napięcia i wystrzał który doprowadzi do ostateczności jednych i drugich.

Portret użytkownika Tomasz123

Bardzo trafne spostrzeżenie

Bardzo trafne spostrzeżenie Prafdziwek!Ktoś próbuje skłócić narody i doprowadzić do wojny "religijnej",poczym po jej zakończeniu i miliardach ofiar zaproponuje i wprowadzi całkowity zakaz działalności jakiejkolwiek religii,nawet całkowicie pokojowej i niegroźnej.

Portret użytkownika charis

o to właśnie chodzi szatanowi

o to właśnie chodzi szatanowi - o wzajemną ninawiść, wzajemną wrogość. Zło trzeba miłościa i dobrem pokonywać. Oddawaniem złem za zło nakręca tylko szatański mechanizm ... "nie oddawajcie złem za zło ani obelgą za obelgę " - 1 Ptr 3:9a

,

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

widać,że charisie siedzisz na

widać,że charisie siedzisz na zapiecku zakrystii i nosa nie wychylasz. Zło nie tępi się dobrem, tylko dobrem się go rozzuchwala i i ośmiela do jeszcze wiekszego zła. Głupiś...

 Dlatego chrześcijaństwo jest szatańską religią a jego wierni baranami na rzeź swego Pana...

 Ludzie źli nie mają żadnej empatii, która pozwalałaby zrozumieć dobro.

Portret użytkownika MiamiVibe

Niemożliwe jest nawracać

Niemożliwe jest nawracać miłością i dobrym słowem, kogoś kto nie ma żadnych skrupułów aby wysadzić się w tłumie, bądź wjechać w ten tłum autem, na zasadzie ,,zabij tylu, ilu zdołasz". Smile Co prawda można spróbować, ale ja bym nie ryzykował ciosu od maczety Smile

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Strony

Skomentuj