Po katastrofalnej powodzi Bałkanom zagrażają wypłukane pola minowe i epidemie

Kategorie: 

Źródło: twitter/ @fa77775682

Katastrofalna powódź, jaka nawiedziła ostatnio Bośnię i Hercegowinę oraz Serbię jest porównywalna do wojny. Woda wypłukała też pozostałości po wojnie w Jugosławii, w tym wiele pól minowych, co stwarza dodatkowe zagrożenia.

 

Żywioł na Bałkanach spowodował konieczność ewakuowania 500 tysięcy mieszkańców, a w sumie swoje domy opuściło dobrowolnie aż 1,6 miliona osób znajdujących się w strefie oddziaływania powodzi.  To największy eksodus ludności od czasu wojny w latach dziewięćdziesiątych.

 

Bilans ofiar zatrzymał się na razie na poziomie 44 zabitych, ale nie można wykluczyć, że wypłukane pola minowe stanowiące pozostałość po konflikcie zbrojnym, który zakończył istnienie Jugosławii, mogą spowodować dodatkowe zagrożenie i to w miejscach gdzie min nikt się nie spodziewa. Mowa o dziesiątkach tysięcy min przeciwpiechotnych, które zagrzebano w ziemi, a teraz zostały wypłukane przez wodę i moga nawet spynąć rzekami do Rumunii i Bułgarii.

 

Na dodatek jak zwykle podczas powodzi pojawiło się poważne zagrożenie epidemiologiczne, które będzie tylko wzrastało wraz ze wzrostem temperatury. Wiele rozkładających się ciał utopionych zwierząt to idealne warunki rozwoju drobnoustrojów, które mogą zaatakować teraz ze zdwojoną siłą.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pytia

Na bałkanach

Na bałkanach najprawdopodobniej użyto broni klimatycznej.
web-tribune.com/u_fokusu/dejan-lucic-zasto-su-poplavljeni-samo-srbija-i-rs-pa-pokrenut-je-haarp-sistem-video
web-tribune.com/spektar/ruski-ekspert-tvrdi-uz-klimatsko-oruzje-efekat-poplave-je-bas-onakav-kako-je-planirano

"99% populacji to owce przeznaczone do strzyżenia w czasie pokoju i na rzeź w czasie wojny. Politycy i biurokraci to owczarki, a gospodarzami farmy są bankierzy i midasy - światowa finansjera"(motto+awatar z www.glosulicy.pl)

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika baca:-)

a Słowian to obchodzi -

a Słowian to obchodzi - koczownicy troszcza się natomiast o jewropę i takich krzyżowców jak ty - takich śmiesznych znaczy którzy są krzyżowcami bo im proboszcz założył krzyżyk na gołą dupę

Skomentuj