Po inwazji pająków Australia walczy z plagą myszy

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Niedawno informowaliśmy o bezprecedensowej inwazji pająków jaka dotknęła wschód Australii, tymczasem jeden z regionów tego kraju, został właśnie zaatakowany przez hordy myszy. Gryzoni jest obecnie tak wiele, że miejscowi rolnicy realnie obawiają się o bezpieczeństwo swoich upraw.

Plaga myszy dotknęła społeczności wiejskie w australijskim stanie Nowa Południowa Walia. Ze względu na niezwykle udane zbiory zbóż, doszło tam do największej inwazji ostatnich dziesięcioleci. Filmy naocznych świadków pokazują tysiące malutkich gryzoni krążących wokół farmy w mieście Gilgandra.

Sytuacja jest poważna i obejmuje wiele sfer życia Australijczyków. Rolnicy obawiają się, że stracą plony z powodu szybko rozmnażających się zwierząt. Wiadomo że jedna para myszy może urodzić nawet sztuk 500 potomstwa w sezonie. Myszy atakują zresztą nie tylko pola ale i supermarkety, które są zmuszane do przechowywania żywności w szczelnych pojemnikach. Doniesienia medialne wskazują również, że conajmniej trzy osoby zostały przyjęte do miejscowego szpitala z powodu ukąszeń przez myszy.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Myszy namnożyły się na skutek

Myszy namnożyły się na skutek dostępności pożywnych pająków. Kolejna będzie plaga kotów, a potem plaga Jarków. A te wszystkie plagi to dlatego, że Australia omyłkowo nie wpuściła rabina Schudricha, który osobiście jechał w imieniu Polin pożyczyć złoto z australijskich mennic na poczet odszkodowań dla.siebie i kolegów.

Skomentuj