Po gradzie i śniegu, mieszkańcy Teneryfy mierzą się z powodzią

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ulewny deszcz w centrum Palm-Mar na kanaryjskiej Teneryfie, spowodował powódź w wielu regionach wyspy. Zalane zostały ulice i podziemne parkingi, a lokalne media informują nawet o uszkodzeniu wielu pojazdów, należących do mieszkańców i turystów.


Filmy z mieszkańcami brodzącymi w wodzie rozprzestrzeniają się po mediach społecznościowych. Pojawiły się opinie, że ostatnia ulewa przyniosła ze sobą więcej wody, niż całoroczne opady na Teneryfie. Jak dotąd, nie pojawiły się żadne doniesienia, dotyczące ewentualnych rannych lub ofiar powodzi co należy przyjąć za dobrą monetę.

 

Ekstremalne zjawiska pogodowe, to ostatnio norma na tej hiszpańskiej wyspie. Po intensywnych opadach deszczu i gradu obejmujących większą część północnej i centralnej części znajdującej się w archipelagu Wysp Kanaryjskich, wyspy Gran Canaria, zimny front deszczowy, wywołał opady śniegu na wyspie Teneryfa i La Palma.

 

Następująca tuż potem ulewa jest więc zaledwie dodatkiem, do i tak trudnej sytuacji na Wyspach Kanaryjskich. Warto przypomnieć, że mieszkańcy innej wyspy z tego archipelagu, przez blisko 4 miesiące mierzyli się z erupcją wulkanu Cumbre Vieja. Wpływ erupcji na gospodarkę i środowisko wyspy był ogromny, ponieważ pola czarnej lawy połykały plantacje bananów, niszczyły systemy nawadniające i wiele z okolicznych mu dróg.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Skomentuj