Po dzisiejszym trzęsieniu czeka nas zmiana ruchu rotacyjnego Ziemi

Kategorie: 

http://www.josleys.com

Zeszłoroczne trzęsienie ziemi w Chile o magnitudzie 8.8 wpłynęło na rotację Ziemi. Efektem tego są krótsze dni. Dzisiejsze wydarzenia w Japonii wraz ze wstrząsem 8.9 zapewne ponownie zmieni rotację Ziemi.

Richard Gross, naukowiec NASA, dowiódł wtedy za pomoca modelu komputerowego, że trzęsienie skróciło dzień o 1.26 milionowa sekundy. Nie jest to wartość zauważalna dla nas ale konsekwencje dla planety moga być znaczące.

 

Zmiany rotacji Ziemi w erze nowożytnej miała już miejsce po wielkim trzęsieniu ziemi w okolicy Banda Aceh koło Indonezji. Dzisiejszy wstrząs z Japonii jest całkowicie porównywalny z tamtym zabójczym zjawiskiem. Jedyna różnica polega na tym, że dzisiaj znacznie więcej ludzi zdaje sobię sprawę z powagi sytuacji. 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Anonim

moim zdaniem  każda

moim zdaniem  każda nienaturalna zmiana Ziemii ma wpływ na to co się dzieje , a raczej co zaczyna się dziac , niepokojące jest to że staje sie coraz czestsze i bardziej sie nasila , ( trzesienia ziemii , wybuchy wulkanów , wichury i inne podobne cyklony , powodzie , pozary lasów , niskie temperatury takze ich wysokie na ziemi , wymieranie gatonkow roslin  i zwierzat , i rózne róznosci ktorych nie powinny byc ) , to sie zaczeło kataklizmy kazdego rodzają zabijaja tysiace ludzi na Swiecie , z wraz podwyzkami cen zywności sprowadzimy wojny i tym dobijemy sie sami !!!

Portret użytkownika Anonim

Potwierdzam !!!!!! , ale

Potwierdzam !!!!!! , ale najgorsze jest przed nami ,zmiana zachowań i wyglądu księżyca zmiany na słońcu ,zmiany w naszym układzie słonecznym !!!! ,dla ludzi idą bardzo ciężkie czasy i najgorsze jest to że zaraz znajdą się cwaniaki którzy zwączają możliwość ogromnego zarobku na wzroście cen żywności ,,ale taka polityka się żemści i to bardzo szybko ,a udeżenie przyjdzie z naj mniej oczekiwanego iejsca , z kosmosu ,a wtedy nie bęndzie ZMIŁUJ SIĘ !!!! oberwiemy wszyscy po równo i  to porządnie . J.M.H

Skomentuj