Po cyklonie tropikalnym w Indonezji pojawiła się nowa wyspa

Kategorie: 

Źródło: Jemi Oktovianus Adu
Piątego kwietnia, tuż po przejściu tropikalnego cyklonu „Seroya”, w Indonezji niespodziewanie pojawiła się nowa wyspa. Pomimo upłynięcia ponad dwóch tygodni, wciąż nie wiadomo, w jaki sposób doszło do jej powstania, lecz naukowcy mają co do tego pewne teorie.
 
Dominujące hipotezy zakładają, iż wyspa powstała w wyniku nagromadzenia się wielu czynników takich jak duże fale, silne prądy i tornada, które objęły ten obszar podczas cyklonu. Ekipa geologów, udała się w rejon Rote Ndao, w którym doszło do pojawienia się nowego lądu. Do ustalenia jest chociażby taka kwestia jak to, czy wyspa stanowi zaledwie sporej wielkości nasyp żwiru, czy też jest to kawałek lądu, który został wyniesiony przez fale pływowe.

 

W sieci pojawiło się już kilka nagrań, w których lokalni mieszkańcy zwiedzają małą wysepkę. Jej długość to około 500 metrów. Rzecznik regionalnego rządu, Marius Ardu Jelamu, twierdzi że nowa wyspa nie została mu zgłoszona przez lokalne władze. On sam wiedział o jej istnieniu wyłącznie z doniesień prasowych.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Komentarze

Skomentuj