Po co Polacy szczują na Polskę?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nasz kraj jest niestety przyzwyczajony do tego, że przez całą swoją historię obrywał od kogo tylko mógł. Dlaczego całkiem spore grono Polaków, nie umie docenić historycznych ofiar, poniesionych przez nasze państwo?

Mamy w Polsce grupę postaci, które najwyraźniej gardzą Polską, polskością i Polakami.

Owa „elita”, która egzaltuje swoją inteligencję i błyskotliwość, zdaje się żyć w przeświadczeniu, że Polska, to tylko ponad tysiąc lat „bylejakości”.

Ten protekcjonalny „tumiwisizm”, w którym świadomie ignorowana jest całkowicie niedoceniona rola naszego kraju, w kształtowaniu procesów historycznych, jest po prostu żałosny.

Jeśli ktoś pisze, że nasz kraj jest „ropiejącym wrzodem Europy”, albo, że czuje się żyjąc w Polsce tak, jakby mu ktoś „nasrał na twarz”, to znaczy, że jego kultura umysłowa jest tak wysoka, jak budżet kina klasy Z.

Podstawowa sprawa, jeśli „gwiazdeczkom” mediów i wszystkim hejterom, nie podoba się życie w Polsce, to dlaczego tu żyją?

Jeżeli nie chcą się czuć Polakami, to dlaczego stąd nie wyjadą, aby podbijać np. Hollywood?

Co jest pożytecznego w gardzeniu własnym narodem?

Zamiast w pocie czoła klecić kolejne wpisy w social mediach, wszyscy ci, którzy plują Polsce w twarz, powinni zadać sobie trud uświadomienia sobie, że nasze państwo zostało ofiarą totalnej dziejowej deprecjacji.

Drogie „gwiazdy”, może zacznijcie mówić o polskim wkładzie w rozwój techniki, nauki i przemysłu? Łukasiewicz, Czochralski, Sendzimir... Mamy się kim i czym pochwalić, choć dziś, to kto inny zarabia na tym setki miliardów dolarów rocznie.

Może przypomnijcie sobie o bitwie pod Grunwaldem, zdobyciu Moskwy przez hetmana Żółkiewskiego, o „Odsieczy Wiedeńskiej”, o „Bitwie Warszawskiej” i jej gigantycznych konsekwencjach?

Może zacznijcie mówić o utajonych olbrzymich zasobach surowcowych, z których Polska jest sukcesywnie ograbiana? O niewyrównanych rachunkach za II wojnę światową, o długach Żydów wobec naszego narodu...

Wykorzystajcie swoje „lekkie pióra” do tego, aby uświadomić sobie, jak duży błąd popełniacie, uważając się za lepszych tylko dlatego, że krytykujecie Polskę.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Poliak

Możecie zaklinać

Możecie zaklinać rzeczywistość, ale prawda jest taka, że jesteśmy podłym i nienawistnym narodem. Chamstwo, pogarda do drugiej osoby- z tym spotykam się codziennie w pracy, w sklepie, na ulicy. Jakimi jesteśmy kierowcami? Chamami i piratami drogowymi, przy czym w motorsporcie nie mamy się zbytnio kim pochwalić. Wyjeżdżałem i pracowałem za granicą i powiem tyle, że najwięcej przykrości spotkało mnie właśnie od rodaków. To już nawet Angole i Litwini (którzy niby nas nie lubią) mi więcej pomogli. Pytanie ilu wśród tych "Polaków" jest kryptozydow, którzy krętactwo mają w genach. Nieważne. Na zachodzie też jest ich sporo, a nie ma takiego chamstwa. Kolejne: Polacy na wakacjach. Jaką opinię mamy szczególnie za granicą? Raczej nie najlepszą, bo najgorsi są chyba brytole ale i my robimy siarę.
Zrobiono nawet taki film jak gość udaje, że zasłabł a drugi filmuje go z ukrycia i obserwuje reakcje ludzi. Nakręcono go w kilku krajach dla porównania. W krajach słowiańskich ludzie przechodzili i go olewali, w krajach zachodnich prawie od razu ktoś podchodził i chciał pomóc. Tylko nie piszcie, że to ustawka, hehe.
Możecie zaklinać rzeczywistość, ale faktom nie da się zaprzeczyć. Nie chce juz mi się pisać dalej, ale wiele jest jeszcze tego, szkoda mi nerwów i klawiatury.

Portret użytkownika Quark

Skoro już o tym mowa to warto

Skoro już o tym mowa to warto wspomnieć , że większości szczytowych osiągnięć naukowych , technicznych i gospodarczych Polska dorobiła się w 20-leciu miedzywojennym . W tamtym czasie Polska myśl techniczna była na znacznie wyższym poziomie niż reszta europy co skutkowało tym , że to do nas przyjeżdżali inżynierowie z całej europy by podpatrywać "jak się to robi". To Polacy opracowali metodę spawania konstrukcji mostowych i ją rozpowszechnili - podczas gdy reszta europy wciąż stosowała nitowanie. Polscy inżynierowie projektowali najlepsze samoloty (także szybowce) stosując w nich innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne jak choćby pantografowe zawieszenie kół podwozia , czy "łamane" skrzydła wzorowane na skrzydłach mewy , które później niemcy zastosowali w swoich myśliwcach. Polskie lokomotywy były w europie najbardziej cenione ze względu na osiągi , ekonomię i niezawodność - konstrukcje te wielkrotnie też nagradzano na międzynarodowych pokazach. Polski inżynier opracował sposób działania peryskopu odwracalnego (pozwalającego widzieć "dookoła" bez poruszania się) . Polska motoryzacja również była znacznie lepsza od "zachodniej" o czym świadczy fakt , że gdy rząd zdecydował się na zakup licencji Fiata 508 - włosi postawili warunek aby nasze konstrukcje samochodowe opracowane w PZinż zostały zniszczone oraz by zagwarantowano , że nigdy nie zostaną wprowadzone do produkcji - była to niestety decyzja polityczna. 

To z czym obecnie się zmagamy jest niestety pokłosiem nieszczęsnych czasów komunizmu , gdzie niszczono wszystko i wszystkich , którzy bedąc patryjotami starali się promować Polskę pracując dla jej dobra a nie kraju rad. Opracowany w Polsce przez polaka - komputer w latach 60-tych był najlepszą konstrukcją na świecie ale ... nie zatwierdzoną przez Moskwę i musiał zniknąć. To komuniści niszczyli byłych żołnieży AK i partyzantów czyli wszystkich , którzy byli polakami z "krwi i kości" , a dziś ich potomkowie czyli wnuki "resortowych dzieci" plują na Polskę . Całego tego zła można było uniknąć przeprowadzając solidną dekomunizację już w latach 90-tych - pozbawiając przywilejów wszelkich "czerwonych" dygnitarzy w tym tych o żydowskim i rosyjskim pochodzeniu , których tu przysłano by przejęli władzę w Polsce. 

Nadal da się to zrobić - trzeba tylko przyjąć zasadę ZERO tolerancji . 

Portret użytkownika dd

Obecnie też jest wiele

Obecnie też jest wiele projektów i pomysłów rodem z Polski ale skutecznie tłumionych albo szybko wykupywanych - przykład - "polski" grafen, który już nie ma znaczenia, polskie ogniwa fotowoltaiczne, które już nie są polskie...

Portret użytkownika ​euklides

Nie dajcie się zwieść ko

Nie dajcie się zwieść ko-zerze. To typowy icek, który po serii obnażających go artykułów postanowił w wyrachowany sposób zdobyć parę punktów do wiarygodności żeby dalej mógł tu szerzyć zgniliznę. Tazy jak ko-zera są najgorsi....

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Trzeba tu dodać jeszcze jeden

Trzeba tu dodać jeszcze jeden fakt. Antypolonizm w dużej mierze jest nakręcany przez kolejne polskojęzyczne rządy (a zwłaszcza PiS-owski). Z naszych podatków finansują oni spektakle i filmidła, w których Polaków przedstawia się jako ksenofobów, antysemitów, "faszystów" i "ciemnogród", zaś Polskę jako kraj, który swoim myśleniem nie przystaje do postępowego Zachodu i nietolerancyjny dla innych. Oni też dają duże fundusze pisarzom, który w swoich książkach opluwają Polskę i Polaków, zakłamują polską historię i odnoszą się z nienawiścią do tradycji, katolicyzmu oraz naszych słowiańskich korzeni. W szkołach też nie wygląda to lepiej. W podręcznikach do języka polskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie roi się od przekłamań i jawnej nienawiści oraz pogardy w stosunku, do wszystkiego, co kojarzy się z Polską, a do tego jeszcze ich autorzy jawnie gloryfikują masonerię, zbrodniarzy wojennych oraz kolaborantów oraz uważają Unię Europejską za organizację, która uczy Polaków postępu i tolerancji, a przy tym pozwoliła Polsce na rozwój gospodarczy (co jest głupotą). Z kolei w liceach uczniowie omawiają książki Olgi Tokarczuk, która jawnie oskarżyła Polaków o handel niewolnikami, rzekome prześladowanie i mordowanie Żydów oraz Ukraińców, a także porównała obecność Polaków na Kresach Wschodnich do działań kolonizatorów. Przeraża mnie to, że wpływ na kształt polskiej kultury mają ludzie, którzy mają czelność nazywać się "sumieniem narodu", a jednocześnie z pogardą mówią o Polsce: "ten kraj" i widzą w Polakach wszystko, co najgorsze (choć wielu z nich ma przecież polskie korzenie). Swoją wiedzę o świecie opierają jedynie na nagłówkach i migawkach pochodzących z mediów głównego nurtu (najczęściej TVN-u i "Gazety Wyborczej"). Ponadto wielu z nich nie kryje się ze swoimi lewackimi poglądami i pojawiają się na różnego rodzaju spędach. Jakby mogli to sprzedali by nasz kraj. To są ludzie pozbawieni kręgosłupa moralnego, dla których liczą się tylko pieniądze i poczucie, że im wszystko wolno.

Strony

Skomentuj