Po 22 latach od dziwnych ataków na Nowy Jork i Waszyngton nadal mnożą się teorie spiskowe

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

12 września 2001 roku świat obudził się z przerażeniem, próbując zrozumieć, co dokładnie wydarzyło się poprzedniego dnia w Nowym Jorku, kiedy to dwie wieże World Trade Center runęły po serii ataków terrorystycznych. Wkrótce po tym tragicznym dniu pojawiły się różne teorie spiskowe, które próbowały wyjaśnić lub podważać oficjalne wersje wydarzeń. Poniżej przedstawiamy przegląd najbardziej popularnych z nich.

 

Kontrolowane wyburzenie: Jedna z najpopularniejszych teorii sugeruje, że wieże WTC nie runęły z powodu uderzenia samolotów, ale zostały zniszczone w wyniku kontrolowanego wyburzenia. Zwolennicy tej teorii opierają się na analizie nagrania z zawalenia budynku, twierdząc, że eksplozje można było obserwować na niższych piętrach przed rzeczywistym zawaleniem się budynku.

Pentagon i lot 77: Inna teoria spiskowa kwestionuje oficjalne doniesienia, że lot American Airlines 77 uderzył w Pentagon. Niektórzy twierdzą, że uszkodzenia Pentagonu są zbyt małe, by mogły być spowodowane uderzeniem Boeinga 757. Zamiast tego sugerują, że w budynek uderzyła rakieta lub mniejszy samolot.

Handel na giełdzie przed atakiem: Zauważono niezwykłą aktywność na rynku akcji przed 11 września, zwłaszcza w odniesieniu do spółek lotniczych. Niektórzy spekulują, że niektóre osoby miały wiedzę o nadchodzących atakach i próbowały z tego skorzystać.

 

Budynek 7: Choć budynek 7 World Trade Center nie został trafiony przez samolot, runął kilka godzin po dwóch głównych wieżach. Teoria spiskowa twierdzi, że jego zawalenie było również wynikiem kontrolowanego wyburzenia.

Niedziałająca obrona powietrzna: Część ludzi kwestionuje, dlaczego amerykańska obrona powietrzna nie była w stanie przechwycić żadnego z samolotów przed uderzeniem w ich cele. Sugerują, że wojsko miało rozkaz nieinterweniowania.

 

Podwójne samoloty: Istnieją twierdzenia, że samoloty, które uderzyły w WTC, były zdalnie sterowane lub miały dodatkowe ładunki na pokładzie, które przyspieszyły ich destrukcyjny wpływ.

Wiele z tych teorii spiskowych zostało szeroko obalonych przez ekspertów z różnych dziedzin, w tym inżynierów budownictwa, specjalistów ds. bezpieczeństwa i śledczych. Niemniej jednak teorie te nadal mają swoich zwolenników i są często przedmiotem debaty wśród osób zainteresowanych wydarzeniami z 11 września.

 

Warto dodać, że teorie spiskowe mają tendencję do pojawiania się w chwilach narodowego kryzysu lub tragedii, kiedy ludzie próbują znaleźć odpowiedzi na trudne pytania. Niezależnie od ich prawdziwości, odzwierciedlają one głębokie potrzeby ludzi, aby zrozumieć i nadać sens wydarzeniom, które wydają się niepojęte.

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Całkiem możliwe, że wszystko

Całkiem możliwe, że wszystko było ukartowane, ale samoloty rzeczywiście powbijały się w te wieże po czym wytworzona i działająca przez stosunkowo długi czas wysoka temperatura spowodowała zniszczenie wieżowców. Ponoć stal, z której zbudowana była konstrukcja nośna nie była już wcale tak doskonała jak chociażby stal zbudowanego dziesiątki lat wcześniej ESB, który zapewne nie zawaliłby się od takiego pożaru.

Lucek Wąchozlewski

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Portret użytkownika Heinrich2

Banaś...hehhe..kierownik

Banaś...hehhe..kierownik instytucji, ktora nie moze im podskoczyc..ile to on juz razy zawiadamial i grozil. Lol. Zawsze, w kompie jego ukochanego syna znalezc sie moga nieciekawe zdjecia..i bunt ucichnie.

Kolejna szopka dla gawiedzi.

Portret użytkownika spokoluz

Karma i tak ich pilnuje -

Karma i tak ich pilnuje - czym więcej szkodzą tym więcej ci , których kochają cierpi. Cóż ,taka karma. Nie od razu , nie , nie , nie bo sie zorientują - czas goi rany i czas wyrównuje rachunki. CH I W D zakłamanym gnidom.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika syriues

Teorie spiskowe należy

Teorie spiskowe należy zmienic na ścieżki prawdy.Taki byłby prawdziwy oddźwięk w rzeczywistości, a nie przeklamanie i zapalczywe nazywanie prawdy teoriami.ten swiat tych swin musi zniknąć. Nikt nie będzie wiekszy od stwórcy, gdyz jest on jeden.

Portret użytkownika inzynier magister

Jako Polacy chrześcijanie

Jako Polacy chrześcijanie musimy się modlić za ofiary tego rytualnego mordu ! Tylu ludzi tam pomordowali enwuowcy że szok ! Niech się nimi opiekuje Jezus Chrysus Pan i Zbawiciel a i za Polaków też musimy się modlić bo wybry już za chwilkę i będzie ciężko żeby ocalić Polskę i Polaków ale może jeśli się Bóg zlituje to Polska zacznie wychodzić z diabelskiego szabma enwuowskiego ! I prośmy Maryję Dziewicę wniebowziętą Królową Polski takze !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj