Pływający Czarnobyl? Ekolodzy biją na alarm z powodu elektrowni jądrowej, pływającej koło Petersburga

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Ekolodzy nawołują do odmowy załadunku paliwa jądrowego do pływającej elektrowni atomowej Akademik Łomonosow, do którego ma dojść dwa kilometry od Petersburga. Eksperci uważają, że ta operacja zagraża życiu i zdrowiu mieszkańców pięciomilionowego miasta z uwagi na szkodliwe promieniowanie, podaje Radio Swoboda.

 

Pływająca elektrownia jądrowa to potężny zakład na Bałtyku, pracujący niedaleko od centrum Petersburga (dwa kilometry od soboru św. Izaaka i Ermitażu).

 

Elektrownia atomowa Akademik Łomonosow przeznaczona była dla Czukotki, ale nigdy tam nie dotarła. Obiekt jądrowy pracuje teraz w okolicach Petersburga, choć rzekomo nie przeszedł wszystkich testów oddziaływania na środowisko.

 

W centrum Petersburga protestują ekolodzy i osoby publiczne, które przypominają, że nawet w latach dziewięćdziesiątych nie dochodziło do niebezpiecznych eksperymentów w okolicach miasta. Raszid Alimow, szef programu energetycznego Greenpeace Rosja, uważa, że pływająca elektrownia jądrowa w zasadzie jest zbyt droga i bardzo niebezpieczna.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Stasiu Kolasa

Łomonosow

Łomonosow

BorysPił

Nazwy mają naprawdę pasujące do nich:)

Startowalibyście z lotniska o nazwie BorysPił?

Ja chyba bym się nie odważył Smile

Portret użytkownika baca

nie, nikt tego nie kontroluje

nie, nikt tego nie kontroluje, skąd taki pomysł? po prostu rano przychodzi woźna wkłada czyste pręty i włacza w Rosji światło, jak nie jest na chorobowym oczywiscie... pod koniec dniówki sprzątaczka czyści pokład, robi dobrze marynarzom upuszczając nieco energii jądrowej no i gasi w Rosji światło...  wszystko się odbywa automatycznie, jak sie pali światło niezaspokojeni ekolodzy wydzierają mordy, a jak gaśnie idą spać, gdyż to taki cykl odwieczny...

 

Skomentuj