Płytkie i silne trzęsienie ziemi o sile 6 stopni nawiedziło Meksyk

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W pobliżu meksykańskiego wybrzeża przy stanie Jalisco wystąpiło silne trzęsienie. Wstrząs był odczuwalny przez setki tysięcy ludzi w zasięgu około 250 km od epicentrum.

 

Trzęsienie ziemi nastąpiło w piątek o godzinie 22:56 czasu lokalnego tuż przy wybrzeżu, około 80 km na zachód od zamieszkiwanego przez ponad 110 tysięcy ludzi miasta Manzanillo. Agencja USGS oszacowała siłę wstrząsu na 6 stopni w skali Richtera.

W obrębie 100 km od epicentrum mieszka około 300 tysięcy ludzi. Umiarkowane wstrząsy odczuły 23 tysiące mieszkańców, zaś doniesienia o łagodnym kołysaniu złożyło ponad 440 tysięcy ludzi.

Choć w dotkniętym regionie Meksyku, infrastruktura jest w większości wrażliwa na aktywność sejsmiczną, nie odnotowano dotychczas żadnych strat w ludziach, ani strat materialnych. Jednak trzęsienia w tej części świata są praktycznie normą - Meksyk położony jest w tzw. Pacyficznym Pierścieniu Ognia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Podobni w Chile ma być kole

Podobni w Chile ma być kole 10, tak im amerykanie wróżą..... że niebawem się tam aż tak zatrzęsie.

Czyżby KRWAWA RĘKA DEMOKRACJI postanowiła sięgnąć po kolejne "ukryte" rezerwy "petroddolarowe" tam zdeponowane?

Portret użytkownika Max 1983

Wałęsa to prosty człowiek

Wałęsa to prosty człowiek który nie rozumie że już nic nie może.Jego autorytet w tym narodzie skurczył się nie mal do zera.Nikt za nim nie pójdzie, może poza jakąś grupą starych solidarnościowców ,którzy mają sentyment może nawet nie do Wałęsy a swojej młodosci gdy o coś walczyli.Zresztą w tym kraju nie ma autorytetów ,i to też był element planu.Naród bez autorytetów to naród bez liderów, jak stado baranów bez pasterza pogubiony i bezradny.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Skomentuj