Płyn do płukania ust zabija koronawirusa w 30 sekund

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Niektóre rodzaje konwencjonalnych płynów do płukania ust mogą pomóc w zwalczeniu wirusa SARS-CoV-2 ze śliny, według nieprzetestowanych badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Cardiff. Nie oznacza to jednak, że w ten sposób można poradzić sobie z infekcją, która już dostała się do organizmu. Wstępne dane robocze zostaną zweryfikowane w badaniach klinicznych.

 

W wyniku badania przeprowadzonego przez specjalistów z University of Cardiff naukowcy doszli do wniosku, że powszechne płyny do płukania ust w 30 sekund niszczą wirusa SARS-CoV-2. Badania kliniczne, chociaż uzyskano dopiero wstępne wyniki, które zostaną przeprowadzone na University of Wales, są kolejnymi w celu ustalenia, jak skutecznie płyny do płukania ust zmniejszają ilość wirusa w ślinie pacjentów z COVID-19.

 

Naukowcy przetestowali trzy rodzaje płynów do płukania ust, z których dwa zawierają co najmniej 0,07% chlorku cetyloperydyniowego, a trzeci - 23% etanol z lauroiloarginianem etylu.

„To badanie dostarcza dalszych dowodów na to, że kilka rodzajów powszechnie dostępnych płukanek do ust, przeznaczonych do zwalczania chorób dziąseł, może również dezaktywować SARS-CoV-2 (i inne pokrewne koronawirusy) w warunkach laboratoryjnych imitujących usta i nos” - powiedział dr hab. Richard Stanton, wirusolog i kierownik badań.

Podkreślił jednak, że stosowanie płukanek do ust nie powinno eliminować potrzeby regularnego mycia rąk i samoizolacji. Wyników badań klinicznych, które potwierdzą lub obalą wnioski zespołu Stantona, należy spodziewać się na początku przyszłego roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika czesio i muchy

zajebiste info ! płyn do

zajebiste info ! płyn do płukania zabija coronowirusa , a nie słyszałeś kolego że już od kilku miesięcy jest stosowany test p coś tam i w instrukcji lekarskiej jest napisane! !! przed badaniem nie płukać jamy gębowej płynem do mycia zębów? dlaczemu ? dopiero teraz wpadli na to że płyn wypłukuje wirusy? więc przed badaniem właśnie płukać ryj to będzie mniej pozytywów i odblokują kraj te szuje znad morza martwego !! no ale myśleć to trza chcieć !

Portret użytkownika moon fake

TALLIN , TY DEZINFORMATORZE

TALLIN , TY DEZINFORMATORZE PISOWSKI CZY TAM SYSTEMOWY. KORONAWIRUS I INNY WIRUS ZAWSZE JEST MARTWY. NIE MÓWI SIĘ ZABIJA O CZYMŚ CO MARTWE. WIRUS KOMPUTEROWY TEZ JEST MARTWY POZA PROGRAMEM CZY SYSTEMEM KTÓREGO ATAKUJE. WIRUSY MOŻNA JEDYNIE DEAKTYWOWAĆ A NIE ZABIJAĆ DEBILU JEDEN. ZAUWAZYŁEM ZE OD ZAWSZE PISZESZ KACAPOŁY. ZAŚMIECASZ TO FORUM. SPIERDALAJ  NAUCZYC SIĘ MYŚLENIA. DLACZEGO NIE PISZESZ PEDALE PIERDOLONY O TYM ŻE OBECNY CAŁY WIRUS I PANDEMIA JEST KŁAMSTWEM?/ jESTEŚ KURWĄ ENWUO???? CZY CO???

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych , ten przez dobę uchodzi za idiotę" https://magnetartechproject.blogspot.com/

Portret użytkownika Mojeimię44

Coraz więcej leków przemawia

Coraz więcej leków przemawia za tym, że szczepionki są niepotrzebne. Dlatego biuro Morawieckiego mówi o powrocie dzieci do szkoły i powolnym odmrażaniu gospodarki. Czy gdyby ten wirus był tak zjadliwy mówili by o tym? Wiedzą, że ludzie już coraz bardziej są świadomi więc długo tego tematu nie pociągną a skutki zamrożenia gospodarki są dużo gorsze niż jej praca na długach.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Arya

 Dlatego biuro Morawieckiego

 Dlatego biuro Morawieckiego mówi o powrocie dzieci do szkoły i powolnym odmrażaniu gospodarki.

Mówią tak i tak zrobią, by potem jeszcze bardziej dokręcić śrubę. Z drugiej strony zarżnęli do reszty służbę zdrowia, to muszą robić mniej testów, bo ludzie pozbawieni opieki zaczynają umierać- w październiku było kilka tysięcy więcej zgonów niż w ubiegłych latach i to nie na Covid, tylko przez Covid. A jak robią mniej testów, to mniej zakażonych, więc muszą odmrozić gospodarkę, bo nawet ci niekumaci w końcu się pokapują.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj