Płonąca kula na niebie przeraziła mieszkańców Nowej Zelandii

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Do dziwnego zdarzenia doszło 5 stycznia w Nowej Zelandii. Płonąca kula na niebie przeraziła wielu mieszkańców. Tysiące Nowozelandczyków zaobserwowało dziwną poświatę na niebie. W sieci pojawiły się setki zdjęć i filmów, dokumentujących to zjawisko.

 

Ognisty obiekt, przeciął całe niebo, a poruszając się powoli płonął. Dziwna kula ognia nad Nową Zelandią wywołała ożywioną dyskusję w mediach społecznościowych. Profesor Uniwersytetu Auckland, Richard Easter, stwierdził, że ognisty obiekt na niebie był najprawdopodobniej fragmentem rosyjskiego satelity wojskowego Kosmos 2430.

Satelita ten był wykorzystywany przez rosyjskie ministerstwo obrony do monitorowania wyrzutni rakietowych z USA i krajów NATO, w celu wczesnego ostrzegania o ataku rakietowym. Pojawienie się tego obiektu nad Nową Zelandią może dowodzić, że rosyjskie wojsko prawdopodobnie straciło nad Kosmosem 2430.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

Niecodzienny widok stawiał

Niecodzienny widok Smile stawiał bym raczej  na wejście w atmosferę jakiegoś większego fragmentu rakiety, która jako odpad krążyła wokół Ziemi. Gdyby chodziło o satelitę to raczej powimmiśmy o tym usłyszeć. Bo od utraty kontroli nad satelitą trochę czasu mija nim wejdzie w atmosferę. Tak było z chińską stacją. 

Portret użytkownika kapitan ameryka

 Chmurka Goku .Rozumie

 Chmurka Goku .Rozumie człowieka i wykonuje jego polecenia. Jedynym warunkiem latania na koziołkującym obłoku jest czystość serca pasażera. Gdy osoba chcąca odbyć lot okazuje się być „złym człowiekiem” bądź ma „nieczyste myśli”, nie będzie ona zdolna dosiąść koziołkującego obłoku i przeleci przezeń jak przez zwykłą chmurę. 

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Skomentuj