Plemię, które uważało księcia Filipa za boga, ma nadzieję na jego zmartwychwstanie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Plemię Yaonnen, żyjące na wyspie Tanna na Oceanie Spokojnym i uważające księcia Filipa za bóstwo, wyraziło nadzieję na jego przybycie po śmierci. Pisze o tym SW Londoner. Należy zauważyć, że „Ruch Księcia Filipa” pojawił się na wyspie w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

 

Wywodzi się to ze starożytnej legendy, według której białoskóry mężczyzna, zrodzony z ducha wulkanu, pójdzie do oceanu i poślubi tam potężną kobietę, a następnie wróci na wyspę.

 

Członkowie plemienia zdecydowali, że książę jest legendarnym bogiem, kiedy po raz pierwszy spotkali brytyjskich kolonistów i zobaczyli portret rodziny monarchy. Przekonania wyspiarzy zostały jeszcze bardziej wzmocnione, gdy odwiedził ich mąż królowej Elżbiety II w 1974 roku.

 

Książę początkowo nic nie wiedział o plemieniu, ale gdy usłyszał o miejscowych wierzeniach, wysłał na wyspę swój portret z autografem. W dowód wdzięczności plemię wysłało monarchę maczugę do zabijania świń. Corocznie 10 czerwca na Tanna obchodzone są urodziny księcia Filipa. Podczas uroczystości mieszkańcy tańczą, zażywają ceremonialne narkotyki i rozmawiają o waleczności i magicznych mocach księcia Edynburga.

 

Wiara w księcia nie wygasła nawet po jego śmierci. Teraz wyspiarze wierzą, że ukaże się im w duchowym przebraniu i podzieli między nimi bogactwo korony brytyjskiej.

 

9 kwietnia br. okazało się, że książę Filip zmarł w wieku 99 lat, dwa miesiące przed ukończeniem setki. W lutym został przyjęty do szpitala i przeszedł operację serca, po czym został wypisany.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

szatański nowy zielony ład

szatański nowy zielony ład zrobi z Polaków nędzarzy a to wszystko dzięki miękuszowi banksterowi ! żadem prezydent tego nie zablokuje bo bidon nie pozwoli !!

Polscy internauci przygotowali apel do prezydenta Andrzeja Dudy, by podczas nadchodzącego szczytu klimatycznego zablokował pomysły przyspieszonej dekarbonizacji i w ten sposób zadbał o polski interes narodowy. Petycję można podpisać klikając w ten link.

Nowo wybrany prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden organizuje wirtualny szczyt klimatyczny. Jego celem jest przyspieszenie działań na rzecz dekarbonizacji świata, czyli całkowitej rezygnacji z paliw kopalnych, a więc przede wszystkim węgla. Uczestnicy spotkania, w tym również polski prezydent Andrzej Duda, mają zadeklarować zwiększenie ambicji klimatycznych. Polscy internauci w petycji Stop dekarbonizacji domagają się, aby nasz reprezentant zadbał o polski interes narodowy i gospodarczy, i sprzeciwił się rezygnacji z węgla, który jest tak bardzo istotny dla naszego rynku i bezpieczeństwa energetycznego.

Kliknij tutaj i podpisz petycję Stop dekarbonizacji!

Dlaczego tak konieczny jest natychmiastowy sprzeciw? Sygnatariusze sygnalizują konieczność troski o ekologię i planetę, jednak nie może to odbywać się kosztem Polski, Polaków i naszej sytuacji społeczno-ekonomicznej. A do samego szczytu pozostało już niewiele czasu.

Po pierwsze, dlatego, że zdecydowaną większość energii elektrycznej produkujemy z węgla, którego zasoby pozwolą na wydobycie przez kolejne 100 lat. Po drugie, w naszych warunkach produkcja energii z węgla jest zdecydowanie najtańsza. I wreszcie po trzecie, niemal wszystkie technologie niskoemisyjne musielibyśmy w całości importować za dziesiątki miliardów euro, napędzając gospodarki wysoko rozwiniętych państw UE, to zaś wiązałoby się z zaciąganiem gigantycznych pożyczek i zadłużaniem kolejnych pokoleń – czytamy w opisie akcji Stop dekarbonizacji.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

"szatański nowy zielony ład

"szatański nowy zielony ład zrobi z Polaków nędzarzy a to wszystko dzięki"   i  trudno  z tym nie zgodzić  się   insztalator , dobrze piszesz ,  bo jak pamiętamy  to twój kkościół  robi to  od ponad  1000 lat , kradnie grabi  i oszukuje  za bóg  zapłać . Ten szatański  pomiot facetów w  sukience tak tak , to oni . Dobrze że  w końcu   dociera i do ciebie to, co  próbujemy   ci wyperswadować  od lat .

Portret użytkownika Kwazar

Mnie się to akurat Plemię

Mnie się to akurat Plemię Yaonnen, żyjące na wyspie Tanna na Oceanie Spokojnym i uważające księcia Filipa za bóstwo z czymś podobnym kojarzy. Czekamy na ponowne przyjście ale już NASZEGO bóstwa ? Plemię głupie MY mądrzy.

Skomentuj