Na plaży w Karolinie Północnej morze wyrzuciło niezwykłą rybę głębinową

Kategorie: 

Źródło: Jennette Pier/Facebook

W zeszłym tygodniu na jednej z plaż w Karolinie Północnej ocean wyrzucił tajemnicze stworzenie. Zwierze zrobiło piorunujące wrażenie na wczasowiczach, którzy z respektem podchodzili do uzębionej paszczy stworzenia.

 

 

Jak donoszą media amerykańskie, dziwną rybę znaleźli w ubiegłą niedzielę, mieszkańcy amerykańskiego miasta Nags Head w Karolinie Północnej. Okazało się, że jest to ryba głębinowa z rodzaju żaglonowatych, żyjąca głównie w ciepłych wodach. Ten bezwzględny drapieżnik znany jest z tego, że poluje również na przedstawicieli swojego gatunku. Czasami łowi się te ryby podczas polowań na tuńczyki.

 

Biolodzy morscy zauważyli, że zwierzęta te mają swój habitat głównie w głębokiej wodzie, więc znalezienie ich tak blisko powierzchni wody jest dość nietypowe i nie jest zbyt dobre dla tego gatunku ze względu na różnice ciśnień panujące na tych głębokościach.

Nawet lokalni rybacy, mimo trzydziestoletniego doświadczenia w branży, stwierdzili, że nie pamiętają takiego przypadku, aby znajdować tak blisko powierzchni oceanu ryby z rodzaju żaglonowatych.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Joker

Zwiększające się ciśnienie na

Zwiększające się ciśnienie na dnie, rosnąca temperatura. Może tak być. Dziesiątki martwych ptakow, wulkany budzące się jeden po drugim, powodzie, pożary, pękająca ziemia, trzęsienia ziemi, powodzie. Jakby niebawem miało dojść do jakiejś katastrofy o której nikt nam przecież nie powie by nie siać paniki.

Portret użytkownika Joker

Może rosnące ciśnienie i

Może rosnące ciśnienie i zwiększona temperatura. Jakaś nadciągającą katastrofa o której nikt nam przecież nie powie żeby nie siać paniki. Ptaki giną masowo, wulkany się budzą jeden po drugim, pożary, powodzie, pękająca ziemia, trzęsienia ziemi.

Strony

Skomentuj