Na plaży w Anglii odnaleziono gigantyczną meduzę

Kategorie: 

Źródło: Internet

Turyści przechadzający się po jednej z brytyjskich plaż byli zszokowani tym co zobaczyli. Odnaleźli oni ciało niezwykle dużej meduzy. Na szczęście, mimo swej dużej masy, parzydełkowiec ten nie jest w stanie zaszkodzić zdrowiu ludzi.

 

Według ekspertów w dziedzinie biologii oceanicznej, te meduzy docierają do brzegów Anglii przez prądy morskie. To na skutek ich działania są one potem wyrzucane na brzeg, gdzie szokują ogromnymi rozmiarami zarówno turystów jak i mieszkańców.

 

Gdy widzi się taką meduzę na plaży można sobie wyobrazić co może czuć człowiek, który zmierzy się z takim „potworem” w wodzie. Nawet jeśli taki nieszczęśnik miałby 100% pewności, że meduza nie ma niebezpiecznych dla niego parzydełek, może to wywołać spory atak paniki z powodu takiego spotkania.

 

Wczasowicze jednak nie byli specjalnie poruszeni i po prostu fotografowali galaretowatego potwora. Według biologów, wyższa temperatura wody sprzyja meduzom, w tym takim gigantycznym. Podobne zjawiska są od dawna normą, i występują co roku w lecie, w czasie najgorętszych miesięcy. Specjaliści zwracają jednak uwagę, że co roku gigantyczne meduzy zdarzają się coraz częściej.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj