Plażę w Wielkiej Brytanii spowiła toksyczna mgła

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Około 150 osób trafiło do szpitala po tym jak setki osób przebywających na plaży Birling Gap w Wielkiej Brytanii zetknęło się z toksycznym gazem. Ludzie na plaży zostali ewakuowani w niedzielę, gdy zaczęto zgłaszać trudności w oddychaniu, pieczenie oczu oraz wymioty z powodu wystąpienia niespodziewanej „mgły”. Obecnie badane są jej przyczyny.

„Wygląda na to, że mgła wydobywała się z morza, pod wpływem fal uderzających o wybrzeże” twierdzi policja z hrabstwa Sussex

Z kolei służby ratownicze z Birling Gap, Eastbourne, Bexhill oraz Newhaven pracowały nad ewakuacją zatłoczonej plaży, podczas gdy ludzie obawiali się zetknięcia z wyciekiem chloru.

Świadkowie mówią o silnym zapachu chloru w powietrzu, który pojawił się znikąd. Ludzie uciekli z plaży w ciągu dziesięciu minut, co było dość oszołamiające ze względu na pokaźną liczbę plażowiczów. Obecnie 150 osób przebywa w szpitalu, choć stan ich zdrowia jest uważany za dobry. Ludzie mieszkający wzdłuż wybrzeża zostali poinstruowani o szczelnym zamykaniu okien i drzwi, jednak obecnie zalecenie to zostało już wycofane

„Plaże w East Sussex będą otwarte jak zwykle” – stwierdziła w poniedziałek miejscowa policja – „Podobna sytuacja nie powinna już się powtórzyć”.

Pochodzenia toksycznej mgły do tej pory nie ustalono.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj