Plaże w Nowej Zelandii stały się krwistoczerwone

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Piaszczyste plaże Otago w południowej Nowej Zelandii stały się krwistoczerwone po masowej śmierci milionów homarów.

 

Mieszkańcy małych nadmorskich społeczności Broad Bay i Edwards Bay odkryli całe pasy wybrzeża usiane martwymi czerwonymi homarami. Biolodzy morscy twierdzą, że martwe homary należą do gatunku Munida gregaria.

Skorupiaki te przywierają do piasku podczas przypływu i instynktownie zachowują się jak w przypadku rozmnażania, a następnie giną, gdy następuje odpływ. Zjawisko takie występuje w tym miejscu świata niemal co roku, ale dawno nie było go aż na taką skalę.

 

Na szczęście nie oznacza to zagrożenia dla tego gatunku homarów. Jest to raczej dowód na to, że skorupiaków przybyło i na dnie nie ma miejsca dla wszystkich, stąd homary docierają do tych części dna, które są przykryte w trakcie przypływu. Dla czesci z nich kończy się to śmiercią.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Alien1974

.............................

...................................... W sierpniu 1939 roku w Polsce padał "krwawy" deszcz, oczywiście było to zjawisko atmosferyczne, ale takim m.in językiem Pan Najwyższy ostrzega ludzi przed nadciągającym niebezpieczeństwem.  
 A Bestia, która była i nie ma jej, i ona jest ósmym, a jest spośród siedmiu i zdąża na zagładę. - Ap. św. Jana 13.11

A bestią jest Kości...ół Kat....olicki, który zasiadł w świątyni Boga Najwyższego i bluźni przeciw Jego imieniu. 

Skomentuj