Na plażach wzdłuż wybrzeża Nowej Zelandii znowu znajduje się wieloryby

Kategorie: 

Źródło: twitter

Dziesiątki ssaków morskich zginęło w ostatnich dniach wpływając na plaże znajdujące się na linii brzegowej Nowej Zelandii. Ratownikom udało się przemieścić niektóre zen zwierząt z powrotem do wody, ale z jakiegoś nieznanego powodu, wieloryby wracają z powrotem na brzeg.

 

Najnowsze zjawisko tego typu wystąpiło w regionie Zatoki Plenty. Walenie, które wpadły w kłopoty to grindwale. Według obserwacji ekologów, dwie grupy tych ssaków morskich liczące około 60 osobników, znalazły się na brzegu. Dzięki poświęceniu ludzi aż 22 wieloryby udało się wysłać ponownie do wody. Ale mimo tych wysiłków większość zwierząt została ponownie wyrzucona na brzeg gdzie dokonały swojego żywota. W sumie od 4 listopada zanotowano śmierć 58 grindwali.

Przyczyny, które skłaniają morskie ssaki do popełnienia masowego samobójstwa nie są jeszcze w pełni poznane. Czasami wieloryby zachowują się w ten sposób i nie jest to odosobniony przypadek. Szczególnie często giną tak grindwale, które są zwierzętami społecznymi. Naukowcy pobrali próbki tkanek z martwych zwierząt. Być może dzięki temu uda się wyjaśnić przyczyny ich masowej śmierci.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ronaldo

naprawde dziwie sie ze nikt

naprawde dziwie sie ze nikt niedostrzega w tym zjawisku ingerencji obcej cywilizacji.od 30 lat moja pasja jest ichtiologia i kazdy poczatkowy student wie co jest grane przyszla kariera im niepozwala na jasne wyjasnienie tego zjawiska nawet posiadajac twarde dowody.kieruje nimi strach o wlasne zycie.

WALKER

Skomentuj