Planeta w strefie zamieszkania została odkryta "zaledwie" 33 lata świetlne od Ziemi

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Międzynarodowy zespół astronomów korzystający ze spektrografu Echelle odkrył wcześniej nieznany obcy świat. Nowa egzoplaneta krąży wokół najbliższego karła klasy M i znajduje się stosunkowo blisko Ziemi.

 

 

Odkrycie zostało opisane w artykule opublikowanym na stronie preprintów arXiv.org, a Phys.org krótko mówi o badaniu. Nowy świat odkryto za pomocą instrumentu zamontowanego na ESPRESSO, tak zwanym najnowocześniejszym ultrastabilnym spektrografie o wysokiej rozdzielczości, który jest częścią Bardzo Dużego Teleskopu VLT w Chile.

 

Dokładność tego instrumentu pozwala na wykrywanie podobnych do Ziemi planet krążących wokół gwiazd podobnych do Słońca. W tym przypadku zespół astronomów kierowany przez Leah F. Sartori ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii w Zurychu wykorzystał ESPRESSO do poszukiwania planet wokół pobliskich gwiazd.

 

W szczególności badania dotyczyły obiektu L 363-38, karła klasy M znajdującego się w odległości około 33,3 lat świetlnych od Ziemi. Obserwacje trwały prawie półtora roku. W rezultacie odkryto nową planetę, oznaczoną L 363-38 b. Według naukowców jego masa wynosi około 4,67 mas Ziemi, a jej promień szacuje się na 1,55 do 2,75 promienia Ziemi.

 

"Egzoplaneta krąży wokół swojej gwiazdy macierzystej co 8,78 dnia w odległości około 0,048 jednostek astronomicznych od niej, czyli na skraju strefy ekosferalnej" - piszą naukowcy. "Wyliczono temperaturę równowagi L 363-38 b mieć około 56 stopni Celsjusza”.

 

Gwiazda macierzysta L 363-38, której wiek szacuje się na osiem miliardów lat, ma promień około 0,274 promieni słonecznych i masę około 0,21 masy Słońca. Zmierzona efektywna temperatura tej gwiazdy wynosiła 2855 stopni Celsjusza. Astronomowie sugerują, że inne planety, jeszcze nam nieznane, mogą również krążyć wokół niego.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q.

To naucz się czytać ze

To naucz się czytać ze zrozumieniem tekstu bo jest w nim napisane BARDZO WYRAŹNIE czego ta liczba dotyczy i jakie wymiary oraz masę ma ta nowo odkryta planeta.

Z Twojego wywody wnioskuję, że masz duże problemy z wyrażaniem poprawnie zbudowanych zdań (z wysławianiem się) oraz z percepcją świadomości do której dociera co innego niż rejestują gałki oczne. A w drugą stronę Twoja świadomość nie może przekazać ustom i palcom tego o czym myśli bo po drodze są silne zakłucenia. 

Jest to podstawowy problem który ludzie mają z komunikacja werbalną. 

Portret użytkownika Kwazar

No i jak tu potem być

No i jak tu potem być poważnym, jak mam planetę do zamieszkania zaledwie o 33 lata świetlne od Ziemi ? Dla mnie, to jakby dom dalej.Nic tylko zajść na miejsce i w nowym domu zamieszkać.

Portret użytkownika Q.

Dysponują technologią ze

Dysponują technologią ze "Star Trek'a" to rzeczywiście byłoby zaledwie o "rzut beretem" i nawet kanapek nie opłacałoby się zabierać na podróż, ale co z tego skoro owa planeta śmiga w nieco ponad tydzień wokół swej gwiazdy a gorąc tam taki że nawet 10 sekund nie szło by wytrzymać. Nie mówiąc już o ciążeniu które licząc liniowo (zapewne błędnie) oznaczałoby wzrost masy człowieka z np.75 kg do 350 kg co uniemożliwiłoby nawet wyjście ze statku/lądownika "przybijając" śmiałka do podłogi.

Portret użytkownika Mateusz

Najdroższy BA, jako

Najdroższy BA, jako zewnętrzny obserwator już Ci wszystko wytłumaczę. 

Generalnie posługiwanie się słowami które zostały przez kogoś napisane jest mało inteligentne a nawet wcale. Stąd komentujący zarzucają "nie myślenie". Następna kwestią jest taka że katolicyzm, chrześcijaństwo, jehowy z wiarą nic nie mają wspólnego, zostały wymyślone przez "ludzi" po odejściu Jezusa aby zniewolić nas i kontrolować. Zadam Ci standardowe pytanie, w jakiej religii był Jezus który przyszedł na ziemię ? W żadnej nie byl. Przyszedł aby nauczyć ludzi żyć z szczęściem, miłością, radością, aby odstawili rozum i kierowali się sercem i to zostawił. A później mordercy ludzkości wymyślili religie. Kwestia Biblii. Jak sam doskonale wiesz została napisana i całkowicie wymyślona przez kretaczy ludzi ? Skąd jakiś tam święty wiedział o czym Jezus mówił z diabłem na górze, albo co się działo w danym momencie jak jego tam nie było ? Biblia została napisana po jego odejściu... 

Szczerze powiedziawszy ja który jestem oświecony, oznacza to że nie poddaje się kontroli umysłów, mnie również lekko drażni że wklejasz wymyślone gotowe  wypociny tym samym ograniczając siebie do jakiej kolwiek ekspresji, wysilenia szarej komórki.

Czy zdajesz sobie sprawę że gdy zestawimy ze sobą dwie osoby, czyli świadka Jehowy w którym aż emanują niskie wartości, żyje pieniądzem, naklanianiem, przekonywaniem, a osobę która całkowicie nie wierzy w Boga ale żyje pięknymi wartościami, pomaganiem, miłością, szlachetnością. To właśnie ta osoba która nie wierzy w Boga tam do niego pójdzie ? 

I proszę zastanów się, wymyśl coś a nie wklejasz herezje.

Portret użytkownika Profesor Q

Naukowcy, kurde, planet

Naukowcy, kurde, planet szukają w dalekim kosmosie a nie zoriętowali się że wspaniały filantrop bil gejc daje ludziom trutkę w zastrzykach, złotowki bym tym gnidom nie dał a jeno do ciężkiej pracy całe to naukowe towarzystwo zagnał.

 

Portret użytkownika irfy

Jestem podekscytowany! Tylko

Jestem podekscytowany! Tylko 33 lata świetlne! Już szykuję się do podróży. Najszybszy pojazd stworzony przez człowieka doleci tam zaledwie w ciągu 8 miliardów lat! Pikuś. Nawet nie zdążę przeczytać "Stąd do wieczności" i będę na miejscu. Wtedy sobie obejrzę, co z tego układu zostało!

Portret użytkownika Nomen - Omen

"Polaraxa 38-22: Szukanie

"Polaraxa 38-22: Szukanie Obcych" - (WIDEO)

Minerały znalezione w meteorytach sugerują ich przemysłowe pochodzenie. Sprzęt optyczny rejestruje coraz bardziej intrygujące zdjęcia niezidentyfikowanych pojazdów i za wszystko coraz śmielej zabierają się akademicy. Nawet historia naszej cywilizacji sugeruje jakąś formę kontaktu i ludzie o wydłużonych czaszkach są na to dobrym przykładem. Potwierdzają to ostatnie odkrycia w Iranie, które są istotnym puzzlem, którego brakowało w bardzo zamierzchłej historii tego regionu...

https://m.youtube.com/watch?v=J7KlZQvlR4o

---

"Polaraxa 42-22: Obcy z Varginhii" - (WIDEO)

W brazylijskiej miejscowości Varginha rozbił się pojazd UFO. Wciąż żyje wielu świadków tego wydarzenia, bo do tego przypadku doszło zupełnie niedawno, 20 stycznia 1996 r. Okazało się także, że pojazd miał swoją załogę i conajmniej dwóch obcych zostało przejętych przez brazylijską armię a następnie przekazanych Amerykanom. Pasażerów UFO widziało wielu ludzi i ich opowieści pokrywają się nawzajem. Film o tym wydarzeniu nakręcił James Fox i nosi on tytuł “Moment of Contact”. Jego realizacja zabrała aż 11 lat, ale dzięki temu historia UFO i obcych z Varginhii stała się znana wszystkim, dla których temat UFO jest szczególnie interesujący...

https://m.youtube.com/watch?v=V-sua5piuHs

---

"Polaraxa 41-22: Przeciek admirała Wilsona" - (WIDEO)

Dokładnie 20 lat temu ma parkingu firmy logistycznej współpracującej z amerykańska armią - EG&G - w Las Vegas miało dojść do niezwykłego spotkania. Szef wywiadu DIA, admirał Wilson, rozmawiał z astrofizykiem Erykiem Davisem na temat UFO i przejętych pojazdów obcych. Rozmowa była prywatna i poufna. Davis robił z niej notatki i w 2016 r te notatki ujrzały nieoczekiwanie światło dzienne! W 2019 r. zostały opublikowane w internecie i z każdym rokiem dyskusja wokół tego co powiedziano na tym spotkaniu przybiera na sile. Wielu uważa, że sprawozdanie z tej rozmowy to fejk. Inni są przekonani że doszło do tej rozmowy naprawdę...

https://m.youtube.com/watch?v=7Ne7LjwxM5k

===

Portret użytkownika Endymion

Ja podchodzę do tego

Ja podchodzę do tego pragmatycznie. Jakiś profesur "astrofizyki" przez całeżycie mylił się, albo kłamał, a teraz odbiera wysoką emeryturę. Czy tylko odebrać emeryturę, czy też dochody w kłamliwych "naukofych" instytutach plus rewaloryzacja i oraz roszczenie regresyjne.. do którego pokolenia wstecz i plus? Trudny temat. Setki urzędników i prokurwatorów przez lata by nad tym pracowały.. Ukraińcy w Wołyniu pokazali, jak zwyciężać. Spodziewam się hejtu za to, ale to od tych co uważają, że Polacy są bez winy, a polski ułan nigdy nie zgwałcił.. Polacy za Piłsudskiego robili z Ukrainek tulipany; wieszali nogami do góry na drzewie, spódnica opadała (stąd tulipan) i gwałcili. Gdyby ktoś zrobił to jakiejś kobiecie z mojej rodziny, albo nawet koleżance, to bym wyrżnął wszystkich dwa pokolenia wstecz i w przód tym co mam pod ręką.. widły, siekiery! ROZUMIECIE! Naloty dywanowe na Hamburg, czy atom na Nagasaki, napalm na Wietnam są bardziej humanitarne? jak to ma się do wideł i siekiery??????

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj