Plama słoneczna 1283 nadal posiada skomplikowaną strukturę magnetyczną

Kategorie: 

The Royal Swedish Academy of Sciences, V.M.J. Henriques (sunspot)

Aktywny obszar Słońca, który cztery dni z rzędu w zeszłym tygodniu powodował potężne burze słoneczne prawdopodobnie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, twierdzą naukowcy.

 

Oficjalnie, tryskający rozbłyskami region nazywa się grupą plam 1283 ale eksperci od pogody kosmicznej nazwali to "Old Faithful", na cześć słynnego gejzera z parku, który gaśnie jak w zegarku. I słoneczny Old Faithful powinien wybuchnąć ponownie zanim się rozproszy.

"Jest jeszcze spora złożoność magnetyczna", powiedział fizyk słoneczny C. Alex Young z Goddard Space Flight Center w Greenbelt w stanie Maryland "Więc nadal mamy spore szanse zobaczenia kilku zjawisk."

Plama 1283 aktualnie nie jest obserwowana z Ziemi, ale za kilka dni nasza planeta znajdzie się ponownie w jej zasięgu a wtedy należy spodziewać się kolejnych rozbłysków klasy X oraz M i bardzo prawdopodobnych CME wyzwalanych przez tego typu aktywność.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika PB

Kilka osób napisało, że czemu

Kilka osób napisało, że czemu nie ma oficjalnych informacji o nadchodzących katastrofach ?Moja odpowiedź jest taka, że informacje są lecz przekazywane nieoficjalnie. Czemu nieoficjalnie?Jeżeli najbliższe tygodnie lub miesiące miałyby być ostatnimi to oficjalna wiadomość doprowadziłaby do końca cywilizacji tuż po jej przekazaniu. W kilkadziesiąt godzin po poinformowaniu ludzi nie byłoby niczego. Ludzie wpadliby w taką panikę, że wszystko uległoby zniszczeniu. To byłby prawdziwy horror pełen przemocy, walki i trwałby do zapowiedzianej katastrofy.Idąc dalej....ci co nie wiedzą zginą prawdopodobnie nagle zaskoczeni katastrofą. Cała reszta, która przez przypadek interesuje się zmianami na Ziemi i w kosmosie dostała właśnie kolejną nieoficjalną informację tym razem od Obamy, wygłoszoną w czasie, gdy słuchała go cała Ameryka i przynajmniej połowa Świata.

Portret użytkownika dziekan

Tak. Kometa rozpadła się na

Tak. Kometa rozpadła się na dwie części , ale informacji odnośnie tych części jeszcze nie ma i chyba nie będzie.Inne informacje mówią o jądrze komety , które przygasa.....pytanie brzmi skoro kometa rozpadła sie na dwie części to jądro powinno eksplodować .To chyba jeszcze nie koniec????

Portret użytkownika overlord

Nastepną sprawą jest to może

Nastepną sprawą jest to może nie na temat ale sporo stron internetowych pisze o wypowiedzi Obamy w dniu 11 .09 chodzi o to że cytuje (psalm 46) mi sie wydaje że jest to podejscie patriotyczne. Ale ini rozpisuja sie i uwarzaja że Obama dał do zrozumienia że coś sie wydarzy . No właśnie co o tym sądzicie. Na inernecie też obstawiają daty 25-28 Września tego roku.Może ktoś wie otych datach . Bo jak dla mnie to sa tylko przypuszczenia.

Portret użytkownika ELF

z dnia na dzień mogą pojawić

z dnia na dzień mogą pojawić się kolejne w obojętnie którym miejscu i wystrzelić w nas obojętnie kiedy, na to reguły nie ma. w dawnych czasach gdy słońce strzelało w ziemie ludzie nawet nie wiedzieli o tym i nie przejmowali się tym bo nie mieli nic do stracenie, dziś patrzymy na to z niepokojem bo jeden wystrzał może zniszczyć kikadziesiąt lat naszej pracy, internet systemy prąd wszystko padnie a wiadomo że bez tego szybko polegniemy, im więcej mamy tym więcej mamy do stracenia.http://www.youtube.com/watch?v=AJuhI1x8SIs

"Człowiek całe życie się uczy, a i tak umiera głupi"
http://atmospheric-phenomena.blogspot.com/
 

Portret użytkownika Anakin23

Plamy słoneczne, komety,

Plamy słoneczne, komety, Planeta X i wiele innych tysiące domysłów, setki przepowiedni pytanie jest proste czy choćby jedna z tych rzeczy jest prawdą w każdej plotce, legndzie jest ziarno prawdy coś na rzeczy jest to nie ulega wątpliwości ale jeżeli cokolowiek się stanie nie dowiem się o tym do samego końca manipulacja w naszych czasach jest straszna występuje na każdym kroku mówią nam to co chcą a my jak te szczury wierzymy w to jest wiele spraw i rzeczy o których nie wiemy niby są zbiegi okoliczności jak to nazywają nasi pseudo "naukowcy" itd. mnie ciekawi dużo z tych rzeczy ale i tak nigdy nie dowiemy się prawdy polecam oglądnąć film "Moon Rising" bardzo ciekawy daje dużo oj dużo do myśłenia i leko "ryje beret" Smile Ciekawa jest też sprawa z jednym z ksieżyców Saturna a dokładnie Iapetusem które wygłąda jak odwzorowanie gwiazdy śmierci z SW a co lepsze Lucas nie mogł wiedzieć jak owy ksieżyc wygłąda bo jego zdjęcia zostały zrobione kilka lat póżniej  

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

http://zmianysolarne.pl/

Strony

Skomentuj