Plama AR 2974 wygenerowała rozbłysk klasy M1.4

Kategorie: 

Źródło: NASA

Słońce wykazuje pewne oznaki aktywności. Dzisiaj, 25 marca 2022 o godzinie 05:26 UTC, miał miejsce umiarkowanie silny rozbłysk słoneczny M1.4 , który powstał z aktywnego obszaru oznaczonego numerem 2974. Wydarzenie rozpoczęło się o 05:02 i zakończyło o 05:50 UTC.

 

Erupcja była też związana z emisją radiową typu II, która rozpoczęła się o 05:14 UTC, szacowaną na 959 km/s. Wyrzuty typu II występują w połączeniu z erupcjami słonecznymi i zwykle wskazują na koronalny wyrzut masy związany z rozbłyskiem.

 

Ponadto wykryto emisję radiową typu IV o 05:22 UTC. Wyrzuty typu IV występują podczas dużych erupcji na Słońcu i są zwykle związane z silnymi koronalnymi wyrzutami masy i burzami słonecznymi.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Ar

Chyba jest tylko ta w Tomsku

Chyba jest tylko ta w Tomsku ale naprawde odzwierciedla prawie cala planete. Widac to po skokach promieniowania tuz przed skokiem rezonansu z tych nielicznych autentycznych pomiarow ktore jeszcze sa dostepne. A potem mozna sledzic cisnienie atmosferyyczne czy jest nagle wyz na tym terenie. Niestety coraz wiecej stacji znika czesc chyba jest zamykana bo pokazuje miejsce skladowania atomu czy szlaki ktorymi sie go przemieszcza. Inne sa zastepowane chyba atrapami bo ciagle pokazuja prawie to samo. 

Portret użytkownika Ar

Wczoraj rezonans Schummana

Wczoraj rezonans Schummana skoczyl do 45, czyli Ziemia byla bombardowana czasteczkami z gwiazd, Slonce tez. Tam gdzie te dziwne trzesienia ziemi tam musialo spasc najwiecej. No i grozba wybuchu wulkanu. A my nadal. Nie jestesmy informowani on line o zagrozeniu promieniowaniem tylko bajdurzenie o Putinie

Portret użytkownika Ar

A dzis 26 rezonans Schummana

A dzis 26 rezonans Schummana skoczyl do 59 a do Ziemi naplynela olbrzymia fala promieniowania. A gdzie dowiemy sie po trzesieniach ziemi bo wielu krajow "nie stac na licznik geigera za 300 dolarow... Niestety w kierunku Slonca rowniez polecialo. Moze byc duzy wybuch na Sloncu. 

Skomentuj