Plaga szarańczy o biblijnej skali atakuje w Afryce i w Azji

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Jakby mało było plag w 2020 roku, zanosi się na kolejną. Tym razem to plaga szarańczy, która skutecznie niszczy plony rolników. Sytuacja w związku z ekspansją tych żarłocznych owadów robi się niebezpieczna szczególnie dla Afryki i Bliskiego Wschodu. Konsekwencją migracji szarańczy może być głód...

Roje szarańczy już po raz drugi w tym roku atakują Kenię i Etiopię. Oczekuje się, że chmara szarańczy o proporcjach opisywanych w Biblii, wyrządzi wielkie straty na ogromnych obszarach. ONZ już teraz ostrzega, że plaga szarańcza spowoduje poważne niedobory żywności w tej części świata. W przypadku Kenii jest to tym bardziej tragiczne, bo kraj ten dopiero co zmagał się z wielką powodzią.

 

Aura była na tyle łaskawa dla tych owadów, że teraz trzeba się zmagać z drugą już w 2020 roku falą szarańczy. Ten pierwszy rój był największy jaki widziała Afryka Wschodnia w ciągu ostatnich 30 lat, i najgorszy jaki dotknął rolnictwo Kenii od 70 lat!

Druga fala inwazji szarańczy zagraża też południowej Azji. Oczekuje się, że kolejna bezprecedensowa fala szarańczy ma uderzyć w Pakistan do końca maja 2020 roku. Już teraz istnieją obawy o bezpieczeństwo upraw. Zły obrót wypadków może spowodować kryzys żywnościowy na wielką skalę, a w konsekwencji głód.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika YaHu

Wirus, susza, szarańcza

Wirus, susza, szarańcza brakuje tylko zatrucia reszty pitnej wody przez wypadek radioaktywny i sztucznego rozbłysku słonecznego, żeby wyłaczyć prąd. depopulacja sama się dokona i to szybko. Jedno pójdzie nie według planu...

MIanowicie będzie rzeznia w Europie, ale muzułmanów. Jak znikną prawa to wkurzeni ludzie ich zmiotą pierwszych

Portret użytkownika Zakaz skrętu w lewo

W skrocie: szarancza to nic

W skrocie: szarancza to nic innego jak białko . Czy na prawdę nie da się tego łapać i jeść? Ewentualnie np zasuszyc i zmielic żeby mieć na później? Zawsze mnie zastanawiala ta plaga - skoro jest tego aż tak dużo to dlaczego tego nie wykorzystać w kuchni zamiast biadolić? 

Portret użytkownika drako_tr

hehe...tak się składa, że

hehe...tak się składa, że uwielbiam surowe mielone mięso, zawsze sprawdzam jego słoność, gdy żona kotlety robi ...i prędzej zjem surową świnię, niż ty surową szarańczę.

Widziałem te przysmaki dla angoli, prażona, czy pieczona szarańcza, rzecz w tym, że ich i nasze żołądki nie są nauczone trawić tego typu pokarmu, bo u nas nie występuje...tak więc na bank, Ty pierwszy się wyrzygasz.

Smaka mi zrobiłeś, chyba sobie tatara wszamię Smile ... a tobie polecam udka z szarańczy Lol

Portret użytkownika Dariusz Kociołek

Za niedługo nastąpi Wielki

Za niedługo nastąpi Wielki Ucisk to będzie szybciej, niż nam się nawet wydaję... Miej Panie nas w swojej opiece..Jeździec zbiera swoje żniwo, bo nie ma w nim ani żalu, ani litości. On czyni wolę Boga! A na progu jeszcze trzej jeźdźcy: głód, bieda, wojna.

Skomentuj