Piwo zdrożeje o 5 złotych, żeby zwiększyć pulę środków na „Polski Ład”

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Rząd szuka możliwości znalezienia nowych źródeł finansowania „Polskiego Ładu”. Wpadł więc na pomysł, aby po raz kolejny podnieść akcyzę na piwo i to drastycznie.

Podatek od piwa ma być teraz naliczany analogicznie do stawki za wódkę. Obecna wysokość akcyzy od 0,5 litra piwa 7%, wynosi 77 groszy. Po wprowadzeniu zmian, będzie to już 2,20 zł. Jednak piwa o zawartości alkoholu 10% przy pojemności 0,9 litra, będą już obciążone akcyzą w wysokości 5,13 zł. Podatek wzrośnie więc cztery razy. Dzięki temu dochody państwa mają się zwiększyć o około 5 miliardów złotych.

 

Polacy lubią piwo. Wypijają rocznie 3,2 miliarda litrów tego chmielowego napoju i wydają na to łącznie 17,5 miliarda złotych. Nie dziwi więc, że rząd właśnie tu postanowił szukać dodatkowych pieniędzy. Wpływy mają trafić do puli środków na realizację założeń „Polskiego Ładu”.

 

Ciekawe, jakie jeszcze podatki zostaną w przyszłym roku podwyższone, bo to, że zapłacimy wielokrotnie więcej za prąd i gaz, jest już niemal pewne.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Quark

Kiedy oni zrozumieją , że

Kiedy oni zrozumieją , że zamiast nakładać kolejne daniny i ukryte podatki na naród polski , trzeba coś wyprodukować i sprzedać by mieć czym zasilić budrzet ?! Czyli zamiast być konsumentem dóbr lepiej być ich wytwórcą i eksporterem ! Prosty przykład , poco kupować jakieś włoskie "Pendolino" skoro można taki pociąg samemu wyprodukować .. Za PRL-u niemal wszystko produkowaliśmy , to teraz mając do dyspozycji o wiele lepszą technologię i możliwości też można . Kurde mamy wszystko co trzeba by dostatnio i bogato żyć - potrzebna jest tylko dobra organizacja , sprawne zarządzanie i zmysł gospodarski , nic więcej .

Portret użytkownika SurvivorMan

Sram na tych debili z

Sram na tych debili z Wiejskiej i na każdego z ich odmóżdżonych wyborców!
A z piwem poradzę sobie na trzy sposoby:
1. Własna produkcja
2. 60km do granicy niemieckiej
3. 190km do granicy czeskiej
Przy tak drastycznej podwyżce, każdy z tych trzech sposobów będzie opłacalny!

MORAŁ JEST KRÓTKI I NIEKTÓRYM ZNANY: W SEJMIE SĄ ŚWINIE, PRZY URNACH BARANY!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika axell69

Kolejny pusty  i durnowaty 

Kolejny pusty  i durnowaty   artykuł ,  bez kozery  ,   bo wtedy  biedra i lidel   zrobią  myk   i u nich będzie   tanio ale nie Polskie . Więc   autor   dokonał  kolejnego  strzału w stopę    , jak zwykle  ,  a  pustaki   komentują  nie wiadomo po co  coś co  realnie  jest nie  wykonalne .

Portret użytkownika inzynier magister

Powinni podrożyć wódkę i

Powinni podrożyć wódkę i papierosy ! i to o 50% ! tyle kasy by mieli że szok ! a ci co piją to niech dalej niszczą się i oddają demonom energie życiową bo przecież nic się nie poradzi na opętanie, tylko Jezus Chrystus może uratować alkoholików i palaczy petów ! Jak by się modlili do Jezusa to by się uratowali alkoholicy i inni narkomaani !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj