PiS forsuje totalitarną ustawę o "ochronie ludności ", która da szansę stworzenia reżimu gorszego niż PRL

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W polskim Sejmie przygotowywana jest specjalna ustawa "o ochronie ludności", która zakłada wprowadzenie antykonstytucyjnych przepisów, które przekształca nasz kraj w totalitarny reżim. Na horyzoncie rysuje się powrót do czasów PRL i rządzącym marzy się pełnia władzy nad ludźmi. 

 

Rządząca Polską partia Prawo i Sprawiedliwość - PiS - już oficjalnie dąży do wprowadzenia w Polsce totalitaryzmu. Dwa lata bezprawnego niszczenia ludziom życia i zdrowia rozochociły władze, a problem z nielegalnymi rozporządzeniami, którymi niszczono Polaków i polskie firmy, ma zostać załatwiony specjalną ustawą, która pozwoli robić z ludźmi wszystko co tylko władza chce. Oczywiście dowiadujemy się, że to wszystko dla naszego dobra - stąd tytuł ustawy: "o ochronie ludności".

 

Ten projekt ustawy o ochronie ludności nie ma nic wspólnego z rzeczywistym zadbaniem o ochronę ludności. To jest wyłącznie bardzo niebezpieczny projekt prawa stanowiącego zamach na resztki wolności i praw obywatelskich, przedsiębiorców i samorządy terytorialne. Narusza zapisy konstytucji w zakresie stanów nadzwyczajnych i zasadę pomocniczości. Projekt jak zwykle dla tej ekipy jest niespójny merytorycznie. Jedynym jej celem jest tak naprawdę przepchnięcie nowych stanów nadzwyczajnych i możliwość wprowadzenia komisarzy do niepokornych samorządów.

 

Rządzącym marzy się też brak odszkodowań dla pracodawców i osób fizycznych za straty oraz możliwość ingerowania centralnie nawet do poziomu pojedynczego człowieka poprzez wymuszanie pod groźbą sankcji karnych. Konieczności realizacji poleceń wydawanych przez odpowiednie władze.

To niebezpieczny projekt ustawy narusza dotychczasowe fundamenty prawne naszego kraju. Cały normalny świat idzie w kierunku decentralizacji zarządzania kryzysowego i ochrony ludności jako bardziej elastycznego, bardziej odpornego na kryzysy. U nas rządzący w MSWiA konstruują narzędzia terroru a względem krytyków ich planów miotają standardowe kalumnie posądzając ich o sprzyjanie Rosji, co rzekomo kończy potrzebę tłumaczenia się z podjętych prób likwidacji polskiej konstytucji ustawą.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Nomen - Omen

Nietypowa Alternatywa... Dla

Nietypowa Alternatywa... Dla ludzi... ubogich... Przeglądanie  Internetu pod kątem wysp i wysepek... Na wodach śródlądowych...  I sprawdzenie (docieranie do ich prawnych właścicieli)  czy są one Do Wydzierżawienia lub Do Zamieszkania... Za ogólnie pojętą "pielęgnację i opiekę" nad "użyczoną" wyspą...(?)

Wyspy na wodach śródlądowych

ISLANDS IN INLAND WATERS

Sprawdź rezultaty wyszukiwania w j. angielskim przez "Google Zdjęcia"

===

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika Co na to kontekst biblijny

Wyrywanie z kontekstu

Wyrywanie z kontekstu pojedynczych cytatów biblijnych i stosowanie ich według własnego uznania do akurat pasującej sytuacji na świecie jest ignorancją i hipokryzją, ponieważ Biblię należy brać jako całokształt, który nie podlega dowolnej interpretacji.

Portret użytkownika Bartosz Maski

Proponuję powołać do życia

Proponuję powołać do życia nowy dokument: Zbiór Prawideł Wolnego Narodu Rzeczypospolitej. Proponuję stworzyć go drogą słowiańskiego wiecu ale w internecie tak aby każdy mógł zabrać głos i dodać punkt od siebie. Warunki można ustalić. Byłyby to święte zasady jednoczące dobrych ludzi. 

Ja od siebie zaproponowałbym punkt taki: "Nie wykonuj rozkazów wydanych z ukrycia."

Nie musi to być ani pierwszy ani najważniejszy punkt. 

Portret użytkownika euklide⁣s

To jest umowa narodowa o

To jest umowa narodowa o której już dawno tutaj piszę. Taka umowa nie może mieć miliona punktów bo nikt takiej umowy nawet nie przeczyta. Poza tym umowa to będzie tak naprawdę wiele umów, bęzie to miało formę drzewa, wychodząc od pnia - złotej zasady. Wstępem do umowy narodowej jest deklaracja narodowa w której każdy musi się określić.

Deklaracja narodowa.

1. Jestem Polakiem zwanym historycznie Lechitą lub Lachem. Deklaruję się nie szkodzić innym członkom mojego narodu.

Portret użytkownika Bartosz Maski

Dajmy na to, jak była inwazja

Dajmy na to, jak była inwazja nachodźców z afryki to nie ruszyli konserwy mięsnej bo to nie niest halal. Nie bali się tak mówić bo wiedzieli że wszyscy jednym głosem postawią się tak samo. Nawet jakby ich przywódca kazał to prawdopodobnie jego by zjedli. My też powinniśmie mieć coś takiego. Na zasadzie: "nie zrobię tego bo to nie jest po polsku". Ale taka umowa nie może mieć jednego autora, jednej twarzy. Nie może mieć przywódcy. Ponieważ przywództwo łatwo ukraść i zwieść cały naród. Dlatego chciałbym aby ludzie dobrej woli podchwycili temat i rozesłali taką listę do uzupełnienia. Można ograniczyć ilość punktów np. do 200. Podjąć szeroką debatę w gronie swoich znajomych. Każdy może coś dodać lub zmienić. Nikt głupot nie będzie pisał bo jego kolejny znajomy będzie widział co on sobie myśli. W 7 dni takie działanie obiegnie cały świat. A nie tylko u nas jest to potrzebne. 

W takim dokumencie można wpisać, że obcy ani jego współmałżonek nie może pełnić funkcji kierowniczych. Nie może takich funkcji pełnić też osoba chora posychicznie ani osoba która nie szanuje zdrowia swojego lub innych. W ten sposób nikt nie będzie tolerował dewiacji. Nie będzie tolerował bo będzie wiedział, że nikt nie będzie tolerował.

Cieszę się kolego, że się rozumiemy. Pomóż sprawie ożyć.

 

Portret użytkownika ​euklides

Ale taka umowa nie może mieć

Ale taka umowa nie może mieć jednego autora, jednej twarzy. Nie może mieć przywódcy. Ponieważ przywództwo łatwo ukraść i zwieść cały naród

No przecież dlatego wyznaję cywilizowany anarchizm, a nie tyranię.

Tak samo nie jest potrzebny jeden zestaw zasad dla wszystkich. Prawo musi mieć formę drzewa.

Portret użytkownika Q.

Jedno tylko pytanie - poco ?

Jedno tylko pytanie - poco ? Co z tym później zrobisz ? Chcesz stworzyć pewnego rodzaju kodeks moralny na nowo.. tyle, że w tym temacie dawno temu wszystko co trzeba było powiedzieć już powiedziano, wystarczy owych zasad przestrzegać. Państwo buduje się za pomocą "małych cegiełek" którymi są poszczególni ludzie. Gdy te cegiełki będą właściwe to i cały kraj taki będzie. Żadendodatkowy dokument tu niczego nie zmieni. 

Wszystko co warto powiedzieć da się powiedzieć prosto - czego nie można prosto wyjaśnić, nie warto tego mówić.. Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe - czyń tak jak chcesz aby i tobie czyniono. Oto całe niebędne prawo.. 

Portret użytkownika ​euklides

Wszystko co warto powiedzieć

Wszystko co warto powiedzieć da się powiedzieć prosto - czego nie można prosto wyjaśnić, nie warto tego mówić.. Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe - czyń tak jak chcesz aby i tobie czyniono. Oto całe niebędne prawo

No i właśnie to prawo nie obowiązuje. Obowiązuje etyka Kalego - jak ktoś zabrać urzędnikowi państwowemu krowy to jest zły uczynek. Dobry to jak urzędnik państwowy zabrać komuś krowy. Złotą zasadę nieco ściślej umuje imperatyw kategoryczny Kanta:

"należy postępować zawsze wedle takich reguł, co do których chcielibyśmy, aby były one stosowane przez każdego i zawsze"

I to prawo nie jest spełnione w przypadku instytucji państwowych. Państwo to nowotwór, który robi spustoszenie w systemie etyki każdego społeczeństwa.

Portret użytkownika Zenek ;)

W kontekscie pojawiania się

W kontekscie pojawiania się daty 24.09.2022, 26.09.2022 lub 4.10.2022 jako daty

 

HITLEROWSKIEJ PROWOKAJI "GLIWICKIEJ" polegajacej na DOPROWADZENIU do EKSPLOZJI 6 bloków ZAPOROWSKIEJ ELEKTROWNI ATOMOWEJ (->pastylki z jodem, przymusowe dokwaterowania i konfiskata mieszkań)

 

poprzez CELOWY jej OSTRZAŁ albo SZYBUJĄCYMI BOMBAMI F-16 będącymi na stanie Waffen SS Banderokaczolin albo brytyjskimi rakietami hipersonicznymi czy taktycznymi ładunkami jądrowymi poprzez USA

 

NALEŻY DODAĆ, iż ta żydowska chucpa ma NA CELU SPROWOKOWANIE, by rosyjski system nuklearny MARTWA DŁOŃ dokonał AUTOODPOWIEDZI NUKLEARNEJ

 

rozpoczynajac tak wyczekiwaną po wszelckich światowcyh kibucach 3 GLOBALNĄ WOJNĘ  ATOMOWĄ nieludzi z gojami

Portret użytkownika Zenek ;)

W kontekscie pojawiania się

W kontekscie pojawiania się daty 24.09.2022, 26.09.2022 lub 4.10.2022 jako daty

 

HITLEROWSKIEJ PROWOKAJI "GLIWICKIEJ"

 

polegajacej na DOPROWADZENIU do EKSPLOZJI 6 bloków ZAPOROWSKIEJ ELEKTROWNI ATOMOWEJ (->pastylki z jodem, przymusowe dokwaterowania i konfiskata mieszkań)

 

poprzez CELOWY jej OSTRZAŁ albo SZYBUJĄCYMI BOMBAMI F-16 będącymi na stanie Waffen SS Banderokaczolin albo brytyjskimi rakietami hipersonicznymi czy taktycznymi ładunkami jądrowymi

 

NALEŻY DODAĆ, iż ta żydowska chucpa ma NA CELI SPROWOKOWANIE,

 

by rosyjski system nuklearny MARTWA DŁOŃ dokonał AUTOODPOWIEDZI NUKLEARNEJ

 

rozpoczynajac tak wyczekiwaną po wszelckich światowcyh kibucach 3 GLOBALNĄ WOJNĘ  ATOMOWĄ nieludzi z gojami

 

 

Portret użytkownika Trup

Straszna 30-minutowa

 1. 2022.09.25 Bacologia Szybkie Wieści… 55 (link w opisie)
  2022.09.25 Bacologia Szybkie Wieści… 55 (link w opisie)

   

 2. Straszna 30-minutowa kompilacja obrażeń po rzekomej „szczepionce” na covida
  Straszna 30-minutowa kompilacja obrażeń po rzekomej „szczepionce” na covida

  2022.09.24 Bacologia Szybkie Wieści… 54 część 3 (link w opisie)

 3. 2022.09.24 Bacologia Szybkie Wieści… 54 część 3 (link w opisie)

   

 4. Dr Franc Zalewski - Istota żywa w szczepionkach !!! (przypomnienie - reupload)
  Dr Franc Zalewski - Istota żywa w szczepionkach !!! (przypomnienie - reupload)

   

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Strony