PiS chce zlikwidować możliwość odmowy mandatu. Zamiast nas jego przyjęcie uzna policjant

Kategorie: 

Źródło: Internet

Kontrowersje jakie wzbudza nielegalny lockdown w Polsce spowodowały, że sądy są zarzucone sprawami o nieprzyjęte mandaty, które zgodnie z prawem muszą kierować policjanci dokonujący interwencji. Odmowa przyjęcia mandatów stałą się już tak masowa, że rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość, nic nie robiąca sobie ani z prawa ani sprawiedliwości, zaczęła majstrować w przepisach aby zupełnie zlikwidować możliwość odmówienia przyjęcia mandatu!

Na razie jest to jeszcze tylko projekt zgłoszony przez posłów PiS, ale wkrótce może stać się to prawem. 

O co zatem chodzi? Czy to po prostu kolejna emanacja zamordyzmu PiS czy też jest to obliczone na jakieś inne cele. Po pierwsze sądy są zawalone sprawami mandatowymi w związku z szaloną reakcją rządu na wirusa, która spowodowała szereg niekonstytucyjnych i bezprawnych działań. Ponieważ nie wprowadzono żadnych stanów nadzwyczajnych od marca do grudnia zeszłego roku Policja i Sanepid zupełnie bezprawnie nękały obywateli horendalnymi karami i mandatami za to, że ktoś nie oddycha przez szmatkę.

To bezprawie przez wiele miesięcy jakoś uchodziło rządzącym, ale ostatnio coraz więcej sądów odrzuca wnioski mandatowe a nawet anuluje kary Sanepidu nałożone na ludzi, którzy nie wypełniali zaleceń z licznych rządowych rozporządzeń, które nie są źródłami prawa, a jedynie aktami technicznymi umożliwiającymi doprecyzowanie ustaw, ale nigdy nie mogą wykraczać poza delegację ustawową, a dopóki nie powstała ustawa maseczkowa, opublikowana w grudniu zeszłego roku, wszystkie działania Policji były nielegalne. 

 

Nawet teraz z ustawowym obowiązkiem zamaskowania nie jest do końca pewne czy jest to zgodne z prawem, bo de facto ta ustawa deroguje część zapisów Konstytucji, czyli ustawy zasadniczej. To raczej nie jest zgodne z prawem, bo unieważnia te podstawowe reguły. Coraz więcej ludzi ma siadomość bezprawnych działań rządu i to stało się kłopotem dla władzy. Stąd właśnie pomysł aby zniechęcić obywateli do kwestionowania nielegalności mandatów i kar COVIDowych.

 

Co się zmieni? Do tej pory gdy policjant nakładał na kogoś  mandat karny informował go również o możliwości odmowy jego przyjęcia co jednak spowoduje skierowanie sprawy do sądu. Czyli dotychczas wniosek do sądu wraz z opisem sytuacji, która doprowadziła do ukarania obywatela, był tworzony i kierowany przez policję. Teraz ma to zostać zmienione.

 

Każdy mandat ma być domyślnie przyjęty przez ukaranego.  Oznacza to że nie ma tu zastosowania zasada domniemania niewinności. Można odmówić przyjęcia grzywny ale  wtedy policjant przyjmie ją za nas! Na szczęście nadal będzie nam przysługiwało odwołanie się do sądu ale to my musimy sporządzić wniosek dokumentację i pilnować sprawy.

 

Z jednej strony jest to pozytywne ponieważ często zdarzało się że wnioski do sądu o ukaranie obywateli przygotowywane przez policjantów były bardzo tendencyjne, co nierzadko powodowało, że ukarany był od razu na z góry straconej pozycji.  Dokładało to również bardzo dużo dodatkowej biurokratycznej pracy policjantom oraz sądom zasypywanym kolejnymi sprawami do rozpatrzenia. Zmieniając w ten sposób prawo zniechęci się ludzi do oponowania wobec nielegalnych obostrzeń wprowadzanych rozporządzeniami więc można upiec przysłowiowe dwie pieczenie na jednym ogniu.

 

Jeśli to prawo wejdzie w życie, każdy ukarany domyślnie przyjmie mandat, albo zrobi to za niego policjant i tylko nieliczni fani pieniactwa zdecydują się na ponoszenie opłat sądowych, pisanie pozwów i walkę o swoje prawa.  Zdecydowana większość po prostu opłaci taki mandat - nawet nielegalny - żeby mieć to z głowy i nie włóczyć się po sądach i o to właśnie chodzi rządzącym.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

Gdy myślisz że czegoś by

Gdy myślisz że czegoś by nawet diabeł nie wymyślił to wychodzi banda rządzących i okazuje się że staje się to prawem.No ale zaraz zerknijmy na sondaże kto prowadzi??Czyżby okradający nas na każdym kroku dewastatorzy gospodarki ,odbieracze wolności ,każący bezprawnie dusić się nam ,siedzieć w domach gdy też bezprawnie do tego zmuszą??Ci co zamykają ludzkie biznesy ,zniszczyli służbę zdrowia a z Policji zrobili bandę przestępców(niestety jeśli policja egzekwuje prawo które jest wprowadzone wbrew prawu, to de facto stają się chłopcami na posyłki grupy przestępczej, czyli są przestępcami)a kogo mamy na drugim miejscu??A kogo mamy na kolejnych miejscach??Czyżby ludzi którzy roździerają szaty nad tym bezprawiem??Czyżby ludzi którzy blokują swoim ciałem wejście do restauracji którą zdesperowani ludzie chcą otworzyć??Nie, mamy tych którzy zakrywają swoje przestępcze mordy i robili by to samo!!!A kto snuje się w ogonie poparcia społecznego jeśli idzie o partie obecne w sejmie??Czyżby była to jedyna partia gdzie znajdują się ludzie chcący bronić społeczeństwa??

No to teraz napiszę do wszystkich wyborców i rodaków ....Ch.j wam w d..e i zdychajcie ,tylko czemu ja mam zdychać razem z wami poj...e skurw...y

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika tubylec

To równie dobrze może

To równie dobrze może zlikwidować możliwość odmowy głosowania na PiS w następnych wyborach. W razie odmowy głosowania na PiS karta do głosowania i tak zostanie wypełniona na korzyść PiS. A co? Jak iść po władzę absolutną to na pełnej piździe.

Portret użytkownika Быдлошевский Л.З.

Cenzury na "ZnZ" nie ma ?

Cenzury na "ZnZ" nie ma ?

To ze sa swinie rowne i rowniejsze to wiemy od czasow Rewolucji Francuskiej czy tez od czasow Rewolucji Pazdziernikowej ale najpozniej wiemy to od czasow tow. Orwella wiec na tym "ZnZ" tez inaczej byc nie moze i sa tam swinie "czerwonoksywowe" i swinie "czarnoksywowe" takie jak na przyklad ja - Быдлошевский Л.З.

I te "czerwonoksywowe" swinie to sobie na kazdym watku caly dzien niekoniecznie bozy nawzajem online adoruja i sie w szajsie swoim nawzajem paplaja a naiwne suwereny ktore tu sie czasami przypadkowo zaplataja i niezbyt rozgarniete sa tak jak ja to mysla ze tu to jakas wolna wymiana pogladow sie odbywa a to goшno prawda jest bo to zamkniety krag Megaoczytanych, Megawszystkowiedzacych i Megawyszczekanych Übermenschow jest, prawda ?

I nie wiedza ta naiwne suwereny ze te swinie "czarnoksywowe" jak ja to kilkanascie godzin niekiedy oczekiwac musza na "moderacje" ktora to wlasnie te same "czerwonoksywowe" swinie blokuja caly dzien i "odmoderuja" dopiero wtedy jakis wpis kiedy dany watek zniknie w przestrzeniach przytloczony megawaznymi newsami tychze samych "czerwonoksywowych" swin o biedronkach wymierajacych, wulkanach wybuchajacych i o blyskawicach napierдalajacych lub o anomaliach pogodowych nas gnebiacych i gdzies na samym dole danego watku sie ten wpis znajdzie i nawet sprawiedliwie bo chronologicznie Smile

Wprawdzie kiedys na "Niezaleznej" to juz po tygodniu dostalem bana a na "Od Rzeczy" to dopiero po 2 latach ale tutaj na "ZnZ" jako stary Antykomunista i Antytotalitarniak sam sie zbanuje co strata zadna absolutnie nie bedzie bo kogo interesuje dr. rusycysta i to do tego "60 +" ktory zna kilka jezykow i przemieszkal w krajach postradzieckich i u Frau Dr. Merkel kilkadziesiat lat kiedy "czerwonoksywowe" swinie przyslowiowym miekkim хujem ta moja bezwartosciowa i stanowczo za dluga a wiec nuzaca suwerenow chrzescijanska pisanine nadrobia, prawda ?

Autor: Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Portret użytkownika Max 1983

Po pierwsze ty jesteś Polak

Po pierwsze ty jesteś Polak czy jakaś inna narodowośc??Jak inna to ok ,ale jak Polak to nie wiem naucz się pisać bo by wypadało jak się zabiera publicznie głos.

Po drugie pisywałem tu mega niepopularne rzeczy ,wbrew większości użytkownikom i nigdy mnie nie zbanowano.Może ze dwa razy mój wpis szybko został wyczyszczony .

Po trzecie jak założysz konto to twoje "wypociny" będa się szybciutko ukazywać.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Mojeimię44

Słuchaj kolego. Mam dla

Słuchaj kolego. Mam dla ciebie radę. Wystarczy założyć konto na znz i nie będziesz czekał godzinami na to aż twój post się wyświetli. Druga sprawa. Nie dziel ludzi na kasty na znz gdyż możemy się ze sobą nie zgadzać ale zawsze możemy rozmawiać. Po co ubliżasz? Trzecia sprawa. Kogo to obchodzi ile masz lat? Nikt tego nie wiedział więc dlaczego piszesz, że ze względu na wiek jesteś ignorowany?  Kolejna sprawa. Naprawdę trzeba się postarać żeby na znz dostać bana więc przestań płakać nad swoim losem tylko załuż konto. Ja zostałem zbanowany na tvn24, na facebooku, na twitterze, zbanowało mnie kilkunastu polityków, piosenkarzy, artystów. Zbanowany byłem na google+ jak jeszcze istniało i na innych mniej lub bardziej znanych portalach. Chyba nie zbanowano mnie tylko na instagramie ale to dlatego, że tam praktycznie nie pisze.  Nie płaczę z tego powodu. Ogarnij się. 

Portret użytkownika Jdhdhdbshssj

Stracili właśnie mój głos i

Stracili właśnie mój głos i resztki sympatii. Walka z fałszywym oskarżeniem przez funkcjonariuszy już wcześniej nie była łatwa, pomimo zasady domniemana niewinności i in dubio pro reo, które w tym starciu dawały pozory równowagi. Teraz będzie niemożliwa. Funkcjonariusze staną się nietykalną i nieomylną kastą nadludzi.

Portret użytkownika baca

skoro żyjemy w nowej

skoro żyjemy w nowej normalności należy się przystosować...
trzeba mieć nie tylko rację w rozmowach z milicją ale też jakiś toporek...
jak padnie propozycja mandatu bedzie lepsza pozycja przetargowa a gdy już wybuchnie nieunikniony konflikt, sond indianina uniewinni uznając winę milicjanta który będąc uzbrojony tylko w plik mandatów rzucił się na indianina z toporkiem, co jest po prostu samobójstwem zupełnie takim samym jakby sie rzucił na pędzący pociąg ponieważ ten przejechał na czerwonym...
w starej normalnosci było tak zwane "suicide by cop", czyli wyzywanie gliniarza tak długo aż zastrzeli a w nowej bedzie "suicide by toporek" czyli prowokowanie indian przez milicję aż indianin go zajebie...
no i to tyle - mogło być gorzej przecież - a tak przynajmniej głowa pracuje i nie jest nudno...

 

Portret użytkownika Dominik

I bardzo dobrze koniec

I bardzo dobrze koniec cwaniactwa- jedzie 150 smieje się w twarz wszystkim idzie do sądu i nic mu nie robią. Powinno byc więźnienie za przeroczenie wiecej niż 20 a nie jakiś mandat czy zabranie prawka

Portret użytkownika euklides

Na twoim przykłądzie fajnie

Na twoim przykłądzie fajnie właśnie widać jak lewactwo nienawidzi wszystkiego co piękne, szybkie, bogate, zdrowe, silne itd. Pisiorskiego lewusa zawsze boli, że ktoś się np. szybciej przemieszcza, ma więcej czasu, sam do czegoś doszedł, a najbardziej pisiora boli, że nie ma więcej rozumu, bo tego nie można wyrównać ustawą....

Strony

Skomentuj