Piramida Majów służyła im za „schron bombowy”

Kategorie: 

Źródło: Yaomautzin Ohtokani Olvera Lara (Wikipedia)

Według badań przeprowadzonych przez University of Colorado w Boulder (USA), piramida Majów w Salwadorze została zbudowana w celu ochrony przed erupcjami wulkanów. Badanie opublikowane w czasopiśmie Antiquity wykazało, że konstrukcja powstała zaledwie 5 do 30 lat po katastrofalnej erupcji która wstrząsnęła okolicą.

Erupcja „Tierra Blanca Joven”,  miała miejsce w 539 roku n.a  w wulkanie Ilopango. Obecnie jest to jezioro kraterowe, które niegdyś stało się polem największej erupcji w Ameryce Środkowej podczas ostatnich 10 tysięcy lat. W powietrzu, znalazło się około 20 kilometrów kwadratowych materiałów piroklastycznych, które pokryły okolicę osadami o grubości 30 centymetrów.

 

Wiele wskazuje na to, że piramida Campana w San Andrés w dolinie Zapotitan, 40 kilometrów od Ilopango, miała być sposobem na uniknięcie gniewu wulkanu. Jak  twierdzi archeolog Akira Ichikawa, który zbadał piramidę Campana w San Andrés w dolinie Zapotitan:

 „Czas sugeruje, że piramida została zbudowana jako środek ostrożności przeciwko wulkanowi. Ze względu na wielkość erupcji Tierra Blanca Joven uważamy, że wiele obszarów zostało opuszczonych, a ponowne zaludnienie dotkniętych obszarów zajęło dużo czasu.”

Ichikawa wyjaśnił, że czas powstania Piramidy Kampana wskazuje również, że ludzie szybko wrócili na teren San Andrés i zaczęli żyć w otaczającej wulkan dolinie. Piramida Campana ma wysokość około 13 metrów i jest zbudowana na platformie o wysokości 7 metrów. Cała konstrukcja ma objętość około 33 000 metrów sześciennych. Co czyni  z niej największą budowlę w całej dolinie.

Zdaniem badacza, poza ewentualną funkcją religijną, piramida Kampana pełniła także funkcję społeczną.

„Nagła zmiana środowiska jest jednym z wyzwań stojących przed współczesnym społeczeństwem. Miejsca takie jak San Andrés mogą nas nauczyć ludzkiej kreatywności, innowacji, adaptacji, odporności i wrażliwości w obliczu takich wydarzeń” – powiedział Ichikawa.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika pabloS

Przekrój tuneli tych w Gizie

Przekrój tuneli tych w Gizie wygląda trochę jak syfon. Jak bym miał budować konstrukcję, która ma się oprzeć jakiejkolwiek fali rozchodzącej się po powierzchni to wybudował bym piramidę ewentualnie stożek. A gdybym chciał pomaskować pozostałości po kataklizmie, to poszedłbym tym samym "mykiem" i też bym je "obudowywał" jako piramidy(czy inne sfinksy). Na tych w Gizie, tej najwyższej nawet się kawałek elewacji na szczycie ostało, więc albo siła rozłorzona i nie zerwało albo ponad wodę było. Chyba(?)

Portret użytkownika Endymion

Piramidami w Gizie, był

Piramidami w Gizie, był zafascynowany Tesla, nie pamiętam, czy to jego teoria była, ale spotkałem teorię, że te tunele były powiązane z Nilem płynącym obok i były systemem elektrowni wodnej. Dobrze, że przytaczasz temat tynkowania piramidy, bo to unika wielu. Do tego to czym karmią nas w szkołach.. kamieniołomy - których nie było w okolicy. Badania georadarem dały dowód, że "bloki/cegły" mają większą gęstość na dole niż na górze, co oznacza, że były to odlewy. Piasek, woda i wapień, a wapień z polskich gór dostarczano, spod Krakowa. Do Sfinksa na jego grzbiecie są dwa wejścia. Kilka lat temu, może naście zorganizowano mistrzostwa RedBull w motocrossie wyczynowym, pod tą przykrywką rozkopali pustynię przed Sfinksem,wszystko było szczelnie opłotowane, czegoś szukali, a czy znaleźli podziemne morze, czy podziemne miasto, tego tylko domyślać możemy się.. szukam zdjęć, które widziałem, ale z netu usunięte, znamienne

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

Piramida Heopsa jest

Piramida Heopsa jest zbudowana z piaskowca a pokryta była wapieniem - była .... szczątki wapienia pozostały na szczycie piramidy i dziwne jest to ,że  zgodnie z teorią powinna być pierwsza rozmyta przez erozje wodny i wiatru . Chwała myslącym Smile

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika oswiecony77

https://innemedium.pl

https://innemedium.pl/wiadomosc/chinscy-astronomowie-twierdza-ze-odebral... Cymantyka to nauka o falach dźwiękowych i ich oddziaływaniu na substancje fizyczne. Jednym z pierwszych, który zaczął zajmować się tą dziedziną był szwedzki naukowiec Hans Jenny. W latach pięćdziesiątych rejestrował on na taśmie filmowej oddziaływanie dźwięku na proszki i płyny. Zauważył, że drgania dźwiękowe wytwarzają geometryczne kształty. Niskie częstotliwości wytwarzały proste koło opisane pierścieniami, przy wyższych częstotliwościach wzrastała liczba kręgów umieszczonych koncentrycznie wokół centralnego kola. Wraz ze wzrostem częstotliwości rosła złożoność kształtów. Można było wśród nich wyróżnić czworościany, mandale i inne formy geometryczne.
Starożytni Egipcjanie określali geometrię jako „zamrożoną muzykę”, Hans Jenny pokazał ludziom jak to wygląda. Wzory, które uzyskał podczas eksperymentów były niemal identyczne z tymi, które powstają na polach zboża. Od prostego koła otoczonego koncentrycznymi pierścieniami, typowymi dla piktogramów z lat osiemdziesiątych, po czworościany i złożone z gwiazd fraktale, które zaczęły pojawiać się na polach w latach dziewięćdziesiątych.http://www.dobreforum.pl/showthread.php/16428-Piktogramy-i-kr%C4%99gi-w-... Kontakt juz od dawna jest ale zaklamane media wojsko kontrolowane przez wladcow tego swiata Trzyma to w tajemnicy https://www.youtube.com/watch?v=LGdHyH6sAsU
Dźwięki pod lupą naukowców

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika oswiecony77

fizyka kwantowa piekna nauka

fizyka kwantowa piekna nauka udowadnia potezna moc Stworcy Zmiany dotycza czestotliwosci drgan czesto nazywane super strunami Ziemia zmienia wymiar co za tym idzie zmienia sie genetyka istot zamieszkujacych ten swiat oraz wzrasta swiadomosc Bedzie na krotki okres czasu rzad swiatowy ciemnosci Bedzie to kilka lat ciezkich Kto wezmie cos do swojego ciala jakis mikroczip lub mikro tatuaz przegra wszystko

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Kwazar

Widać jak Majowie się

Widać jak Majowie się chronili.Zwyczajnie,lecieli po schodach (mam nadzieję, że po prostych a nie na wężyka) na górę a potem się tam modlili żeby im jaka bamba żamba i Lombard na głowę nie spadły. A Ludzie Ptaki jak to widzieli i już serca nie mieli, żeby dla Głupoli Prymitywów im bomby sprzedawać :)))  I to był zasadniczy powód końca wojny właśniem.Moim skromnym zdaniem TAK BYŁO ale odrobinę, troszeczkę mogę się mylić

Portret użytkownika oswiecony77

https://www.youtube.com/watch

https://www.youtube.com/watch?v=eSJrXWkxhyE SHAKOWALI WAM SWIAT a slugusy politycy kaplani bankierzy naukowcy sa ich pionkami wykonawcami Prawda na tym swiecie klamstw jest gleboko ukryta Kto ja odkryje moze spokojnie spac i umierac 1 Wtedy podobne będzie królestwo niebieskie do dziesięciu panien, które wzięły swoje lampy i wyszły na spotkanie pana młodego. 2 Pięć z nich było nierozsądnych, a pięć roztropnych. 3 Nierozsądne wzięły lampy, ale nie wzięły z sobą oliwy. 4 Roztropne zaś razem z lampami zabrały również oliwę w naczyniach. 5 Gdy się pan młody opóźniał, zmorzone snem wszystkie zasnęły. 6 Lecz o północy rozległo się wołanie: "Pan młody idzie, wyjdźcie mu na spotkanie!" 7 Wtedy powstały wszystkie owe panny i opatrzyły swe lampy. 8 A nierozsądne rzekły do roztropnych: "Użyczcie nam swej oliwy, bo nasze lampy gasną". 9 Odpowiedziały roztropne: "Mogłoby i nam, i wam nie wystarczyć. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie!" 10 Gdy one szły kupić, nadszedł pan młody. Te, które były gotowe, weszły z nim na ucztę weselną, i drzwi zamknięto. 11 W końcu nadchodzą i pozostałe panny, prosząc: "Panie, panie, otwórz nam!" 12 Lecz on odpowiedział: "Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was". 13 Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny.

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika px2195

Ten kto oseh shamayim va

Ten kto oseh shamayim va aretz (PSALM—#146) – jest elohay haahavah. I dokładnie tyle, aż tyle, co najmniej tyle. Ponadto taka jest kultura Żydowska — antysemici tego nie są zdolni dostrzegać, nie zależy im tak naprawdę na błogosławieństwie, na polepszeniu dobrostanu swego bytu, zwłaszcza wnętrzna – są zwykłymi potępieńcami, spienionymi piewcami potępienia w różnych przeciwtrynitarnych wersjach (3 tzw. żaby nieczyste z paszczy smoka w Ap YAHchanan). Sigla biblijne nie wystarczą bez właściwej Konkordancji Stronga (na przykład dostępnej zwłaszcza pod biblehub.com ale akura nieppotrzebnie poszerzona — dla hagoim tak musi być). Każdy normalny Żyd obecnie wie o tym że protestanci i katolicy są początkującymi (nazywam ich zjawanizowanymi gdyż ciągle greckie pytania zadają).

Portret użytkownika Endymion

"Każdy normalny Żyd"; proszę

"Każdy normalny Żyd"; proszę wytłumacz, co to znaczy? Ponadto "antysemita".. Palestyńczycy są semitami, a żydzi ich zwalczają.. to jak to jest z tym antysemityzmem? Nie ogarniam tego, proszę abyś nam tutaj to wytłuaczył. Ja mam wiedzę nikłą, jest ST i wielu rabinów, którzy go interpretują. Nie jestem katolikiem, ani protestantem, ani jehowym. Raczej agnostykiem, który wciąż poszukuje, a wasze interpretacje nie przekonują mnie, zwłascza, że wiele jest sprzecznych ze sobą. Bóg jest jeden i jedyny, w waszym języku to brzmi "Haszem". Podając imię Boga "Haszem" mam przeciwników po stronie żydów, jak i katolików. Z jakiego powodu?? Knujecie, komplikujecie, ukrywacie.. Macie wiedzę, ale indoktrynujecie dla własnych potrzeb; taki mam problem z żydami.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj