Pioruny kuliste wyrządziły szkody w środkowej Rosji

Kategorie: 

Zdjęcie: liveinternet.ru

W rejonie Kirovskim doszło do nietypowego zjawiska meteorologicznego. W jednej z miejscowych wiosek, Zalazna, doszło do ataku piorunów kulistych.

W sumie kule światła dostały się do 10 domów. Skutkiem ich oddziaływania było sporo zniszczeń sprzętów domowych. Świadkowie twierdzą, że zjawisku towarzyszyły dziwne trzaski słyszane w powietrzu. Pioruny wyglądały jak jaskrawoczerwone kule o średnicy 10 do 15 centymetrów średnicy.

 

Nietypowe wyładowania mocno przestraszyły mieszkańców. Po kilku sekundach kula odleciała z dużą prędkością. W ścianie pojawiła się dziura w pobliżu gniazdka elektrycznego a działający telewizor został nieodwracalnie uszkodzony. W innym domu piorun spowodował pożar. Na szczęście udało się go na czas ugasić. Potem okazało się, że pioruny kuliste wleciały do kilku domów w okolicy a nawet były widziane na wolnym powietrzu. Wszyscy świadkowie twierdzą, że światła, jakie emitowały pioruny były barwy czerwonej lub różowej.

 

To dość zaskakujące, że dochodzi do kolejnej manifestacji wyładowań atmosferycznych tego typu. Pioruny kuliste są zwykle zjawiskami rzadkimi a teraz w odstępie kilku dni mamy drugi przypadek piorunów kulistych pojawiających się w grupie. Poprzednio miało to miejsce we wschodniej Ukrainie, podczas burzy w Dniepropietrowsku, teraz doszło do ponownej manifestacji tego typu zjawiska w środkowej Rosji.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jarek85

Wiele pytań - mało

Wiele pytań - mało odpowiedzi. Tak naprawdę to mało wiemy o świecie ale wciąż go poznajemy. Pioruny kuliste to ciekawe zjawisko tymbardziej że nie ma dokładnych informacji ich powstawania > http://pl.wikipedia.org/wiki/Piorun_kulisty. Ale rozumując ideę powstania zwykłego pioruna - to chodzi o różnicę potencjałów by nastąpiło wyładowanie. Może tutaj dodatkowym czynnikiem powstawania kuli jest pole magnetyczne, które to z kolei kształtuje zjonizowany kanał w kształt kuli. A tym zewnętrznym polem może być Ziemskie pole magnetyczne, zwiększona aktywność słoneczna czy też cała sieć urządzeń. Te ostatnie może nie z taką mocą ale istnieje jeszcze coś takiego jak rezonans fal.

Portret użytkownika oswiecony

Ludzie, to nie trzyma się

Ludzie, to nie trzyma się logiki żeby piorun zachowywał się inteligętnie jak istota... Można by myśleć że to jakaś nowa broń, ale zaprzecza temu fakt że o tym zjawisku mówiło się już dawno dawno temu. Może to jednak broń, ale nie ludzi, tylko innej cywilizacji, albo może dusze zmarłych ludzi zamieniają się w takie kule... Zjawisko jest dziwne, ba, bardzo dziwne, szybko się nie dowiemy co to (jeżeli się wgl dowiemy).
A tak osobiście wam powiem że chciałbym zobaczyć taki "piorun kulisty" Smile tylko gdzieś na zewnątrz, nie w swoim domu Język

Portret użytkownika Flesz7

Nie chce robić z siebie

Nie chce robić z siebie świra, ale moim zdaniem nazywamy to "piorunami kulistymi" tylko dlatego, że nie mamy pojęcia co to na prawdę jest. Piorun to piorun, duże wyładowanie powstające przez tarcie. A kulka "poruszająca się" i wpadająca do domów to osobne zjawisko. Którego do dziś nie udało nam się zbadać. Ale to tylko moje zdanie...

New World Disorder

Portret użytkownika ja

Jeśli to prawda, to ciekawe

Jeśli to prawda, to ciekawe czy w innych rejonach równiez miały miejsca podobne zjawiska. jesli tak jest się czego obawiać ponieważ pioruny kuliste chyba nie wykazuja jakichś oznak inteligencji, ich lot jest nieregularny tak jak uderzenie pioruna które nie jest linia prostą :? kolor czerwony, hmm jesli to plazmoidy może sie troche wkurzyły, tylko o co i czemu na tch akurat ludzi? ale to tylko taka głupia sugestia, przeciez poza ludźmi nie ma żadnych innych równie inteligentnych form na ziemi, no może poza zieonymi ludkami w latających spodkach Język

Strony

Skomentuj