Piorun zabił w Indiach aż 85 owiec i kóz

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ostatnia burza, która uderzyła w indyjski rejon Himachal Pradesh, wywołała olbrzymie straty wśród miejscowych hodowców. Jak donoszą tamtejsze media zaledwie jedna błyskawica zdołała pozbawić życia ponad 85 kóz i owiec. Obecni na miejscu pasterze ledwie uszli z życiem.


Zgodnie z opowieścią naocznych świadków, zwierzęta zebrały się pod dużym drzewem aby umknąć trwającej wówczas ulewie. Jak się jednak okazało ulewa przerodziła się w burze. Niedługo potem piorun uderzył tuż obok zwierząt co doprowadziło do śmierci całego stada.

Pasterze z Kaszmiru doświadczyli ostatnio podobnego nieszczęścia. Niedalej jak tydzień temu, doszło tam do innej burzy, która złapała 3 rodziny nomadów i pozbawiła życia całe ich stado. Ilość zwierząt które padły na skutek pioruna szacowana jest na ponad 100 zwierząt. 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Skomentuj