Piorun uderzył w jedno miejsce 12 razy z rzędu!

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Do niezwykłego incydentu doszło pod koniec kwietnia we wschodniej części chińskiej prowincji Shandong. Naoczny świadek zdołał sfotografować, jak w ciągu zaledwie 10 sekund piorun uderza 12 razy w tę samą latarnię.

 

Niedawno mieszkaniec chińskiego Qingdao udostępnił wideo, które według niego zostało nakręcone przez jego przyjaciela podczas burzy, która nadeszła nad miasto nad brzegiem Morza Żółtego. Operator kamery był w pokoju, gdy obok niego uderzył piorun. Mężczyzna natychmiast wyjął telefon i zaczął filmować, mając nadzieję, że uda mu się uchwycić jeszcze co najmniej jedno wyładowanie. Ale to, co nakręcił, trafiło do mediów na całym świecie.

 

W ciągu zaledwie dziesięciu sekund piorun uderzył w tę samą latarnię około 12 razy. Ten widok bardzo przeraził świadka. Na nagraniu widać, jak się wycofał i ze względów bezpieczeństwa zniknął za ścianą. Ale mimo to można zobaczyć, jak błyskawice uderzają w latarnię jeden po drugim.

 

Naoczny świadek, który nakręcił wideo i wrócił do domu bez szwanku, udostępnił potem to nagranie przyjacielowi o imieniu Qu, który również mieszka w Qingdao. On z kolei opublikował wideo w sieciach społecznościowych, dzięki czemu szybko stało się bardzo popularne. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziadek

STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ 07.09

STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ 07.09.2021

Chiny dziś latarnią świata
Bo świat klęczy na kolanach
Piorun, może to zapłata
Za Wuhan, miasto proszę pana.

Po zniszczeniu konkurencji
Dominacja nie wychodzi
Chociaż sztab wciąż coś tam kręci
Stracha mają, zwłaszcza młodzi.

A ten piorun wie co robi
Już ta lampa nie zaświeci
Cały świat się dzisiaj głowi
Jak posprzątać po nich śmieci.

Portret użytkownika DarkTech

Uwielbiam burze. Ze względu

Uwielbiam burze. Ze względu na ich nieobliczalność i brak ludzkiej kontroli nad zjawiskami.

Żartobliwie ujmując treść artykułu - 12 razy, bo to wyjątkowo chińska latarnia była. Wink

Teraz czekam na zwolenników numerologii w którą ta liczba się nie wpisała. Szalony

Skomentuj