Pióropusz popiołu i gazów nad wulkanem Siwelucz dochodzi do wysokości 9 km

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W godzinach porannych 12 września br. nastąpiła silna erupcja Siwelucza i w konsekwencji emisja popiołu na wysokość 9 km. Wysokość wulkanu wynosi 3283 metrów, według EMERCOM Rosji na terytorium Kamczatki.

 

Biorąc pod uwagę kierunek wiatru, popiół rozprzestrzenił się 70 km na wschód od wulkanu w kierunku zatoki Ozernaja. Na drodze pyłów nie ma osad ludzkich.

W regionie wstrzymano międzynarodowy ruch lotniczy. Ogłoszono też zakaz na przemieszczanie się grup turystycznych w okolicach miejsca zdarzenia. Wprowadzono „pomarańczowy” poziom zagrożenia dla awiacji.

Wulkan Siwielucz pozostaje aktywny od 1980 roku. Stożek tego stratowulkanu sięga wysokości 3283 metrów. Żywioł znajduje się około 450 km od Pietropawłowska Kamczackiego i 90 km od miejscowości Ust Kamczacki.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj