Pingwiny żółtookie znalazły się na skraju wyginięcia

Kategorie: 

Źródło: wikipedia.org

Niestety kolejne gatunki zwierząt znikają z Ziemi, lub znajdują się na skraju wyginięcia. ostatnio dołączył do nich również pingwin żółtooki. 

 

Rzadkie żółtookie pingwiny, które żyją wyłącznie w Nowej Zelandii, stały się gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Obecnie na całym świecie znajduje się nie więcej niż 1,8 tysiąca osób. Jeszcze w 2000 roku było ich około 7 tysięcy!

 

Według obrońców praw zwierząt przyczyną zmniejszenia populacji pingwinów są turyści i rybacy ze swoimi sidłami, w które łapią się pingwiny.

Żółtookie pingwiny wymierają, a winny jest temu człowiek. Pingwiny, które symbolizują Nową Zelandię i nawet są reprezentowane na ich pięciodolarówce, mogą wkrótce zniknąć. Naukowcy są pewni, że to ryzyko jest realne.

 

Pingwin żółtooki zyskał swą nazwę ze względu na żółtą otoczkę wokół oczu. Ma też podobną kolorystycznie część dzioba. Tak jak u większości pingwinów jego upierzenie ciała jest czarne, natomiast pod spodem przechodzi w biel. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj