Kategorie:
Eksperci z Argentyńskiej Agencji Antarktycznej ostrzegają, że w nadchodzących dziesięcioleciach pingwiny cesarskie mogą całkowicie wyginąć. Ich zdaniem stanie się to na skutek zmian klimatycznych.
Biolog Marcela Libertelli, która bada ptaki w Argentine Antarctic Institute, przeprowadziła szeroko zakrojone badania nad siedliskiem pingwinów cesarskich w antarktycznej tundrze i doszła do wniosku, że gatunek może wyginąć w ciągu kilkudziesięciu lat, jeśli zmiany klimatyczne utrzymają się w tym samym tempie.
Pingwin cesarski jest największym żyjącym członkiem rodziny pingwinów. Jego średni wzrost wynosi około 122 centymetry, a waga waha się od 22 do 45 kilogramów. Zmiana klimatu wpływa na cykl reprodukcyjny ptaków w zatoce Halley na Morzu Weddella wszystkie pisklęta urodzone w drugiej co do wielkości kolonii pingwinów cesarskich zmarły w ciągu ostatnich trzech lat. Śmierć piskląt wynika z faktu, że w przeciwieństwie do dorosłych nie mają jeszcze upierzenia. Upierzenie jest niezbędne do przetrwania w trudnych warunkach.
Pingwiny cesarskie mają najdłuższe cykle rozrodcze spośród wszystkich pingwinów. Rodzice muszą wysiedzieć pisklęta na lodzie morskim, aż dorosną i będą gotowe do pływania. Jednak zmiana klimatu powoduje, że lód zamarza zbyt późno i topnieje zbyt wcześnie, więc pingwiny nie mają wystarczająco dużo czasu, aby zakończyć cykl. Jeśli woda dotrze do nowonarodzonych pingwinów, które nie są gotowe do pływania i nie mają wodoodpornego upierzenia, umierają z zimna i topią się.
Według naukowców w tym tempie pingwiny cesarskie wyginą w ciągu najbliższych 30-40 lat.
Ocena:
Opublikował:
admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze |
Komentarze
„Veritas est adequatio rei et intellectus”
DIVI LESCHI GENUS AMO
Skomentuj