Pingwiny antarktyczne mogą wyginąć

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Wraz ze wzrostem globalnych temperatur zmienia się dziewiczy krajobraz Antarktydy, a nowe badania pokazują, że większość gatunków roślin i zwierząt w regionie, w tym kultowe pingwiny, ma kłopoty.

Badanie opublikowane w czwartek w czasopiśmie PLOS Biology wykazało, że 65% rodzimych gatunków Antarktydy, w szczególności pingwiny cesarskie, prawdopodobnie wyginie do końca stulecia, jeśli świat będzie funkcjonował normalnie i nie ograniczy emisji.

Badanie wykazało również, że obecne wysiłki na rzecz ochrony przyrody na Antarktydzie nie działają.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

Zjedzą je niedźwiedzie

Zjedzą je niedźwiedzie brunatne z Hameryki, gdzie teraz jest zima i tam pingwiny powędrują budować sobie iglo, a niedźwiedzie polarne wyginą przez globalne ocipienie. 

" prawdopodobnie wyginie do końca stulecia, jeśli świat będzie funkcjonował normalnie i nie ograniczy emisji.", z tego wynika, że jeśli rządy nie zaprzestaną emisji pustego pieniądza zabiją pingwiny, bo tylko taką emisję widzę.

Kolejny genialny artykuł Admina z podtekstem. Musi być bardzo inteligentny, aby pod pozorem śmierci pingwinów w ciągu 80 lat przemycić "emisję pustego pieniądza".

Co artykuł na tym portalu, jestem pod wrażeniem intelektu Admina. Wdrożcie się w szczegułu, jakie delikatnie w tych tekstach są przemycane. Naprawdę jest wirtuoz klawiatury, jest genialny!

Admin, dzięki Ci za to!

Widzę także, że synek dostał nowy komputer i robi grafiki na najwyższym poziomie!

widzę przed nim karierę w NASA

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj