Piłkarski mundial w Katarze - 220 miliardów dolarów na organizację i ponad 6,5 tysiąca ofiar wśród robotników

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wybór Kataru na gospodarza mistrzostw świata w piłce nożnej, od początku był czymś absurdalnym. Po raz pierwszy zmagania najlepszych drużyn narodowych świata, odbędą się praktycznie w sezonie zimowym. Jednak nie to jest w tym wszystkim najistotniejsze.

Wiadomo, że wielu ludzi nadal potrzebuje chleba oraz igrzysk. U tego typu osób raczej nie pojawia się kłopotliwa myśl, że podczas, gdy oni świetnie się bawią, sącząc zimne piwko przed kilkudziesięciocalowym telewizorem lub oglądając zmagania swoich ulubionych piłkarzy w strefach kibica, inni w tym czasie opłakują swoich ojców i synów, którzy pracując w katorżniczych warunkach, za przysłowiową miskę ryżu, nad budową stadionów, stracili życie.

Katar to jedno z najbogatszych państw świata. Na organizację mistrzostw świata ma wydać aż 220 miliardów dolarów.

I te setki miliardów wydane zostaną tylko po to, aby pokazać światu wielkie show.

Oczywiście, ktoś powie, że przecież nie chodzi tylko o stadiony, mowa o całej infrastrukturze, ale jednak coś tu zgrzyta.

Śledztwo brytyjskich dziennikarzy z „The Guardian” wykazało, że w czasie budowy obiektów na mundial w Katarze, co tydzień umiera średnio 12 osób. To przede wszystkim robotnicy, którzy przybyli z Indii, Pakistanu, Nepalu, Bangladeszu oraz Sri Lanki. Jednak są to tylko dane oficjalne, zatem w rzeczywistości liczba zgonów może być jeszcze wyższa.

Ci, którzy budowali stadiony w Katarze i przeżyli, mówią, że warunki pracy są bardzo ciężkie. Nie mieli odpowiednich zabezpieczeń na budowach, zwłaszcza podczas prac na wysokościach. Osoby tam zatrudnione, mdleją z gorąca.

Robotnicy gnieżdżą się w małych pokojach, z jednej ubikacji korzysta 200 osób. Pracodawca zabiera im paszporty i nie płaci. Nie mogą nawet zadzwonić do swoich oddalonych o tysiące kilometrów rodzin.

Szacuje się, że do tej pory przy budowie stadionów zginęło ponad 6,5 tysiąca ludzi.

Władze Kataru wszystkie te zgony traktują, jako wynikające z przyczyn naturalnych. Nie przeprowadza się autopsji, wszystko tłumaczone jest niewydolnością oddechową lub atakiem serca.

Osoby, które tam pracują, twierdzą, że choć jadą do pracy, to faktycznie jadą na wojnę.

Na początku pandemii COVID-19, władze Kataru umieściły tysiące robotników w izolowanych obozach pod pretekstem przeprowadzania testów na koronawirusa. Wszyscy byli ściśnięci w małych przestrzeniach, otrzymywali w ciągu całego upalnego dnia tylko kawałek chleba i trochę wody. Amnesty International uznała te warunki za nieludzkie.

Choć superbogaci szejkowie nie płacą za tę niewolniczą pracę, ludzie, którzy tam są, mówią, że w swoich krajach nie mają alternatywy.

Gdy nastanie czas turnieju oczy miliardów widzów, będą skierowane na ultranowoczesne obiekty sportowe, drapacze chmur, wielkie autostrady i lotniska. Wielu da się zauroczyć tym ogromnym luksusem i rozmachem. W końcu będzie to najdroższa impreza sportowa w historii. Prawdą jednak będzie to, że największe gwiazdy futbolu, będą biegać po cmentarzach, a prezydenci i oficjele, oglądający zmagania z lóż dla VIP-ów, będą sączyli zimne drinki w miejscach, gdzie ktoś umarł z wycieńczenia.

 

           

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Quark

Od czasów antycznych w

Od czasów antycznych w mentalności ludzkiej nic się nie zmieniło (nie poprawiło) , nadal chcą tylko dwóch rzeczy :chleba i igrzysk ! I nie ma tu znaczenia ani pochodzenie etniczne , ani status majątkowy. Gdy te dwie rzeczy dostają - reszta ich nie obchodzi .

Portret użytkownika MlotoWiertara

Czyzby na nich mial sie

Czyzby na nich mial sie pojawic sam Antychryst ksiaze Waleed ? To byloby nawet logiczne. Arabia Saudyjska , kasa , miliarder i zrzeszenie ligi arabow z syjonistami w celu wyrzucenia chrzescian.

Niech zgadne to bedzie 2022??? czyli rok 6tki?

Portret użytkownika Zenek ;)

Psioczycie na Katar, a taki

Psioczycie na Katar, a taki WIelki Kaczelnik Polin, sam Hiacyntowy Król Piastowski Jaro Wieki Bratobójczy....

 

pozazdrościł TUSKOWI jego PRZEKRĘTÓW podczas programu 1000 ORLIKÓW dla SWOJAKÓW

i teraz będzie budował kolejne NIEPOTRZEBNE Polsce ale BARDZO POTRZEBNE..... członkom DOJNEJ MAFII PiS.DA+ 1000 BASENÓW... i baseników...

 

a jak wiadomo KAŻDA  INQWESTYCJA  to MINIMUM 20% jej "KOSZTU" jest ROZKRADZENIA w ŁAPÓWLKACH.... tfu... wróć... w NIEZBĘDNYCH, ŻYCIOWO POTRZEBNYCH "inwestycji" ekspertyzach, konsultacjach, orzeczeniach, oględzinach.... naradach, posiedzeniach.... a czasem i 50% jak z PRZEWAŁEM SUWALSKIM obecnie

 

a będzie 770 MILIARDÓW ojro z jUdE i DRUGIE+ TYLE z przeprowadzanej właśnie cichcem PRYWATYZACJI POLSKICH ZASOBÓW GEOLOGICZNYCH znajdujacych się jeszcze pod POLSKIMI LASAMI

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/do-sejmu-trafil-projekt-ustawy-ktora-de-facto-prywatyzuje-panstwowe-lasy/l0p284t,79cfc278

 

bo juz  niedługo obejmie je RZĄDOWY program  JESZCZE WIĘKSZE KORYTO++   czyli "NOWE ZŁODZIEJSTWO" ogłoszone we sobotę przez Tadeusza Morawieckiego (bo z mazosiwsckim mają TĘ SAMĄ LICZBĘ KABALISTYCZNĄ, tego samego ANTYPOSLKIEGO zydowskiego DEMONA  inside)

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Mnie boli tu najbardziej fakt

Mnie boli tu najbardziej fakt, że władze Kataru nie liczą się z ludzkim zdrowiem i życiem, gdyż za wszelka cenę chcą wybudować najnowocześniejszą infastukture i boiska (które po mundialu przestaną być użyteczne), a także zorganizować kolejny wystawny turniej, na którym zjawią się naiwni kibice, zaś FIFA będzie się lansować. Moim zdaniem tego typu wydarzenia nie powinny być organizowane, zwłaszcza, gdy okupione są  cierpieniem niczemu niewinnych jednostek.

Portret użytkownika BG

Popatrzcie w necie jak

Popatrzcie w necie jak wyglada miateczko olimpijskie i obiekty sportowe z 2004 r, z Aten w Grecji. 16 mld dolarow tam wpompowano. Dziś do wyburzenia. Olimpijskie szychy/działacze, powinni sie wstydzić . Po co to ? Za malo biedy na świecie. Nie można tego organizować w jednym miejscu ????

Portret użytkownika Ractaros96

Na organizację mistrzostw

Na organizację mistrzostw świata ma wydać aż 220 miliardów dolarów.

Pieniądze wywalone w błoto. Kiedyś tu pisałem o tym, że powinna być jedna stolica światowego sportu w której byłyby organizowane wszystkie tego typu imprezy z infrastrukturą, która zbudowana raz będzie wykorzystywana przez wiele lat. Ewentualnie jedna stolica sportów letnich i druga stolica sportów zimowych, bo akurat umiejscowienie może mieć znaczenie w kontekście pogody do uprawiania tych sportów.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika MiamiVibe

Nic z tym się nie da zrobić.

Nic z tym się nie da zrobić. Co z tego, że kilku ma w dupie te wszystkie mundiale, igrzyska, olimpiady, gale i widowiska, skoro kilka miliardów jara się tym, jak wiedźma na stosie... show musi trwać, kasę gdzieś trzeba wyprać, a i gdy motłoch będzie zajęty oglądaniem swoich gwiazdeczek, można przepchnąć wiele machlojek i przekrętów Smile Ja już od dawna się tym totalnie nie interesuję, a jak gadają u mnie w pracy o jakimś piłkarzu, nawet nie mam pojęcia kto to Biggrin Ostatnio pytali się mnie o jakiegoś pięściarza z MMA i totalnie nie wiedziałem kto to, to patrzyli się na mnie jak na kosmitę XD A to 220 mld $, no cóż... mi osobiście wystarczyłoby 550 tys. $, żeby nie pracować do końca życia, a 1 mld to nawet sobie nie umiem wyobrazić Smile

Skomentuj