Pierwszy w historii prawdziwy lot kosmiczny astronautów-amatorów

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wyścig o pierwszeństwo w branży turystyki kosmicznej rozpoczął się już na dobre. Choć Virgin Galactic i Blue Origin wyprzedziły SpaceX, to jednak dopiero firma Elona Muska zaoferowała lot w Kosmos z prawdziwego zdarzenia.

Mission Inspiration 4, w której wzięli udział amatorzy, jest pierwszą pozbawioną astronautów z NASA czy innych agencji kosmicznych. Załoga spędzi w kosmosie co najmniej 3 dni.

Skład czteroosobowej grupy tworzą: biznesmen-miliarder oraz pilot-kaskader Jared Isaacman, który jest też szefem misji i postanowił wykupić miejsca na pokładzie dla trzech pozostałych członków załogi, lekarka Hayley Arceneaux, geolożka Sian Proctor, która otrzymała rolę pilota oraz informatyk Chrisa Sembroski.

Mimo, że nie są to astronauci z NASA, każda z osób przeszła trwające 6 miesięcy szkolenia, przygotowujące ich do tej niezwykłej podróży.

Jednym z celów misji, jest zebranie 200 milionów dolarów dla szpitala St. Jude Children's Research Hospital.

Choć prywatni klienci kilka razy wyruszali już na pokładzie rosyjskiego Sojuza na Międzynarodową Stację Kosmiczną, to zawsze odbywało się to z udziałem profesjonalnych kosmonautów.

Z kolei, Virgin Galactic i Blue Origin, zapewniają możliwość dotarcia tylko na umowną granicę przestrzeni kosmicznej i przebywanie w stanie nieważkości zaledwie kilka minut.

To przy co najmniej 3 dniach, jakie spędzą w Kosmosie członkowie Misji Inspiration 4, bardzo niewiele.

Zaplanowane są już także cztery kolejne loty. Elon Musk zapowiedział, że być może niektóre z nich będą darmowe.

Można więc już oficjalnie uznać, że na dobre wkroczyliśmy w erę prywatnych lotów kosmicznych.


 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika DarkTech

Tracicie tyle energii, a

Tracicie tyle energii, a dzieci umierają z powodu niedożywienia.

Pracujecie nad napędami antygrawitacyjnymi... Musielibyście podważyć  prawa fizyki które wam wrzucono do schematu. Rozwiązanie leży obok, ale nikt z was nie widzi więcej niż ramka w której możecie działać...

 

Dia oraz paramagnetyki są kluczem. Nie wymaga to zbyt wielkiego wkładu energii zewnętrznej.

Portret użytkownika baca

obawiam się o sukces

obawiam się o sukces przedsięwzięcia, bo odbyto zaledwie sześć miesięcy szkolenia żeby przetrwać prostą 3 dniową misję...
u nas przez 25 lat szkolono sylwię spurek żeby przeżyła pięć lat wśród wegan i cztery w sejmie...

 

Portret użytkownika Quark

Pewnego dnia loty kosmiczne

Pewnego dnia loty kosmiczne staną się równie łatwe i pospolite jak dziś lot samolotem a jedynym przygotowaniem do podróży będzie zabranie skarpet i majtek na zmianę . Co prawda pewnie nie stanie się to za lat "naście" - może za 100 , ale się stanie . 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

W twojej upośledzonej

W twojej upośledzonej wyobraźni sQwarku. Co dostałeś w tych filmikach z youtube? Youtube i produkcje hollywood to cała twoja wiedza na temat wyimaginowanego kosmosu. Nie pokazali nic poza czterema siedzącymi clownami i bandą idiotów cieszących się jak dzieci

 

Szacuje się że  co drugi człowiek na ziemi zachoruje na raka a ty ciągle wierzysz w naukę i postęp cywilizacyjny?

 

Portret użytkownika Namaste

Bo Ziemia jest płaska, a nad

Bo Ziemia jest płaska, a nad nią jest firmament.... Kiedyś ludzie nie wierzyli, że da się latać, a jednak mamy samoloty. Quark ma rację, ze kiedyś będziemy latać w kosmos tak, jak dziś latamy z kontynentu na kontynent. To tylko kwestia czasu i tego czy się nie pozabijamy nawzajem wcześniej. I nie ma to nic wspólnego z filmami z YT. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Tokara vs chazar

Nie Ziemia nie jest plaska

Nie Ziemia nie jest plaska nie nie ma nad nia firnamentu w postaci jakiejsc powloki ktorej nie idzie przebic,

Gdyby Ziemia byla plaska to nie bylo by zacmienia Ksiezyca. por roku oraz podwazalao by to doskonalosci Boga .Bog stawia wszystko jako nieskonczone a nieskonczony jest okrag.

Ponadto na pieczeci Sumerow masz wszystkie planety wlacznie z Ziemia kuliste. i ich ksiezycami.

 

Strony

Skomentuj