Pierwszy śmiertelny wypadek autonomicznego samochodu

Kategorie: 

Samochód Tesla Model S - źródło: Flickr/Wolfram Burner/CC BY-NC 2.0
Elon Musk, założyciel firmy Tesla Motors, opowiedział w zeszłym roku o swojej wizji przyszłości, w której człowiek wręcz nie będzie mógł prowadzić samochodów ponieważ będzie stanowiło to zagrożenie dla życia ludzi. Tymczasem samojeżdżąca Tesla Model S miała poważny wypadek a przez błąd "inteligentnego samochodu" zginął pierwszy człowiek.

 

Tragiczny incydent miał miejsce 7 maja w mieście Williston w stanie Floryda i pokazuje, że czasem nawet systemy które postrzegamy jako inteligentne potrafią zawieść. Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego powołując się na wstępne raporty ogłosiła, że wypadek miał miejsce podczas gdy ciężarówka z naczepą wykonywała zakręt w lewo a pojazd Tesla Model S, który akurat w tym momencie poruszał się samodzielnie, z jakiegoś powodu nie uruchomił hamulców.

Źródło: Florida Highway Patrol

Joshua Brown jest pierwszym człowiekiem który zginął podczas autonomicznej jazdy. Był weteranem marynarki wojennej USA i spędzał sporo czasu na jezdni testując możliwości autopilota. Pojazd niejednokrotnie potrafił odpowiednio zachować się w danych sytuacjach uruchamiając hamulce, wyprzedzając lub omijając przeszkody. Niestety tym razem było inaczej.

Firma Tesla Motors powiadomiła, że ani kierowca ani autopilot nie dostrzegł białej naczepy ciężarówki w tle jasno oświetlonego nieba. Z kolei według kierowcy ciężarówki, Tesla Model S jechał bardzo szybko a Joshua Brown nie skupiał się na jezdni bo oglądał film. Policja zresztą potwierdziła, że w pojeździe znajdował się przenośny odtwarzacz DVD. Śledztwo dopiero wykaże co było prawdziwą przyczyną śmiertelnego wypadku, który wywarł negatywny wpływ na postrzegane przez ludzi bezpieczeństwo autonomicznych samochodów.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Samiec_Alfa

Hej kolego co do Twojego

Hej kolego co do Twojego podpisu pod obrazkiem to lepiej sobie nie pozwalaj. Bóg cały swój potencjał poświęcił na to by świat się nie rozsypał na kawałki. Rozumiem że widziwiasz bo widzisz krew i wojne, nędzę i niedostatek, ale zapewniam Cię że to nic w porównaniu do rozdarcia czasoprzestrzeni. Także ręsztę zostawił nam ludziom. Pozdrawiam.

Portret użytkownika taght

Teoria Darwina to główna

Teoria Darwina to główna dominująca i ogólnie przyjęta teoria ponieważ ma najwięcej podstaw logicznych. Pozatym ewolucja została udowodniona, jak nie masz do zproponowania czegoś lepszego to zamilcz, bo nie zamierzam słuchać o tym jaki ty jesteś boski i jak upadla cię to plugawe ciało.

Strony

Skomentuj