Pierwszy przypadek wirusa ptasiej grypy H5N1 w Australii

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Australia, która dotąd uniknęła rozprzestrzenienia się niebezpiecznego wirusa ptasiej grypy H5N1, musi zmierzyć się z pierwszym potwierdzonym przypadkiem tej choroby na swoim terytorium. Dwuletnia dziewczynka, która zaraziła się podczas pobytu w Indiach, stała się pacjentką z niecodzienną diagnozą. Choć jej stan ostatecznie się poprawił, to szybkie działania władz i czujność ekspertów medycznych muszą wzbudzać obawy, czy to tylko przedsmak nadchodzących problemów.

 

 

Zgodnie z informacjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), do zakażenia doszło podczas pobytu dziewczynki w indyjskim mieście Kalkuta w dniach 12-29 lutego. Mimo że nie miała ona kontaktu z widocznie chorymi ludźmi lub zwierzętami, wróciła do Australii z ciężkim przebiegiem choroby. Już 2 marca trafiła do szpitala w stanie Wiktoria, a dwa dni później została przeniesiona na oddział intensywnej terapii w Melbourne. 

 

Leczenie trwało ponad 2,5 tygodnia, ale ostatecznie dziecko wróciło do domu w dobrym stanie zdrowia. Analiza genomu wirusa wykazała, że był to podtyp H5N1 powszechny w Azji Południowo-Wschodniej, wcześniej wykrywany u ludzi i zwierząt. Władze Indii niezwłocznie rozpoczęły dochodzenie epidemiologiczne w celu ustalenia źródła zakażenia.

 

WHO ocenia, że ryzyko dla populacji ogólnej w Australii jest na razie niskie. Niemniej jednak fakt, że wirus przedostał się na inny kontynent, musi budzić obawy. Australia do tej pory uniknęła rozprzestrzenienia się niebezpiecznego patogenu, który od lat sieje spustoszenie w Azji. Teraz musi stawić czoła nowemu wyzwaniu, które może być zaledwie wstępem do poważniejszych problemów.

 

Szybka reakcja australijskich służb medycznych zasługuje na uznanie. Już następnego dnia po powrocie dziewczynki do kraju została ona przyjęta do szpitala, a po dwóch dniach przeniesiona na oddział intensywnej terapii. Taki przebieg wydarzeń pozwolił na szybką izolację pacjentki i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

 

Wirus ptasiej grypy H5N1 od lat stanowi poważne wyzwanie dla służb medycznych na całym świecie. Po raz pierwszy zidentyfikowano go w 1996 roku w Chinach, a od tamtej pory rozprzestrzenił się na wiele krajów Azji, Afryki i Europy. Choć u ludzi notuje się stosunkowo niewiele przypadków, to śmiertelność wśród zakażonych sięga aż 60 procent.

 

Eksperci od lat ostrzegają, że H5N1 może stać się zarzewiem globalnej pandemii. Wirus nieustannie mutuje, a jego przenoszenie się między ludźmi jest coraz łatwiejsze. Dotychczas udało się zapobiec wybuchu epidemii, ale sytuacja wciąż pozostaje napięta. Pojawiające się co jakiś czas nowe ogniska choroby, jak teraz w Australii, świadczą o tym, że wirus nie odpuszcza i wciąż stanowi śmiertelne zagrożenie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rabin33

Jak pokazały trzy lata temu

Jak pokazały trzy lata temu Australia jest z tym krajem doświadczalnym z którym właśnie były puszczone filmy z ulicy jak pięciu Uzbrojonych milicjantuf zatrzymuje kobietę siłą a dziecko obok stoi i płacze.....

 

Portret użytkownika inzynier magister

szykują się by wszystkim

szykują się by wszystkim zapodać śmiertelną miksturę, nie wiemy kiedy uderzą w ludzi i katolikw, wiadomo co knuje BerGOG i MaGOG, ale także nie wiadomo kiedy oficjalnie zlikwidują Kościół Katolicki, wszystko w rękach Boga Jezusa Chrystusa !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika syriues

Nie ma co tu sie bawic w

Nie ma co tu sie bawic w pogaduszki. Dobrze wiecie,ze jak nie ruszycie palcem to ktos w waszym imieniu to zrobi.Nie jest to mowa tylko i wyłącznie na ten temat,bo tematów jest wiele.Od zwykłej aborcji po eutanazję czy to przymuszona czy nie  Wśród nas sa nawet tacy ludzie jak mordercy co mają mysli o zabiciu swoich dzieci itd 

Trudno

Jeżeli wybtego porządku nie chcecie zrobic,to zrobi to ktos za was i niestety skutki beda opłakane bo te jebane elyty są obłąkańczo egoistyczni 8 nikt wam nie pomoże, bo w rządach na stanowiskach są same sprzedajne gęby na które niestety nikt nie chce patrzeć juz więcej. 

Pokazujecie/my ze nie lubicie ich,ze sie przeciwstawiacie ich retoryce,i że co ja bym tam nie zrobił 

Ale co?

To oni dalej robią narracje,nie wy.My jedynie no pokazujemy, że jest takie coś jak prawdziwa prawda 

I co dalej ja sie pytam?

Prawda prawdą, ale nawet Bog jest msciwy za krzywdy itp.

A co my na to?Pomożemy Bogu?

A my odpowiadamy

Tak pomożemy 

Wiec do dzieła. Zanim bedzie za późno 

Portret użytkownika S

No cóż, plandemia ptasiej

No cóż, plandemia ptasiej grypy była gotowa już od jakiegoś czasu. Co prawda WHO nie pykło przejęcie władzy medycznej nad Światem, dlatego nie mamy jej już teraz, ale poczekajmy... W USA już jakiś czas temu media informowały, że BigPharma wyprodukowała i składuje ponad MILIARD cudownych szczepionek na H5N1, a przecież oni nie wywaliliby ot tak swojej kasy. Wiadomo, że zarobią na tym miliardy, jak sprzedadzą jakimś frajerom  to swoje gówno. Unia już zakupiła w naszym imieniu i za naszą kasę skromne 40 milionów dawek, ale trzeba zrozumieć Urszulkę, bo po przekręcie na śmiercionkach Covidowych, nadal kręci się koło niej prokurator. Więc z kolejnym wałkiem musi menda ostrzożnie. Jednak ogólnie jest światowy trend na kolejne straszenie naiwniaków, więc niedługo możemy znowu spodziewać się idiotów w podpaskach na ryju Wink

Portret użytkownika Endymion

Ja wielokrotnie pisałem,

Ja wielokrotnie pisałem, jestem jak najbardziej za depopulacją, 40mln to moim zdnaiem mało, powinno być plus kilka tysięcy zadaniowców, a Bill Brama powinien przyjąć 5 szczypawek tefo samego sortu na raz, co reszta debili. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj