Pierwszy przypadek usunięcia wirusa HIV

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

44-letni mężczyzna z Anglii jest prawdopodobnie pierwszą osobą w historii, którą udało się wyleczyć z HIV. Naukowcy pracujący nad eksperymentalną, nową terapią, wypowiedzieli się, że wirus jest obecnie całkowicie niewykrywalny we krwi pacjenta.

 

Zespół zebrany z pięciu brytyjskich uniwersytetów prowadzi obecnie badania na 50 osobach. Mark Samuels, dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia, powiedział dla The Sunday Times: "Badamy realną możliwość wyleczenia HIV. Jest to ogromne wyzwanie, ale mimo że to dopiero początek, postępy są niezwykłe".

 

Obecnie terapie przeciw wirusowi mogą celować w aktywne limfocyty T, które są zakażone wirusem HIV, ale nie mogą wyleczyć uśpionych komórek T. Oznacza to, że organizm pacjenta nadal może reprodukować wirus. "Nasza terapia jest specjalnie zaprojektowana, by oczyścić organizm ze wszystkich komórek zainfekowanych HIV, w tym także tych uśpionych" – Powiedziała profesor Sarah Fidler z Imperial College w Londynie.

Praca przebiega na dwóch etapach, nowe szczepionki pomagają organizmowi rozpoznać jakiekolwiek zainfekowane komórki, a lek o nazwie Vorinostat aktywuje uśpione komórki T. Metoda może wyposażyć układ odpornościowy pacjenta w wystarczającą artylerię do walki z wirusem. Fidler mówi jednak, że naukowcy są wciąż daleko od gotowej terapii: "Będziemy kontynuować nasze testy medyczne przez najbliższe pięć lat."

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika peyotl

Niestety z całą

Niestety z całą odpowiedzialnością muszę stwierdzić że ten wirus istnieje.Jestem zdiagnozowany jako jego nosiciel. Przed diagnozą miałem wyraźne objawy typu brak sił czy nocne poty o objętości wiadra zimnej wody, o tzw chorobach wskaźnikowych nie wspominając. Odkąd biorę leki objawy ustąpiły, gdy robię przerwę, nawet nie informując lekarza, wiremia czyli ilość wirusa we krwi, drastycznie rośnie w badaniach a objawy wracają. Logika mówi wiec że laboratoria w USA zrobiły dobrą robotę. Moim zdaniem koncerny farmaceutyczne nie są w stanie dłużej blokować "odkrycia" leku na HIV bo zbyt wiele źródeł naukowych i naturalno-ziołowych świadczy o takiej możliwości. Gra toczy się o to aby ten lek był maxymalnie drogi i zagwarantował gadom zyski. 

Portret użytkownika keri

Zrób coś bardzo ważnego dla

Zrób coś bardzo ważnego dla swojego zdrowia i znajdź na you tube Germańską Nową Medycynę. Obejrzyj filmy, znajdź artykuły na ten temat.

Zobaczysz, w jaki sposób zostałeś wprowadzony w błąd. Twoje objawy są objawami, które "powinieneś" mieć mając HIV i Twój organizm ma wgrane programy jakie ma dawać objawy.

Zniszcz te fałszywe programy i się uwolnij.

Wielu ludzi czytając o różnych objawach chorób wszystkie je zauważa u siebie, chociaż ich nie ma. Tak działa programowanie.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika X

to naprawdę niesamowite

to naprawdę niesamowite Scarletko, bo z tego co wiem (a wiem dobrze) tego wirusa nigdy i nigdzie nie wykryto Smile

Jest to więc niesamowity przełom, że nie znaleziono go u owego pacjenta. Smile

Wykrywa sie jedynie antygeny i nic wiecej.  Jeśli więc ich nie wykryto (a sadzę, że albo Ty, albo autor newsa strzelił gafę) to wcale nie ma powodu do dumy, bo brak antygenu może oznaczać wyłączenie funkcji jego generowania, a nie ustąpienie schorzenia.

Jest wielce prawdopodobne, że owym miszczom Smile udało się wyłaczyć mechanikę antygenu i test zwyczajnie nie wykrywa go.

Strony

Skomentuj