Pierwszy ogólnonarodowy test systemów alarmowych

Kategorie: 

images.google.com

Urząd FEMA w Filadelfii poinformował, że w dniu 9 listopada o godzinie 14:00 czasu wschodniego rząd federalny będzie prowadził pierwszy ogólnonarodowy test systemów alarmowych (EAS). Test będzie trwał 30 sekund. Przez ten czas transmisja w telewizji, radiu, telewizji kablowej i satelitarnej zostanie przerwana. FEMA chce, aby społeczeństwo zdało sobie sprawę z tego testu oraz, że test nie jest prawdziwym alarmem.

 

MaryAnn Tierney, regionalny administrator FEMA z regionu III powiedziała, że ten pierwszy krajowy test zapewni gotowość systemu alarmowego (EAS), który będzie dostarczał informacji o ratowaniu życia. Jednocześnie FEMA prosi media o rozpowszechnianie informacji o tym teście oraz czego można się spodziewać.

 

Test jest prowadzony przez FEMA, Federal Communications Commission (FCC), i National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA), jako część ich ciągłych starań na rzecz utrzymania bezpieczeństwa narodowego w sytuacjach kryzysowych i wzmocnienie odporności przed wszelkimi zagrożeniami.

 

Krajowy system ostrzegania (EAS) jest systemem alarmującym i ostrzegającym, który może zostać uruchomiony przez prezydenta, w razie potrzeby, w celu dostarczenia informacji amerykańskiej opinii publicznej w sytuacjach kryzysowych. NOAA, gubernatorzy, krajowe oraz lokalne służby bezpieczeństwa również używają części tego systemu.

 

Test będzie ważnym zadaniem - ma zapewnić skuteczność systemu w przekazywaniu ważnych informacji do publicznej wiadomości. Ogólnokrajowy test jest podobny do tych, które często są prowadzone lokalnie, jednak ten obejmie stacje telewizyjne i radiowe w całych Stanach Zjednoczonych, w tym Alaskę, Hawaje i terytoria Puerto Rico, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych i Samoa Amerykańskie.

 

Zgodnie z przepisami FCC, zobowiązani do odbioru i nadawania informacji systemu alarmującego są nadawcy radiowi i telewizyjni, operatorzy kablowi, satelitarni dostawcy usług cyfrowych, nadawcy satelitarnych usług nadawczych i przewodowi dostawcy usług wideo. Narodowy test pomoże federalnym partnerom i uczestnikom EAS określić niezawodność systemu, jak również jego skuteczność w powiadomianiu o zagrożeniach i niebezpieczeństwach zarówno na poziomie krajowym i regionalnym. Test dostarcza również FCC i FEMA możliwość identyfikacji ulepszeń, które należałoby wprowadzić.

 

FEMA zachęca społeczeństwo by użyć tego zdarzenia jako przypomnienie, aby każdy stworzył zestaw gotowości i planu awaryjnego dla siebie, swoich rodzin, społeczności i przedsiębiorstw.

 

Misją FEMA jest wspieranie obywateli i ratowników - jako naród mamy wspólnie budować, podtrzymywać i poprawić naszą zdolność do przygotowania i łagodzenia wszystkich zagrożeń.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

--------------------------------------------------------------------------------Jedynym więzieniem z którego nikt nas nie może uwolnić ,to to w którym możemy sami zamknąć nasz umysł. Strzeżcie się paranoi!

Portret użytkownika David

Nie bez przyczyny zarządzono

Nie bez przyczyny zarządzono taką operację, coś się szykuje i to coś większego. O pewnych sprawach głośno się nie musi albo próbuje ukryć małym druczkiem pomiędzy ważnymi informacjami, a  jest i tak że poważna informacja jest przedstawiana w pozytywny sposób. Nie dajcie się oszukiwać i sami szukajcie prawdy. nie ufaj swojemu rządowi.

Portret użytkownika kokos

Moim zdaniem jest wielce

Moim zdaniem jest wielce prawdopodobne, że test był przykrywką. Ale nie do przekazu podprogowego, bo taki mozna nadawać razem ze zwykłym programem TV, a najlepiej podczas np. ligi hokeja lub innego programuy majacego dużą ogladalnośc. Był przykrywka do transmisji danych lub kontaktu z kims lub czymś. A żeby jakis "nasłuchiwacz" amator nie podsłuchał lub nie przeją jakiś danych " konfiskuje sie" wszystkie czestotliwości radiowe i telewizyjne. Nie wiem czy od technicznego punktu widzenia jest to możliwe ale jedno jest pwene : nie chcesz być podsłuchany zrób wszystko aby nikt nie był w stanie tego zrobić - a jak ? No właśnie tak !

Portret użytkownika booba

Doszukujecie się podtekstów i

Doszukujecie się podtekstów i spisków wszędzie. Analogicznie, w mniejszej skali:  U was w domu nikt nie sprawdza czujników dymowych, żeby sprawdzić, czy zadziałają gdy będa potrzebne?Aaa, zapomniałam, wy pewnie nawet nie macie czujników dymowych w domu, tak jak Polska nie posiada scentralizowanego systemu ostrzegawczego. Ciekawe, czy gdyby zawyły syreny, ktokolwiek wiedziałby co znaczą określone sygnały?http://en.wikipedia.org/wiki/Civil_defense_siren

Każdy odpowiedzialny jest za własne słowa i treść wypowiedzi. Sposób w jaki traktuje drugiego człowieka świadczy tylko i wyłącznie o nim samym. Mój awatar jest wyrazem stałości poglądów i niezmienności przekonań, mój prywatny bunt jednostki.

Portret użytkownika DRZEJLOWSKI

Właśnie dlatego inicjatorzy

Właśnie dlatego inicjatorzy NWO przestają się kryć ze swymi zamiarami.Liczą na imbecylizm ludzkiej rasy cieszącej się podrzuconymi świecidełkami w postaci komórek... video... wypasionych samochodzików... i konta w banku...W obliczu śmierci wasze oczy będą  koszmarnie zdziwione...Tylko dlaczego Ja i mnie podobni... pośród Was?Nikt nie konspolidował się w potężny ruch oporu, kiedy był jeszcze czas 5 lat temu, tylko bractwo światowego "sukcesu"  głupkowato się uśmiechało... Teraz już za późno.. jest za 5 dwunasta....

Portret użytkownika M

Może ten test to przykrywka

Może ten test to przykrywka dla podprogowege przekazu jakiejs informacji, np. "kraj X jest zły, trzeba go zaatakować" ? Z pewnością informacja o teście pojawi się w mediach innych krajów i może to doprowadzić do efektu kuli śniegowej, a krótki czas "testu" sprzyja by emitować go w całości. Może jestem tylko paranoikiem... Smile

Portret użytkownika muzyczna_poezja

Niewiedza nie dotyczy 40 czy

Niewiedza nie dotyczy 40 czy 20 czy 64 lub 27 procent ludzi, niewiedza dotyka każdego, najwieksze mózgi świata a nawet nawiedzeni prorocy nie są w stanie przewidzieć przyszłości. Dysponujemy coraz większą wiedzą, jednak musimy się nauczyć również korzystać z niej w sposób odpowiedni oraz nie szkodzący innym w innych okolicznościach. Co to znaczy niewiedza? czyli człowiek wiedzący więcej na temat wszechswiata jest człowiekiem wartym więcej niż np człowiek specjalizujący się hmm np w logistyce albo handlu? Myślę, że wiedza to też grupowa nauka na wszelkich płaszczyznach we wszystkich dziedzinach. Jeden jest specjalistą w handlu, drugi w psychologii a trzeci jest świetnym kucharzem. W dzisiejszych czasach została zachwiana nie tylko harmonia ale również znaczenie niektórych pojęć oraz znaczenie zawodów. Wydaje mi się, że jeśli nawet trafi nam się jakaś katastrofą (obojętnie jaka) powiedzmy że zginą gwiazdy filmowe oraz wszyscy wyspecjalizowani śmieciarze, nie wiem jak wam mi tam bardziej będzie brakowało śmieciarzy Smile a są oni po dzień dzisiejszy uważani za brudasów, niewdzięczny zawód "o na pewno menel" - takie teksty też się zdarzają. Myślę, że moja niewiedza, administratora tejże strony, śmieciarza, kucharza oraz nauczycieli na dzień dziesiejszy jest taka sama bądź bardzo zbliżona, do niewiedzy tego Pana poniżej, który wyssał sobie procentowe statystyki z palca. (to również niewiedza)

Sylwia

Portret użytkownika bodek

na tym swiecie sa optymisci i

na tym swiecie sa optymisci i pesymisci i to w lczbie moze 20% reszta to niewiedza to ladnie powiedziane ale dla jednych i drugich wymienionych jak cos walnie to jedni powiedza a nie mowilem a drudz nic i na odwot. napwno cos w nas walnie zyjemy w takim wszeswiecie wszystko jest w ruchu. trzeba sie zastanowic czy z nas cos zostanie a jak sie tak trafi to co mozemy zrobic zaginiona cywilizacja i na nowo egipt czy mezopotamia

Strony

Skomentuj