Pierwszy na świecie konkurs awatarów Avatar XPrize odbędzie się w 2020 roku

Kategorie: 

Źródło: XPrize/Youtube

Uczestnicy będą musieli wykonywać zadania, kontrolując poczynania swojego robota-awatara, który będzie mógł być przeniesiony do dowolnego miejsca na świecie.

 

Dla wielu ludzi w dzisiejszych czasach odległość geograficzna jest głównym ograniczeniem w życiu. Teraz można wynająć robota w dowolnym miejscu na świecie i "teleportować" swoją świadomość.

Autorzy pomysłu na konkurs Xprize Avatar zostali zainspirowani przez kultowy już film Jamesa Camerona. W konkursie uczestniczące zespoły będą musiały zrealizować ideę "nieograniczonego podróżowania". Konieczne będzie opracowanie robota, który będzie mógł usłyszeć, zobaczyć i poczuć tak samo jak człowiek i będzie dostarczał te informacje do swojego operatora. Operator z kolei będzie mógł wynająć awatar robota w dowolnej części świata i odbyć wirtualną podróż.

 

W 2022 roku zespół, który dotrze do finału, weźmie udział w rocznej grze awatarami. Będą rywalizować w pięciu kategoriach: gracz, opiekun, pracownik socjalny, muzyk oraz likwidator skutków sytuacji nadzwyczajnych. Główną wygraną zawodów ma być aż 15 milionów dolarów.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika MiamiVibe

Zauważyliście, że ostatnio

Zauważyliście, że ostatnio bardzo promuje się wirtualną rzeczywistość ? Playstation 4 VR, Oculus Rift, HTC Vivo itp. chcą zamknąć człowieka w pięknym i sztucznie wykreowanym świecie gdzie sam będzie swoim bogiem i wtedy elita będzie mogła zrobić już naprawdę cokolwiek chce. Umysł takiego nieszczęśnika będzie biegać sobie po łące, a ciało i dusza gnić być może podłączona do rurek z płynnym pożywieniem. Cały ten świat to jedno wielkie sztuczne doznanie. 

Skomentuj