Pierwszy kraj UE w pełni zalegalizował marihuanę

Kategorie: 

Źródło: tg

Luksemburskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że planuje pełną legalizację marihuany w tym kraju, tj. produkcję i konsumpcję w ciągu najbliższych dwóch lat, a także wzywa inne kraje europejskie do zweryfikowania polityki narkotykowej.

Minister zdrowia Etienne Schneider powiedziała Politico, że polityka narkotykowa, którą stosuje się przez ostatnie 50 lat, nie zadziałała. Zakaz sprawił, że narkotyki stały się interesujące dla młodych ludzi.Według Schneider, teraz młodzi ludzie kupują narkotyki na czarnym rynku, a konopie są nieznanej jakości i mogą być niebezpieczne.

 

Zezwolenie na używanie marihuany będzie miało zastosowanie do osób powyżej 18 roku życia. Państwo będzie regulować uprawę i sprzedaż konopi indyjskich. Jesienią pojawi się pierwsza wersja spisu, z którego będzie jasno wynikać, które towary będą dozwolone i jak będą opodatkowane.

 

Jednak teraz minister Schneider zapewniła, że sprzedaż marihuany obcokrajowcom zostanie zakazana, aby uniknąć uzależnienia od narkotyków. Zakazana zostanie również domowa marihuana do własnego użytku.

Luksemburczycy mogą teraz używać marihuany do celów medycznych, a posiadanie niewielkich ilości do celów rekreacyjnych (dla przyjemności) również zostało zdekryminalizowane. Kupowanie, sprzedaż i uprawa konopi jest nielegalna. Ze względu na podatki od legalizacji marihuany Luksemburg zamierza zwiększyć fundusze na edukację i przeznaczyć środki na programy pomocy uzależnionym.

 

Luksemburg stanie się trzecim krajem na świecie, po Urugwaju i Kanadzie, który całkowicie zalegalizowały marihuanę. Legalizacja marihuany jest sprzeczna z konwencją ONZ, zgodnie z którą marihuana może być używana wyłącznie do celów medycznych. Wielu uważa, że marihuana jest w pełni zalegalizowana w Holandii, ale tak nie jest. Używanie marihuany dla przyjemności jest tam zabronione, ale państwo przymyka oko i nie stosuje kar. Ponadto prawo holenderskie zezwala na sprzedaż konopi indyjskich w licencjonowanych kawiarniach. Sprzedaż jest dozwolona, ale nie ma uprawy, a kawiarnie często kupują towar nielegalne. Policja nie aresztuje osób, u których znaleziono mniej niż pięć gramów konopi indyjskich.

 

W 2013 r. Urugwaj całkowicie zalegalizował marihuanę. W 2018 r. Kanada poszła w jego ślady. W 25 stanach USA marihuana jest używana do celów medycznych. Użytkowanie rekreacyjne zostało zalegalizowane w Kalifornii, Waszyngtonie, Oregonie, Massachusetts, Nevadzie, Kolorado, Maine, Alasce i Dystrykcie Kolumbii.

 

Marihuana medyczna jest dozwolona w Danii, Australii, Macedonii, Chorwacji, Rumunii, Nowej Zelandii, Portoryko, Turcji i kilku innych krajach. W 2019 r. Izrael wprowadził w życie ustawę o legalizacji używania marihuany w domu.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Oho, pomniejsze mafie zaczęły

Oho, pomniejsze mafie zaczęły robić konkurencję mafii większej, to mafia większa od tej pory sama zajmie się dilerką. Trzeba być imbecylem by nie wiedzieć, że państwo to organizacja przestępcza. Marihuaną handluje łysy z bloku - źle, handluje premier - ah jakie to mądre i wzniosłe!

Portret użytkownika Lisek

Jestem za... Po co wydawać $$

Jestem za... Po co wydawać $$$$ na walkę z tym skoro mozna na tym $$$$ zarobić. Mieliśmy przykład prohibicji w USA i wiemy jak to się skończyło. Niech ludzie kupują i odpowiednio opodatkować a $$$ trafi nie do czarnej strefy a tak jak w USA miliardy $$$ trafiają obecnie do kas stanowych..

 

Portret użytkownika minoduesp

Z marihuaną jest jak z

Z marihuaną jest jak z papierosami , dzieciaki w szkołach sięgają po nie nie dlatego ,że to im smakuje ale by "zaimponować" kolegom by być uważanym za bardziej dorosłych .. a potem pojawia się uzależnienie . W obu przypadkach wciągają dym z całym "dobrodziejstwem" wszelkich trucizn od smoły aż po tlenek węgla - tylko odwagi im brakuje by samemu sobie i przed kumplami przyznać ,że nic dobrego w tym nie ma - (wiem co mówię bo sam próbowałem swego czasu obu tych używek). Ale co prawda lepiej by "zioło" było dostępne w sklepie z legalnych upraw niż dalej pozwalać by zyski trafiały do "ciemnych typków" , którzy nie wiadomo czym doprawiają te roślinki by lepiej "trzepało".. Tak czy owak gdy zniknie przyczyna sięgania po narkotyki to i skutków nie będzie. I tu jest duużoo do zrobienia.

Portret użytkownika tubylec

Nie doprawia się marihuany

Nie doprawia się marihuany niczym bo to nie ma sensu. Bo niby czym ją doprawić? Heroiną która kosztuje 200 zeta za gram? To się nie opłaca. LSD które się rozkłada w wyższych temperaturach i palone nie zadziała? Eterem który odparowuje prawie że natychmiast? Są po prostu różne odmiany konopi, jedne są słabsze, inne mocniejsze .. są też fioletowe i różowe, co nie znaczy że maczane w denaturacie. Jedyne czym możesz wzmocnić marihuanę żeby mocniej klepała to olej haszyszowy, ale to też się nie opłaca bo musiałaby wtedy kosztować 2 razy drożej, chyba że robisz to dla siebie samego. Palę marychę już prawie 2 dekady i jeszcze się nie spotkałem z żadną doprawianą i nie znam nikogo kto by coś takiego robił. Jak chcesz zwiększyć wagę zioła to trochę je nawilżasz, ale wtedy każdy kręci nosem że mokre, a i zysk z tego prawie że żaden. Po co odstraszać sobie klientów głupimi numerami na poziomie gimbazy .. żaden szanujący się diler tego nie robi.

Portret użytkownika Oxaygen

Doprawia się syntetykami,

Doprawia się syntetykami, które można z łatwością kupić w internecie w dzisiejszych czasach i to przy większych ilościach wychodza grosze. Patole dodają Domestos do nawozu by mocniej kopało, dziwne rzeczy ludzie robią dla 5 zl.

Portret użytkownika baca

marycha powinna zostać

marycha powinna zostać zdelegalizowana bo od miękkich narokyków tylko się degeneracja rozpoczyna.... następnym krokiem bedzie koka i heroina...

natomiast do celów medycznych możnaby łapać na ulicach pederastów i transwestytów - humanitarnie usypiać ich, i uczyć anatomii studentów na ich wypchanych zwłokach...

pozostałych zboczeńców z LGBTHIV oczywiscie też bo nie można żadnego zboczeńca dyskryminować i każdy ma prawo wykorzystany być do zastosowań medycznych

 

Portret użytkownika Felipesku

Czy zdajesz sobie sprawe, ze

Czy zdajesz sobie sprawe, ze od tak bez przejecia sie mowisz o zabijaniu ludzi... mysle ze nie powinienes sie wypowiadac w tych kwestiach bo nic madrego nie mowisz... poza tym jeali naprawde masz takie podejscie do zycia to nalezaloby cie odizolowac od spoleczenstwa az nabiezesz szacunku do zycia. 

Portret użytkownika Ser Biały Pałucki

No tak, ale to się nie

No tak, ale to się nie zaczyna od marihuany, tylko od piwka. No może w sumie nie od piwka, tylko onanizmu nadmiernego... potem dopiero sięga się po piwko, potem po mocniejsze alkohole, jak wino, nalewki... no i potem już przepadłeś, bo musisz walić wódę!!!
Wytłumacz mi jeszcze to - w Polsce maryha i dalej, koka, hera itp. są nielegalne, a jakoś interes się kręci na potęgę.

Strony

Skomentuj