Pierwszy kosmiczny hotel na orbicie powstanie w 2027 roku

Kategorie: 

Źródło: Orbital Assembly

Turystyka kosmiczna rozwija się w niesamowitym tempie. Już w najbliższej przyszłości pierwsi ludzie będą mogli latać turystycznie na orbitę. W kolejnych latach pojawi się możliwość rezerwowania pokoi w hotelu na orbicie.

 

Jeszcze 2019 r. amerykańska firma Gateway Foundation ujawniła plan budowy pierwszego kosmicznego hotelu na orbicie okołoziemskiej. Koncepcja pod nazwą Von Braun Station zakładała, że hotel będzie składał się z 24 modułów. Wirująca stacja kosmiczna o średnicy 200 m ze sztuczną grawitacją miałaby posiadać kształt koła i krążyć wokół Ziemi. Zakładano, że pierwszy w historii ludzkości kosmiczny hotel będzie gotowy do 2027 r.

Źródło: Orbital Assembly

Dzisiaj wiadomo, że projekt ma coraz większą szansę na urzeczywistnienie. Pomysłodawcy zmienili nazwę kosmicznego hotelu na Voyager Station, a całą konstrukcję na orbicie mają zbudować półautonomiczne roboty firmy Orbital Assembly Corporation. Maszyny mają zostać wysłane w przestrzeń kosmiczną w 2023 r., aby w ramach testu zbudować prototyp stacji. Jednak hotel miałby być gotowy i przyjmować gości już w 2027 r.

 

Pobyt w kosmicznym hotelu z pewnością będzie zarezerwowany wyłącznie dla bogaczy. Firma Orbital Assembly Corporation nie podaje dokładnej ceny, ale wystarczy wziąć pod uwagę, że firma Virgin Galactic, która chce zapoczątkować turystyczne loty w kosmos, sprzedaje bilety w cenie ok. 250 tys. dolarów. W przyszłości cena prawdopodobnie będzie niższa, jednak w przypadku kosmicznego hotelu trzeba uwzględnić nie tylko pobyt na orbicie, ale też lot powrotny.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

"Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli" (z domu niewoli, o której sami tak dbacie, by się nie nawrócić) Jezus Chrystus

Portret użytkownika Kwazar

Ten motyw "myśli hotelowej"

Ten motyw "myśli hotelowej" przewodniej to pojawił sie już w latach 50 tych. Pisano a mówiono wtedy, że oczywiście nie u nich dzisiaj ale za 10 lat ? To spoko miało być.Wakacje na orbicie i to MARSA !!!  Szkoda, bo wyszło jak zawsze. Polecam sprawdzić przydatnośc swoich przepustek na Covid podróżnicy niedługo z miasta dop miaststa Do sklepu będą inne.

Portret użytkownika Quark

Widzisz tylko tą jedną stronę

Widzisz tylko tą jedną stronę dotyczącą rozrywki a druga jest taka , że stan nieważkości dotyczy też wszystkich płynów ustrojowych z zawartością żołądka włącznie. A gdyby się ktoś tam zwyczajnie zerzygał to już nie było tak fajnie co , jakby te wymiociny bezładnie dryfowały po całej stacji .. To samo dotyczy potu , moczu , kału oraz jedzenia. Na ziemi wszystko przyciąga grawitacja a tam każda drobina fruwałaby beztrosko razem z Tobą .

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Jakis ty naiwny insztalator

Jakis ty naiwny insztalator myslisz ,ze jakis glupek nagra UFO 50 metrowe w samochodzie jadacym???

Kiedy takie cos sie dzieje , to samochod nie moze jechac przy takim obiekcie. a dwa ludzka ciekawosc by byla taka ,ze zatrzymali by sie i chcieli sprawdzic to dokladniej co leci ..a nie jechali przy nim Smile

ale takich glupkow jak ty jest pelno stad daja sie nabrac na matrixow a inni na chazarow:

jak to mowia w rzadzie o 5 kolumnie a Polacy w zydow slipia bo jak zwykle durnie.

 

Portret użytkownika kolo21

Identycznie ten sam. A sam

Identycznie ten sam. A sam projekt wirujacego koła jest do bani. Bo choć te wirowanie będzie mało odczuwalne ale za to widzialne. Co doprowadzi że pasażerowie zarzygają sie na śmierć. To jak bym miał siedzieć i patrzeć się w pralkę 24/h

kolo21

Portret użytkownika Teresa z Torunia

widoczna na grafice

widoczna na grafice pierścieniowa stacja stanowi wariację tzw. stancji kosmicznej von Brauna. Kubrick w swojej Odyseji Kosmicznej 2001 rówież opierał się na planach von Brauna. Potocznie stacja pierścieniowa nazywana jest również kołem von Brauna. Korzenie tego projektu sięgają znacznie dalej bo aż do czasów wizjonera Ciołkowskiego.

Strony

Skomentuj