Pierwszy dron średniego pułapu w historii, przeleciał nad Atlantykiem

Kategorie: 

Źródło: materiały prasowe

Bezzałogowiec SkyGuardian to dron, stworzony przez General Atomics Aeronautical Systems. Stał się on również pierwszym takim pojazdem, który zdołał wykonać lot transatlantycki. 

Po wylocie z bazy lotniczej w Północnej Dakocie w Stanach Zjednoczonych, dron wylądował w Gloucestershire w Anglii. Lot trwał 24 godziny i 2 minuty. Dron SkyGuardian stał się tym samym pierwszym bezzałogowym pojazdem średniego pułapu, który przeleciał nad Atlantykiem.

 

MQ-9B SkyGuardian ma rozpiętość skrzydeł 24 metry. Urządzenie wyposażone jest w silnik turbinowy Honeywell TPE331-10. Jest w stanie podnieść ładunek o masie 2,1 tony.

 

Maksymalna prędkość UAV wynosi 389 km/h. SkyGuardian jest w stanie latać ponad 40 godzin na wysokości do 12,2 tysięcy metrów.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj