Pierwszy bankomat w Somalii wprawił ludzi w zdziwienie

Kategorie: 

youtube.com

W afrykańskim kraju, który właściwie istnieje tylko teoretycznie, czyli Somalii, uruchomiono pierwszy bankomat. Zainstalowano go w hotelu w centrum Mogadiszu.

 

Większość miejscowych po raz pierwszy widzi takie rozwiazanie. Wielu z zakłopotaniem komunikuje się z urządzeniem, uruchomionym przez Salaam Somali Bank, podaje BBC.


Dwie dekady konfliktu spowodowały, że krajowy sektor bankowy jest bardzo prymitywny. Większość ludzi żyje z przekazów, pochodzących z zagranicy.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Waldi

Pamiętam, jak piraci

Pamiętam, jak piraci somalijscy porwali tankowiec i po odbiciu z ich rąk polski kapitan opowiadał jak to było z tymi piratami. Mówił między innym, że mieli duże trudności chodzeniem po schodach i otwieraniem drzwi (choć po części to zrozumiałe, bo to nie są zwykłe drzwi, ale nawet laikowi nie powinno sprawiać problemu z otwarciem)

Portret użytkownika Bożek

Rządzący takim krajem

Rządzący takim krajem teoretycznym dobrze to wykombinowali. Odesłać zdrowe i silne osobniki tam, gdzie płacą za pracę i część tych środków ściągnąć na utrzymanie pozostałych w kraju. Zaiste genialne!

Skomentuj