Pierwszy akt pogrzebu umowy ACTA

Kategorie: 

acta.wolnemedia.net

Nie jest wykluczone, że cała awantura z ACTA była wywołana celowo, aby zobaczyć, jaki jest rzeczywisty poziom wiedzy społeczeństwa na temat zakusów władzy w celu wprowadzenia zamordyzmu internetowego. Reakcja tłumów zapewne zaskoczyła rządzących, którzy nie spodziewali się takiego poziomu wiedzy w społeczeństwie.

 

Oznacza to tylko tyle, że telewizja przestała być medium monopolistycznym w kwestii wywierania wpływu na ludzi. Oczywiście nadal jest to główny sposób na propagowanie wśród mas określonych schematów myślenia jednak Internet zaczął przeciwdziałać zgodnemu chórowi mediów.

 

Nasi rządzący praktycznie we wszystkich krajach europejskich starannie selekcjonują informacje, do których "ciemny lud" może mieć dostęp a brak kontroli nad Internetem jest postrzegany, jako ryzyko dla spójności przekazu medialnego. Podobnie w Polsce potraktowano TV Trwam, która startowała o miejsce na multipleksie cyfrowym. Pomijając czy ktoś się zgadza z księdzem Rydzykiem czy nie lepiej byłoby żyć w kraju, w którym o możliwości oglądania danego kanału decyduje sam za pomocą pilota a nie poprzez smutnych panów z nowego urzędu cenzury jak w Polsce.

 

Internet w naszym kraju pełni funkcję taką samą, jaką w latach osiemdziesiątych pełnił tak zwany drugi obieg. Jedyna różnica jest taka, że zamiast powielaczy mamy strony internetowe i sieci społecznościwe.

 

Dzisiaj odbyło się pierwsze głosowanie na temat ACTA w Unii Europejskiej. Było to głosowanie w komisji handlu, która odpowiadała za rekomendacje. Ostateczne głosowanie odbędzie się 3 lipca 2012.

 

Wśród europarlamentarzystów umowa ma podobno równo zwolenników i przeciwników, ale dzisiaj głos przeważający zapewnili Polacy. Rekomendacja jest negatywna a biorąc pod uwagę zwyczaj oznacza to, że właściwe głosowanie również będzie miało taki przebieg.

 

Lud uspokojony a w tle te same przepisy zostaną przepchnięte, jako jakieś ACTA bis. Odbędzie się to po cichutku tylnymi drzwiami. Może to nie będzie jeden akt prawny, ale kilkadziesiąt dokumentów. Nawet bez ACTA z aktualnym stanem prawa opresyjność względem obywateli ogranicza nie wola a zdolności przetwarzania danych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Cała sprawa ACTA to typowe

Cała sprawa ACTA to typowe podpalenie trawy... Wyszły z niej węże i wiadomo kto tu chce za dużo wiedzieć...I został zabukowany .... Nie potrzebna jest żadna ACTA, wystarczy atak na przeglądarki internetowe i po krzyku...

Portret użytkownika infinity

porzucić internet i spotykać

porzucić internet i spotykać się na wiecach,  nie dac sie zinwigilować, nikt nie ma prawa sprawdzac co i gdzie robie. premierze zajmij sie wylapywaniem łapówkarzy i innych gnid, zmieniaj prawo na ludzkie. Ludzie przejrzyjcie na oczy. Co na tym swiecie jest scigane a co zamiatane pod dywan. Czy naprawdę możecie na to dłużej patrzeć? Jeśli nie, to należy się sprzeciwić. A może zwalczyć ich ich właśna bronią - założyc partię i pokazywać czarno na białym jak jest traktowany w tym kraju przecietny czlowiek.  Powtarzać w kółko jak w tym kraju zabija się przedsiębiorczość, jak marnotrawi się pieniądze z podatków, co robi zus z naszymi pieniędzmi i wyrzucać z pracy wrednych urzędników, karać polityków za kłamstwa wyborcze. Strajk właścicieli małych firm którzy orają na większość leserów też by się zdał! 

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Historia uczy, że jawny atak

Historia uczy, że jawny atak na tajne struktury pali na panewce...Tylko tajne organizacje paramilitarne dobrze zorganizowane mogą rozwiązać problem... Potrzebni wojownicy, nie dyplomaci.Jest przeciez wielu wojskowych, zaprawionycvh w walce...Czas by się obudzili...!

Portret użytkownika Ampa Vatis

Uważam, że ten sprawdzian dał

Uważam, że ten sprawdzian dał im do zrozumienia jedynie, że za wcześnie wystartowali. Co więc mogą myśleć? Jak dojdzie do III wojny światowej i jeśli ją przeżyją, to będą mieć kolejny pretekst do wprowadzenia podobnej ustawy, tylko wtedy nie będzie nikogo kto to zaneguje, bo świat podnoszący się z gruzów nie będzie mieć nic do gadania.  

Chcesz wiedzieć więcej?  http://ampavatis.manifo.com/

Portret użytkownika nn

... "Dziś miejsce chana zajął

... "Dziś miejsce chana zajął cham, ale jako nowy człowiek, czyli człowiek władzy, który tam, gdzie sięga jego władza, nie musi z nikim się liczyć. Ten nowoczesny chan nie jeździ już na koniu, lecz porusza się limuzyną, nie nosi kołczana ze strzałami, lecz trafia do celu za pomocą GPS-a i komórki, a choć różni się zewnętrznie, to jednak mentalność pozostała taka sama jak przed wiekami. I nie ma znaczenia, w jakiej sferze rozciąga się jego władza, czy to jest polityka, biznes czy prawo" http://marucha.wordpress.com/2012/06/20/od-chana-do-chama/   

nn

Strony

Skomentuj