Pierwsze w tym roku przypadki świńskiej grypy w Chorwacji i Bośni

Kategorie: 

W Chorwacji zarejestrowano drugi w tym sezonie zgon z powodu wirusa grypy A/H1N1, a w sąsiedniej Bośni - pierwszy - podały w piątek źródła medyczne obu krajów. W sierpniu 2010 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła koniec pandemii tej grypy.

 

53-letni pacjent przyjęty na początku stycznia do szpitala zakaźnego w Zagrzebiu zmarł w wyniku rozległych powikłań spowodowanych grypą, wywołaną szczepem wirusa A/H1N1 - podała w piątek chorwacka telewizja państwowa HTV, cytując źródła medyczne. W szpitalu w stolicy Chorwacji hospitalizowanych jest 48 osób z objawami grypy pandemicznej; pięć z nich jest w stanie poważnym. Pierwsza ofiara śmiertelna grypy A/H1N1 tej zimy w Chorwacji to 60-letni mężczyzna, który zmarł pod koniec grudnia ubiegłego roku w Zagrzebiu.

 

Ministerstwo zdrowia Bośni poinformowało w piątek, że 64-letni mężczyzna zainfekowany wirusem zmarł w stolicy kraju Sarajewie. Jest to pierwszy zgon w tym sezonie w Bośni związany z wirusem H1N1. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, świńska grypa, wykryta po raz pierwszy w Meksyku i USA w marcu 2009 roku, zabiła ok. 18,45 tys. ludzi. WHO ogłosiła koniec pandemii w sierpniu ubiegłego roku.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: wibi
Portret użytkownika wibi
loading...


Skomentuj