Pierwsze w historii badanie potwierdza związek między szczepieniami a autyzmem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Temat szczepionek powodujących różne choroby neurologiczne, w tym autyzm, był dotychczas zaliczany do tzw. teorii spiskowych. Osoby, które mówią wprost o szkodliwości szczepień, są zwykle nazywane oszołomami szerzącymi pseudonaukę. Tymczasem wyniki pierwszego w historii badania wskazują na zależność między szczepieniami a autyzmem, ADHD i/lub pojawiającymi się trudnościami w nauce.

 

Mowa jest o pracy pod tytułem: "Szczepienia i skutki zdrowotne: Ankieta wśród 6-12 letnich szczepionych i nieszczepionych dzieci w oparciu o sprawozdania matek". Jej autorem jest dr Anthony Mawson z Jackson State University. Przygotowania wraz z przeprowadzonymi badaniami, finansowanymi przez organizacje non-profit, trwały przez 5 lat.

 

W ankiecie wzięło udział 415 kobiet ze stanów Floryda, Luizjana, Missisipi i Oregon, które wypełniły anonimowy kwestionariusz. Matki 666 dzieci w wieku 6-12 lat, edukujących się w domu, podały dane między innymi na temat stanu zdrowia swoich pociech, historii porodowych, ostrych i przewlekłych schorzeń, zażywanych leków i korzystania z usług zdrowotnych. 39% dzieci nie było szczepionych. Badania opierały się zatem wyłącznie na doniesieniach matek.

Analiza danych wykazała, że dzieci szczepione były bardziej odporne na ospę wietrzną i krztusiec, lecz znacznie bardziej narażone na zapalenie płuc, zapalenie ucha środkowego, alergie i zaburzenia neurorozwojowe (NDD) - autyzm, ADHD i/lub trudności w nauce. Co więcej, przedwczesny poród w połączeniu ze szczepieniami powiązano z 6,6-krotnym wzrostem zachorowań na NDD. Badania wskazują również, że dzieci szczepione częściej stosowały antybiotyki, częściej były hospitalizowane i potrzebowały pomocy lekarza.

Wyniki zostały dostarczone do czasopisma naukowego Frontiers in Public Health a streszczenie zostało opublikowane po dwóch miesiącach, tj. 21 listopada. Temat szczepień był dostępny dla wielu redaktorów naukowych i szybko został podchwycony, znalazł ogromne zaciekawienie i wywołał wielką burzę. Środowiska naukowe oskarżyły czasopismo o szerzenie "pseudnonaukowych bredni" i brak rzetelności w swojej pracy. Artykuł został usunięty już po tygodniu. Redakcja czasopisma powiadomiła, że dokument został tylko wstępnie zaakceptowany ale wycofano go i zostanie poddany ponownej analizie. 

Wyniki badań ujrzały światło dzienne dzięki dziennikarzowi, który twierdzi, że 14 lutego dokument był tylko przez kilka godzin dostępny na stronie internetowej. James Grundvig pobrał pracę i skontaktował się z jej autorem, dr Anthonym Mawsonem aby potwierdzić autentyczność. Frontiers in Public Health zostało dodatkowo oskarżone o cenzurowanie pracy naukowej, zaś dr Mawson dostarczył wyniki swoich badań do innego czasopisma naukowego.

 

Ankieta wskazująca na choroby neurologiczne, spowodowane szczepieniami, wywołała bardzo mieszane reakcje. Przeciwnicy szczepień są przekonani, że jest to pierwsze i nie ostatnie badanie, które wskazuje na poważne problemy zdrowotne, wynikające ze szczepień, które są tak chętnie promowane przez rządy i instytucje i traktowane przez korporacje farmaceutyczne jak dobry biznes. Już dziś mówi się o konieczności przeprowadzenia badań z udziałem większych ilości osób aby potwierdzić uzyskane wyniki i powołaniu specjalnej komisji ds. bezpieczeństwa programu szczepień.

 

Źródła:

http://retractionwatch.com/2016/11/28/study-linking-vaccines-autism-pulled-frontiers-follo...

https://healthcareinamerica.us/censored-study-of-vaccinated-vs-unvaccinated-sees-daylight-...

http://www.ageofautism.com/2017/02/first-peer-reviewed-study-of-vaccinated-versus-unvaccin...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Alek

Ludzie już powariowali z tymi

Ludzie już powariowali z tymi szczepieniami. Jest takie miasto na Dolnym Śląsku nazywa się Świdnica. Rządzi tam zatwardziały beton lewacki. Kumpel mi pisał, że tam teraz radni kupili 3000 szczepionek przeciw HPV. To ten Siligard albo Gradasil...nie znam się. Już szczepią młode dziewczyny. Jak czytam w inernecie, to w samej Polsce rocznie choruje 2000 dziewczyn gdzie można temu zapobiec stosujac profilaktykę, a tu w mieście aż 3000 ludzi do szczepienia? Kumpel ma siostrę. Ona mu mówiła, że w szkołach pojawiają się lekarze i namawiają dziewczyny do szczepień. O skutkach ubocznych nikt nie mówi tylko jakieś ich radio internetowe cały czas trąbi na alarm. Ale nic w temaci się nie dzieje. Czerwona prezydentka cieszy się, że zafundowała 3000 tysiacom ludzi grę w człowiek albo warzywko. Normalnie nic tylko lać w mordę.

Portret użytkownika Ractaros96

Jedno badanie niczego nie

Jedno badanie niczego nie zmienia. Jak będzie ich kilkadziesiąt lub kilkaset, to wtedy można się zastanawiać. Moim zdaniem szepionki powodują powikłania, ale jest to mniejszy odsetek niż powikłania z powodu odry czy innych chorób, które powracają, bo ludzie się nie szczepią. Mniejsze zło - jak kto woli.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Takitam

Cały problem polega na tym że

Cały problem polega na tym że takich badań było wiele - ale ci wszyscy naukowcy którzy odważyli się potwierdzić tą zależność zostali usunięci w cień czy zniszczeni, a ich wyniki zostały skrzętnie schowane czy zniszczone. Farmafia nigdy nie pozwoli sobie na poważne uszczuplanie swych zysków.

Portret użytkownika Takitam

Zaraz znajdą się dziesiątki

Zaraz znajdą się dziesiątki utytuowanych i wysoko kwalifikowanych medycznych pożytecznych idiotów siedzących głęboko w kieszeniach "FARMAFII" negujących wyniki badań. Tak jest zawsze. W katowickim spodku będzie sympozjum organizowane przez P. Jerzego Ziębę z lekarzem i naukowcem "zniszczonym" przez mafię farmaceutyczną, tym który jako pierwszy odważył się na łamach "Lanset"-a opublikować zależność między szczepieniami a autyzmem, ten gość jest kopalnią wiedzy na ten temat.

Strony

Skomentuj