Pierwsze testy szczepionki na SARS-COV2 na ludziach, zostały zakończone

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wygląda na to, że firma biotechnologiczna Moderna, może świętować wielki sukces. Badania kliniczne ich szczepionki na SARS-COV2 z udziałem 45 osób zakończyły się spektakularnym sukcesem. Szczepionka, wytworzyła przeciwciała u wszystkich jego uczestników.


Po podziale uczestników na 3 grupy po 15 osób, otrzymywali oni różne dawki szczepionki. Pierwsza grupa otrzymała 25 mikrogramów, druga 100 a trzecia 250 a szczepienia zostały powtórzone po 28 dniach. Ostatecznie każda z osób zaszczepionych, posiadała przeciwciała przeciwko COVID-19. Szczególnie ciekawe wydaje się to, że nawet najmniejsza dawka wytwarzała tyle przeciwciał, co osoby które wyzdrowiały po infekcji SARS-COV2.


Okazuje się, że u 8 uczestników badania szczepionka spowodowała pojawienie się przeciwciał neutralizujących. Sprawiają one, że dany patogen przestaje infekować komórki ciała i jest przez nie niszczony. Co za tym idzie, przeciwciała tego typu neutralizują wirusa ZANIM dojdzie do infekcji. Wytwarzane u reszty uczestników badania przeciwciała wiążące, nie blokują wirusa a jedynie "oznaczają" jego lokalizację dzięki czemu układ immunologiczny może łatwiej podjąć walkę z wirusem.

 


Szef ds. medycznych firmy Tal Zaks, twierdzi, że dane z tej fazy badań "uzasadniają przekonanie że szczepionka mRNA ma potencjał do powstrzymania COVID-19". Jak narazie, nie odnotowano jakichkolwiek negatywnych skutków ubocznych szczepienia. Jest to niewątpliwie dobra informacja dla wszystkich ludzi uwięzionych w domach z powodu trwającej obecnie pandemii. Moderna, ma również inne powody do radości, ponieważ akcje tej firmy, wzrosły o 20% z chwilą ogłoszenia wyników badań. 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Komentarze

Portret użytkownika wielmożny hrabia

Ta cała epidemia ma związek z

Ta cała epidemia ma związek z konfliktem żydow z arabami. Zauważcie że europe nawiedzają fale emigrantów wśród których są także rozmaici terroryści, i nikt sobie z tym nie radzi. Prawdopodobnie coś  szykują może jakieś masowe fale zamachów które skończą się wojną? Na początek wrowadza się wszędzie obowiązek rejestracji kart sim, ale to za mało, więc wymyśla się pandemie, żeby ograniczyć wszelaki ruch, pozamykać granice, wprowadzać jak najszybciej 5G, i ludzi zaczipować pod pozorem szczepionek, wszystko po to żeby móc jaknajdokładniej każdego śledzić i kontrolować, starlinki pewnie też do tego mają służyć. Obecnie w mediach cichutko o konflikcie iranu z israelem nic już się nie mówi, a tam coś się szykuje pod przykrywką tego całego wirusa, i w ciągu najbliższych miesięcy to się będzie powoli wyjaśniać, coś się wydarzy czy będzie to wojna trudno powiedzieć ale coś wisi w powietrzu, i nie jest to wirus a coś znacznie gorszego co zmieni całkowicie nasze dotychczasowe życie i to pewnie jeszcze w tym roku.

Portret użytkownika zibi

To nic nie pozostanie jak

To nic nie pozostanie jak wyjechać do ameryki, aby uchronić się przed 666 ,są też;polskie dzielnice,trudno to sobie wyobrazić co angelus opisał co zrobią barankom.Jeśli to jest atak na całą ziemie to raczej nie ma szans by się uchronić od szczepionki (GPRS) ,w usa nawet Trumpa usuną gdy tylko zrobi się przeszkodą,kto ich zatrzyma? Polacy po zjednoczeniu?

Portret użytkownika 777

Szczepionka na koronawirusa

Szczepionka na koronawirusa nie będzie w Stanach Zjednoczonych obowiązkowa, zadeklarował prezydent USA, Donald Trump. Polityk powiedział, że nie każdy Amerykanin może chcieć się zaszczepić.Prezydent USA Donald Trump kilka dni temu zainaugurował operację „Warp Speed”, projekt nakierowany na szybkie opracowanie i dystrybucję szczepionki na Covid-19. Ma być dostępna już w styczniu 2021 roku; nad jej stworzeniem pracować będą eksperci między innymi z obszarów medycyny i wojska.W Ameryce, podobnie jak w wielu krajach Europy, wielu obywateli obawiało się dotąd wprowadzenia obowiązku szczepienia na koronawirusa. Niepokój wzbudził też fakt zaangażowania armii do prac nad szczepionką.Prezydent Trump w odpowiedzi na te obawy zapewnił, że obowiązku szczepienia nie będzie. Jak powiedział, przyjęcie szczepionki będzie w pełni dobrowolne, bo nie wszyscy Amerykanie mogą chcieć się zaszczepić.Inni przywódcy nie są tak jednoznaczni. Minister zdrowia Polski, Łukasz Szumowski, pytany o przymus szczepień na koronawirusa nie dał jasnej odpowiedzi; w podobnym tonie wypowiadali się także jego odpowiednik w Niemczech, Jens Spahn, czy też premier Kanady, Justin Trudeau.Szczególne kontrowersje wywołuje fakt, że szczepionka na Covid-19 może zostać opracowana przy wykorzystaniu linii komórkowych pochodzących od dzieci nienarodzonych zabitych w aborcjach. Kilka dni temu rząd Kanady wydał zgodę na opracowywanie szczepionki na takiej właśnie drodze.Przeciwko temu protestuje wielu hierarchów Kościoła katolickiego, między innymi sygnatariusze głośnego „Apelu do Kościoła i świata” opublikowanego na łamach PCh24.pl.

Portret użytkownika jaron22

Pytanie tylko na który szczep

Pytanie tylko na który szczep wirusa ona działa. Może się okazać, że szczep obecnie dominujący jest przez nią niewykrywalny. Zanim zrobią nową na obecną formę wirusa to on już znów zdąży zmutować i nadal nie będzie sukcesu. takze słabo widze możliwość zwalczenia tego wirusa za pomocą szczepionki. Musi on sam sie osłabić do poziomu przeziembienia. pozostaje tylko czekać. 

Portret użytkownika keri

Gdzie ten sukces, skoro test

Gdzie ten sukces, skoro test nie został zakończony? Przecież testerów po zaszczepieniu trzeba by umieścić na oddziale zakaźnym z chorymi i sprawdzić, czy się rozchorują. Same przeciwciała o niczym nie świadczą, gdyż mogły być wytworzone na inny koronawirus czy coś innego wcześniej przed podaniem szczepionki. Skuteczność szczepionki jest rozumiana jako nierozchorowanie się przy dłuższym kontakcie z zakażonymi, a nie jakieś laboratoryjne machloje.

I pytanie zasadnicze, co jest w szczepionce, skoro nikt srajwirusa nie wyizolował zgodnie z postulatami Kocha?

Portret użytkownika angelus

Oczywistym jest, iż wkrótce

Oczywistym jest, iż wkrótce media światowe zachłystywać się będą tym cudem biologicznym, któy zapewne dla testów na ludziach jest prawdziwy... Co się do niej doda, gdy rozetuzjazmowana tłuszcza z radością pobiegnie do "wyszczepienia"??... Ano doda się to, że osłom i baranom wyrosną rogi w dupie i fiut zamiast nosa....

Portret użytkownika Maryjan_66

Inwestycja w szczepionkę

Inwestycja w szczepionkę zwalczającą naturalne elementy komunikacji RNA produkowane przez zdrowy system odpornościowy  w reakcji na zagrożenie to najlepsza inwestycja w przyszłość, zarazem największy WAŁ. Póki będzie panowała głupota.

Ale na czym to się nie robi obecnie najwiekszej kasy jak nie na pysze i ludzkiej głupocie

Strony

Skomentuj